813 Shares 7476 views

Stolica Czarnogóry i jego głównych atrakcji. Podgorica: rodzynek miasto

Co w stolicy Czarnogóry mogą być zabytki? Podgorica, niestety, rzadko widzi jego tłumy na ulicach. Miasto, być może można bardzo dobrze w porównaniu do Symferopola. Podróżujący przybyć tu samolotem i bez zatrzymywania się, wysłany do wybrzeży Adriatyku.


stolica Czarnogóry i jego atrakcji. Podgorica – miasto stare i nowe

Wielu pielgrzymów błędnie uważa, że w tym mieście nie ma absolutnie nic ciekawego. Średni i nieświadomy turysta zapyta: co może być tutaj dla zabytków? Podgorica jest jednak gotowy zaskoczyć osobę, która da jej trochę uwagi.

Należy zauważyć, że miasto zostało zniszczone w czasie II wojny światowej. Jego dzielnice poddano nalotów przynajmniej 70 razy! Oczywiście, większość zabytkowych budynków nie przetrwał. Ale nawet w tym momencie istnieją wyzwania w Podgoricy i ciekawych zabytków.

Podgorica – jest to jeden z najmłodszych stolic europejskich. Jest domem dla w sumie około 185 tysięcy ludzi. Co ciekawe, liczba ta odpowiada prawie 30 procent całej populacji! Podgorica ze wszystkich stron otoczone niskim łańcucha wzgórz. Z niemal każdy z nich oferuje spektakularne widoki na miasto.

stolica Czarnogóry jest dość zróżnicowane. Tutaj zaskakująco łączy stare i nowe: to tylko turysta spaceru wzdłuż starego wąskiej ulicy, gdy nagle przed nim wzrosła Nowoczesny budynek ze szkła i metalu. Drogie sklepy odzieżowe marki i wieżowiec „niedokończone”, kolorowe fontanny i martwe pustkowie – to wszystko można zobaczyć w nietypowym kapitału młodego narodu.

Church of St George

Proponujemy wirtualną wycieczkę Podgoricy i jego okolicach, zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Czarnogóry.

Jednym z wzgórzach z widokiem na miasto, nazywa się Gorica. Nietrudno się domyślić, gdzie „rosną nogi” w nazwie stolicy Czarnogóry. Wieś pod Gorica pochodzi siedem wieków temu.

Na tym wzgórzu utrzymanie starego budynku w Podgoricy – St. George Temple. Naukowcy wciąż spierają się o dacie jego budowy. Niektórzy nazywają IX wieku, inni sięgają go XI wieku. Pozornie proste i wyrozumiały skóry Kościół wewnątrz głównego skarbu – to wspaniałe i kolorowe freski z XVII wieku. W pobliżu świątyni znajduje się stary cmentarz, który może być również interesujące dla turystów.

twierdza Depedogen

Kolejnym punktem zainteresowania odnosi się do spuścizny po potężnym imperium osmańskiego, rozciągając swoje macki i Morze Adriatyckie. Potężne ruiny, porośnięte krzewami i trawą, imponujące i jednocześnie przeniesiony do minionej epoki.

Twierdza Depedogen w Podgoricy został zbudowany w XV wieku, wraz z pojawieniem się władz osmańskich. Bunkier z Turkami pomogła powstrzymać okresowych naloty na miasta nieprzyjaznych Serbów i Czarnogórców. Warownia była utrzymywana ogromne ilości amunicji, co było przyczyną jej śmierci. W 1878 roku bomba straszny wybuch, który zniszczył większość twierdzy.

W pobliżu twierdzy Depedogen jest zbiegu rzek Moraca i bnic. Poprzez Rybnica tutaj zbudowany bardzo piękny i romantyczny kamienny most, gdzie zawsze można zobaczyć pary w miłości.

Inne atrakcje w Podgoricy

W stolicy Czarnogóry, są też inne ciekawe miejsca i obiekty. Na przykład tzw Millennium Bridge (lub Millennium Bridge) otworzył niedawno – w 2005 roku. Łączy dwa brzegi rzeki Moraca. Most jest bardzo nietypowy wygląd i bardzo fotogeniczny. Długość konstrukcji 140 metrów, a maksymalna wysokość – 57.

Na brzegu rzeki już wspomniano to kolejna wyjątkowa atrakcja. Jest obowiązkowa do odwiedzenia dla wszystkich rdzennych mieszkańców byłego Związku Radzieckiego. Jest to pomnik Vladimiru Vysotskomu – słynny bard, piosenkarz i aktor filmowy. Wysocki odwiedził Podgorica dwukrotnie – w 1974 i 1975 roku. Wiele osób dziwi fakt, że cokół pomnika jest mały brąz czaszka. W ten sposób autorzy pomnika przypomniał wspaniały wydajności Wysocki rolę szekspirowskiego Hamleta.

Jezioro Szkoderskie (Czarnogóra) – największy na Bałkanach

Cenny naturalny klejnot – Jezioro Szkoderskie – jest podzielona między dwoma stanami. Jednak dwie trzecie tego zbiornika znajduje się na terytorium Czarnogóry.

Dziś jezioro jest parkiem narodowym, które mogą dostać się do 4 euro. Jakie są zabytki można zadowolić turystów Jezioro Szkoderskie?

Czarnogóra jest znany jako bogaty w różnego rodzaju zabytków. Na brzegu jeziora szczególnie duże. Tutaj można zobaczyć pozostałości starożytnych miejsc, stare klasztory (Starčevo, Beska, Vranino i inne), a także ruiny licznych fortów wybudowanych w ciągu wieków XIII-XIX.

Jednak główną atrakcją Jezioro Szkoderskie jest jego natura. Jest domem dla około 250 gatunków ptaków, a wody są bogate w ryby. Flora brzegiem jeziora jest bardzo zróżnicowana.