379 Shares 5702 views

Pompa do podlewania ogrodu, rodzaje warunków eksploatacji

ogród warzywny wymaga stałej uwagi. Jakość i częstotliwość podlewania zależy od całej pracy ogrodnika amatora. Wcześniej, do czego tylko sztuczki nie są uciekają ogrodników, aby zapewnić wystarczającą ilość wilgoci swoje zakłady. Korzystanie z konewki, wiadra. Woda musiała być prowadzona z rzek, stawów i strumieni. Więcej niż tylko szczęście dla tych, którzy mieli dobrze w terenie, a także obecność dużej pojemności do przechowywania rezerw wodnych uznano szczytem procesu podlewania doskonałości. Napełnionych beczek i zbiorniki pozostawiono do uciekania się do knota sposobu dostarczania wody Metoda lub przepływu grawitacyjnego.


Postęp nie stoi w miejscu. Pompa do podlewania ogrodu stała się znajome narzędzie, które ułatwia życie amatorskiego ogrodnika. Jaki rodzaj takiego sprzętu jest najbardziej akceptowalne dla Ciebie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy rozważyć typy istniejących pomp, wymaganych warunków pracy, lokalizacji i innych parametrów, aby zapewnić prawidłowe działanie.

Pompa ogrodowa do nawadniania jest podzielona na dwa typy, które różnią się instalację techniki w odniesieniu do źródła wody:

  • powierzchowne;
  • głębinowy.

Pompa powierzchniowa do podlewania ogrodu polega na lokalizację urządzenia w pobliżu źródła. pobór wody przeprowadza się za pomocą węża przymocowany. Pompa zatapialna znajduje się bezpośrednio u źródła.

Dopuszczalne głębokość poboru za pompą powierzchni – 10 m, zanurzonego – 30-40 m i więcej, w zależności od układu zasilania. Skuteczność sprzętu związanego z wysokością podnoszenia wody. Im głębsze ujęcie wody, tym silniejszy musi być silnik w maszynie.

Oba typy pomp są uzależnione od dostaw energii. Jeśli Twój ogród lub ogrody są trzymane z dala od źródła zasilania, jest możliwość awarii w swojej pracy, jeśli dostęp do linii energetycznych częściowo lub całkowicie nieobecny, w takich przypadkach, trzeba silnik pompy do podlewania ogrodu. pompy wodne dostarczają autonomicznej operacji na benzynę lub olej napędowy. Korzyści te obejmują przenośność i łatwość użytkowania.

Zalety rodzaju powierzchni urządzenia jest to, że taka pompa do podlewania ogrodu nie wymaga stałej instalacji, jest lekki, kompaktowy, może być umieszczony w pobliżu jakiegokolwiek źródła poboru wody i przeniósł się na właściwym miejscu. Producenci opracowywanie nowych modeli do zaawansowanych funkcji (wypychacze, hydrauliczny), wykonane na powierzchni bardzo popularne urządzenia do nawadniania i podlewania ogrodów. Upewnić się, że elementy peremerzali mechanizm.

pompa głębinowa do podlewania ogrodu – bardziej potężną maszyną, w stanie dostać wodę z dużych głębokości – ma dobry system chłodzenia, wysokiej wydajności. Wymaga ona roczną instalację i usuwanie sezonowy, co jest dość trudne do wykorzystania. Będąc w jednostce wody zapewnia cichą pracę.

Tak czy inaczej, i pompy głębinowe i powierzchniowe – to wygodny mechanizm do podlewania ogrodów. Który z nich wybrać, zdecydować. Można dodać, że stosowanie pomp znacznie ułatwia pracę ogrodnika amatora i pomaga uzyskać dobre plony.