801 Shares 8086 views

Turystyczny: Bułgaria klimat

Bułgaria – cudowny kraj, który czeka na turystów przez cały rok. Klimat Bułgarii jest umiarkowany kontynentalny, więc każdy sezon jest wyraźnie zaznaczone. Oczywiście, dla miłośników morza, słońca i plaż, najbardziej interesującym klimatu w Bułgarii w okresie letnim. Ale my zamierzamy spocząć nie tylko morze i słońce, bo to święto szybko staje się nudne i monotonne. Zalecamy przeglądanie klimatu Bułgaria według miesięcy i zdecydować, który miesiąc, aby przejść do tego wspaniałego kraju.

styczeń

W styczniu w Bułgarii może być słusznie uważane za najzimniejsze miesiące, ale w porównaniu do rosyjskiej zimy są łagodniejsze, więc kraj przyciąga turystów do ośrodków narciarskich. Oczywiście, tylko najbardziej utwardzone ludzie ośmielają się pływać w zimnej wodzie, a więc plaża święto powinno być zapomniane. Ale stycznia jest idealna do zwiedzania.

luty

Bułgaria klimat w lutym, oferuje obfite opady śniegu. Mieszkańców takich pogoda nie jest bardzo przyjemne, co nie jest prawdą o tych, którzy przychodzą na nartach. Jeśli chodzi o temperaturę, rzadko kiedy spada poniżej -7 stopni. Wiatr wieje, choć nie jest silny, ale podróżujący wciąż warto wziąć wiatroszczelną odzież. Pod koniec lutego, temperatura wzrasta do 10 stopni i rozpocząć pierwszą odwilż.

marzec

Jeśli chcesz jechać do Bułgarii, aby cieszyć się przebudzenia przyrody, najlepszym sposobem na to jest w marcu. Chociaż pogoda jest często nieprzewidywalna marca: nagle może iść deszczu lub śniegu. Marzec – ostatni miesiąc na nartach dla narciarzy. Kraj budzi się do życia, kwitnące dookoła, strumienie uruchomić pierwszy. Jest to doskonała okazja, aby wybrać się na spacer i znaleźć inspirację.

kwiecień

Kwietnia – w tym samym miesiącu, że Bułgaria jest szczególnie dobrze. Śnieg ma przyjść, wiatry coraz bardziej rzadkie i mocny zapach roślin zdolnych do głowy. Turyści w tym miesiącu, bardzo mało: sezon narciarski się skończy, a plaża nie została jeszcze rozpoczęta, więc jeśli chcesz ciszy i spokoju do odkrywania wszystkich atrakcji, przejdź do Bułgaria jest w kwietniu.

maj

W tym ciepłym i pięknym miesiącu, nie tak wielu turystów w Bułgarii, ale pogoda jest zmienna. Kwiaty kwitną, dojrzałe jagody wiśni pierwszy. Śmiałkowie, gotowy, aby wejść do wody, nie jest mało, ale dużo opalania na plaży. Temperatura w nocy jest znacznie niższa wartość codziennie, więc należy podjąć bardziej ciepłe ubrania, jeśli masz zamiar udać się do Bułgarii w maju.

czerwiec

Klimat w czerwcu w Bułgarii dość korzystny na wakacje na plaży, ale lepiej jest zaplanować wycieczkę do drugiej połowie miesiąca, a więcej deszczu. Sezon wakacyjny jest otwarty, ale napływ turystów jeszcze. Temperaturę utrzymuje się na około 25 stopni.

lipiec

Wielki miesięcy pływać i opalać się. Temperatura osiągnie 35 stopni, a może i nie zapomnieć o deszczu. Jeśli nie czują się bardzo dobrze w takich wysokich temperaturach, zaleca się wybrać na relaks północne obszary.

sierpień

Bułgaria Klimat w sierpniu oferuje ciepło. To naprawdę jest najcieplejszym miesiącu. Prawie nie ma wiatru, to tylko na wybrzeżu, więc większość czasu spędzają tam wczasowiczów.

wrzesień

Ten miesiąc jest szczyt sezonie. wspaniała pogoda – nie upał, morze jest ciepłe i łagodne, słońce było pieczenia nie jest jeszcze tak dużo deszczu. Jeśli nie mieli odpoczynku w Bułgarii w tym miesiącu, to jest warte więcej, aby rozwiązać ten pominięcie. Lepiej udać się w pierwszej połowie miesiąca, pod koniec września Bułgarii może spotkać Cię deszcze i ochłodzenie.

październik

Bułgaria Klimat w październiku można nazwać prawdziwie jesienny. Już w pełni odczuwalne wystąpienia tej ruchliwej porze roku. Turyści są coraz mniej, więc jest to doskonała okazja, aby podziwiać piękno tego kraju. Temperatura wody wynosi około 17 stopni, ale basen jest mało prawdopodobne, aby dopasować, ponieważ wiatr jest coraz zimniej.

listopad

W tym miesiącu rozpoczyna się pora deszczowa, staje się chłodniejsze, woda morska jest chłodzony tak bardzo, że nawet ci, którzy chcą po prostu przespacerować się wzdłuż wybrzeża. W tym miesiącu, najniższy napływ turystów, ale to nie dziwi, ponieważ pogoda okazało złe, a ośrodki narciarskie nie zostały jeszcze otwarte. Ale jeśli deszcz nie jest przeszkodą dla ciebie, możesz udać się do Bułgarii w listopadzie do odkrywania zabytków.

grudzień

Na początku grudnia, to nie czuje nadejściem zimy. Choć śnieg spadnie, po prostu tak szybko topnieje. Istnieje ciągłe deszcze, więc po prostu nie zrobić bez parasola. Pod koniec miesiąca otwarte stokach narciarskich, turyści zaczynają przybywać z okazji Nowego Roku tutaj.

W Bułgarii prawie cały rok są turyści, i to nie tylko ze względu na klimat. W kraju jest bardzo zróżnicowana kulturowo: zawsze jest coś do zrobienia i zobaczenia dla wszystkich. Wybór miesiąc na podróż, kierując się własnymi zainteresowaniami i hobby, a następnie Twoje wakacje na pewno będzie jasny i niezapomniany!