485 Shares 7711 views

Dagestan: flaga i herb, ich historia i znaczenie

Dagestan, flaga, które zostaną opisane w tym artykule, jest republiką Federacji Rosyjskiej. Wstępna wersja narodowej flagi została przyjęta w 1994 roku. Następnie sama tkanina przeszedł kilka zmian, a do roku 2003 zostały one oficjalnie zarejestrowane. Do tego czasu, kraj miał swój własny charakter, ponieważ był częścią innych podmiotów publicznych. Tak więc, gdy istnienie imperium rosyjskiego narody górach były częścią regionu Terek, który cieszył symbole państwowe Rosji.


Od 1919 roku był częścią emirat Północnego Kaukazu, wraz ze ziemia jest górzysty Czeczenia i Inguszetia. Jak flaga była flaga ze stosunkiem szerokości do długości dwóch do jednego, zielona, z obrazem w środku białym półksiężycem i trzema gwiazdkami na nim w tym samym kolorze.

Oznacz 1994

Było to prostokątne płótno. Współczynnik szerokości do długości, odpowiednio, był jeden do dwóch. Poziomo umieszczone kolor na przemian w kolejności od góry do dołu:

  • zielony;
  • niebieski;
  • czerwony.

Tkanina była używana do 2003 roku, nie został jeszcze przyjęty zmiany symboli państwowych Republiki Dagestanu.

Oznacz 2003

Współczesna wersja jest prostokątny panel. kolorowe paski mają takie same wymiary i są ułożone poziomo (pod tym względem Dagestan i rosyjski są podobne flag). Kolory nie uległy zmianie. Zmieniają poddane stosunek szerokości i długości odpowiednio, to dwa do trzech.

Symbolika kwiatów

Flaga Dagestan, który jest uważany za wybrane kolory zielony, niebieski i czerwony. Dokonano tego powodu. Każdy z kolorów ma swoje własne znaczenie.

Symbolika kolorów :

  • Zielony jest ucieleśnieniem życia, ujawnia bogactwo rodzimej ziemi Dagestanu. Ponadto, jest on uważany za tradycyjny kolor islamu, a większość mieszkańców należą do tej wiary. Większość populacji identyfikują się jako sunnickich muzułmanów.
  • Niebieski jest odcień niebieskiego. Ten kolor morza i znajduje się we wschodniej części Dagestanu Kaspijskiego Morza. Ponadto, niebieski pokazuje piękno i wspaniałość ludów żyjących w republice.
  • Czerwony oznacza demokracji. On jest symbolem oświecenia, siła ludzkiego umysłu, twórcze podejście do życia. Red ujawnia męstwa i odwagi ludzi.

Kolor jest najlepszy pokaz odrębną kulturę, wierzenia i położenie geograficzne górach kraju.

herb

Flaga Dagestanu, wartości koloru , które zostały już opisane, nie jest tylko symbolem kraju. W 1994 roku herb został przyjęty. To odzwierciedla historyczną, kulturową i polityczną jedność wokół trzydziestu bratnich narodów. tworzą one dość mały obszar na Północnym Kaukazie.

Utworzony w postaci herbu tarczy herbowej koloru białego, okrągłego kształtu. W jej centrum jest orzeł, który jest umieszczony na płycie o tym samym kolorze, symbolizujące słońce. Graniczy spiralnie. Poniżej tarczy są góry blado złoty kolor, a także morze i równinę. Umieszczony w pobliżu obrazem uzgadniania, z których oba przeciwległe boki zespołu towarzysza. Na nim znajduje się napis „Republika Dagestanu”, wykonane w kolorze białym. Złoty pas graniczy górne i dolne – dwa wycięcia. Z lewej strony obręczy – niebieski, a prawy – czerwony.

Płaszcz i Dagestan flag mają większą symbolikę. Wartość flagi omówione powyżej. Jaka jest historia Dagestan herbem?

Symbolika emblematu:

  • Eagle – najbardziej czczony zwierzę. To oznacza wolność i niezależność, odwagę i męstwo, niezłomność i dumę, otwartość i gościnność. W międzynarodowym symbolikę tego ptaka jest wizja i regułą.
  • Handshake czasami wzmacnia ideę pokoju tego narodu, otwartości, gościnności. Wyraża poparcie dla cieple powitanie.
  • Słońce oznacza życie, swoją siłę i bogactwo, płodność, a światło. Dla Dagestan jest symbolem dobrobytu i afirmacji życia.

GOLDTONE wszystkie zdjęcia podkreśla państwa i władzy ludowej.

Dagestan, który uważany jest flaga, w 2014 roku, miał rekord publicznych rozgrywających łopatek Republiki i Federacji Rosyjskiej. Wymiary paneli składających się z 27 metrów szerokości i 40 metrów długości. Wykonane procedury 250.