216 Shares 2754 views

Szukaj rosyjskiej idei narodowej. Nowa idea narodowa Rosji

Od czasu do czasu w naszym kraju zaczynają filozoficzne rozmowy i rzucania. Ludzie starają się ustalić idei narodowej. Z pewnością słyszałeś o tym. Tylko najpierw trzeba zrozumieć, co to rosyjska idea narodowa? To jest tak ważna koncepcja i objętości, jak na terytorium kraju. I dla jego przetrwania jest to absolutnie konieczne. Po wszystkich osób łamiących reguły tracą odporność. Że i patrzeć, zalewając powrotem najeźdźców. I nie możemy stać, leżeć pod innym „Hitler”. I teraz nie jest tak prosta.


Trochę historii

W rzeczywistości, rosyjska idea narodowa zawsze była tematem filozofów i polityków. Robią starań, aby sformułować i udowodnić konieczność istnienia. Na przykład, Władimir Sołowjow, znany rosyjski filozof, powiedział w XIX wieku: „idei narodowej Rosji – to nie jest to, co ludzie myślą o sobie i jak postrzega Pan”. W tym czasie wielu próbowało zrozumieć, jakie życie niesie ze sobą tak różnych ludzi. Z jednej strony, to było zaskakujące. Po tym wszystkim, nie wiele krajów na świecie, która może pochwalić się normalnego współżycia na jego terytorium tak wielu narodów. A oni, jeśli spojrzymy na sprawozdań statystycznych, bo aż sto dziewięćdziesiąt dwa. Z drugiej strony, wrogowie Rosji są również myśleć o tym jak dobrze tych różnych ludzi z życia. nie ma w tym samym lukę, która pozwoli dzielić naród. I próbował, ale nie powiodło się.

Powrót do historii

Doświadczeni ludzie mówią, że wszystkie te „filozoficznego badania” na „rosyjskiej idei narodowej” był tylko sposób usprawiedliwić zachowanie kierownictwa. Na przykład, liczba wzór Uvarov był „Samodzierżawie Prawosławie, narodowości” Tylko wtedy, gdy wszyscy mieszkańcy wielkiego kraju to triada „wziął do żywego?” Nie mówmy o walorach moralnych rodziców, którzy mieli homoseksualizm. Nie możemy powiedzieć, że poszukiwanie idei narodowej Rosji rozpoczęła się dopiero w XIX wieku. Pierwsza znana formuła brzmiała: „Moskwa jest trzecim Rzymem”. Oznacza to, że Rosja stara się wyznaczyć szefa całej planety. Tylko ludzie z tego pomysłu nie jest inspirowana. Dlaczego giną w wojnach, władcy wymyślić, aby udowodnić swoją wielkość, jeśli mogę mieszkać we własnym kraju? A pomysł nie jest odbierane przez ludzi, krajowy nie może być a priori.

I dlaczego jest to konieczne?

Kwestie obaw dla wielu. Specjaliści z „breaking włóczni”, starając się wyrazić samą ideę, która może przenikać do każdego serca. Ale powinniśmy zacząć ustalanie celów. Aby znaleźć formułę, musisz zrozumieć, dlaczego jest to potrzebne. To znaczy, naukowego podejścia. Oto, na przykład, jeśli czytasz doktrynę bezpieczeństwa, natychmiast staje się jasne, krajowy idea współczesnej Rosji jest koniecznością. Dokument ten, przyjęty na najwyższym poziomie, ponieważ uznała, że zagrożenia dla radzenia sobie z nimi może być tylko „świat”. I powinien on zostać utworzony. Oznacza to, że konieczne jest wiązaniem, aby zjednoczyć ludzi. Znowu dochodzimy do idei narodowej. W rzeczywistości wiele z tych, którzy próbowali sformułować, powiedzieć dokładnie to. Idei narodowej Rosji jest katolickość i współpraca. To, nawiasem mówiąc, stało się jasne dla zwykłych ludzi w czasach Minina i Pozharsky. Wtedy ludzie mogli wypędzić wroga, United, zapominając o klasie i różnice materialne. Co jest złego w idei narodowej? Po tym wszystkim, było wiele epizodów w historii, udowadniając, że Unia, wspólne działania ludzi pomagających przetrwać Rosja (i nie tylko).

Innym znowu bezpieczeństwo

Jest dobrze znanym faktem. W Rosji żyje tylko pięć procent ludności świata. A oni właścicielem dziesiątą wszystkich zbadanych zasobów naturalnych. Trzeba patrzeć realistycznie na to, co się dzieje. Jest wielu nie podoba. Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych stron Sugerowano o niesprawiedliwości takiego stanu rzeczy. Podobnie jak rosyjski nie może nic zrobić. Co to jest tyle bogactwa perepalo? Konieczne jest, aby rozprowadzić. Co sądzisz, czy taka rozmowa zagrożone istnienie państwa? Oczywiście tak! Dlatego nowa idea narodowa Rosji powinny zawierać te myśli, które pozwolą ludziom łatwo i śmiało spojrzeć w oczy „rekinów”, którzy chcą do „redystrybucji” bogactwa. Ludzie muszą zrozumieć, dlaczego on ma taki piękny teren, chce ją chronić.

Krajowy idea, a państwo

Eksperci, badający ten temat głęboko, że ona jest bardzo niejednoznaczny. Faktem jest, że z tego pomysłu, sztucznie, przy okazji, stworzony, rządzący starali się zniewolić swoich ludzi. Oznacza to, że konieczne jest, aby nakłonić i poprowadzić ludzi, bez względu na ich własnych interesów. Może to jest. Nie tylko w języku rosyjskim. Każdy zna anegdotę, w którym zdobywcy są pytaniem, kim jest ta Ojczyzna. Wszakże w krytycznych momentach rosyjskiej wojny nie jest dla państwa. Biorą za broń i zabić dla brzozy i pola, lasu i rzeki. Za to, co nazywa się ojczyzna, nasz kraj. Być może dlatego, że idee liberalne i nie zakorzeniła się w tych przestrzeniach otwartych. Mówi się, że kod genetyczny rosyjskim pozwolić.

Liberalizm a idea narodowa

Kiedy Związek Radziecki zasnął w głąb historii, były próby wprowadzenia w społeczeństwie idei prymatu własnego materialnego dobrobytu. Nie możemy powiedzieć, że nikt nie zareagował na nich. Po tym wszystkim, ludzie chcą dobrze żyć, jeść słodkie, kupić piękne rzeczy i tak dalej. Po prostu nie stać idee liberalne zdominować społeczeństwo. Nie mogliśmy przezwyciężyć „kod genetyczny”. Stało się to jasne podczas kryzysu ukraińskiego. Nieważne, ile osób może próbować zaszczepić, że ich moc nie jest dobre, co złą decyzję, ale „rzeczy tam są.” Prezydenta ocena nie maleje, pomimo sankcji i wzrostem cen. Ludzie we krwi opiera się na idei „ducha zespołu”. Jesteśmy silni, kiedy razem. Gdzie jest liberalizm kij, nikt nie rozumiał.

Prezydent i idea narodowa Rosji

Putin V. V. jako prawdziwy lider, także dotknął tematu w swoich prezentacjach. Bądźmy szczerzy: to jest znacznie bardziej widoczne, co zagraża ludziom. Tylko informacja, że otrzyma więcej. Na spotkaniu wałdajskich Club, on nie tylko mówić o idei narodowej. Wezwał wszystkich myślenia, opiekuńczy ludzi do wzięcia udziału w jego tworzeniu. Jednak zdecydowanie pewny, że nie można „cofnąć czas”, to znaczy ożywić monarchiczny lub ideologię sowiecką. Mieli już przeżył swoje. Prezydent podkreślił również niższość społeczeństwa rosyjskiego ultra-liberalizmu. On nie zakorzenić się w naszym kraju, tak jakby ktoś chciał. To powiedział, a na Krymie. Trzeba zapomnieć dawne waśnie między „białym” i „czerwony”. Świat się zmienia, Rosja powinna zająć swoje miejsce w nim, nie tylko politycznie, ale również duchowo.

Krym – nasz!

Dla związanych z półwyspu wielu wydarzeń stał się pewien „punkt odniesienia”. Eksperci zaczęli rozpocząć rozmowy, które znaleźli idei narodowej Rosji (2014). Został on sformułowany zwięźle: „Jego nie rzucać”. Rosjanie mieszkający na Krymie. Znaleźli się w sytuacji zagrożenia. Muszą one zostać zapisane. Dla Rosjanina, jak mówią, nie może mieć dwie odpowiedzi do tej sytuacji. Kiedy ludzie są zagrożone w związku z tym muszą być chronione. Na samą myśl o „nie opuszczaj ich” nie może być pełnoprawnym obywatelem pomysł. To tylko kawałek siebie. Chociaż pomysł jest bardzo lojalny, otrzymał dowód jego rentowności w perspektywie historycznej.

Przodków domów – idea narodowa Rosji

Należy zauważyć, że firma stale omawiania tego tematu. Przeprowadzone sondaże, opinie są wyrażane, istnieje ciągłe debaty. Kto uważa, że należy wrócić do idei socjalizmu, inni uważają, że tylko monarchia będzie „ostatnią deską ratunku” dla kraju. Ale większość ludzi zgadza się, że trzeba przywrócić pozycję ideologii państwowej do Konstytucji. Kraj nie może rozwijać się normalnie bez niego. Więc, kto jest w lesie, który na opał. I konieczne jest, aby zjednoczyć ludzi, aby pomóc im odnaleźć swoje miejsce w świecie. Zwłaszcza dzisiaj. Tematem tym zabieganym nie tylko polityków. Ona jest zainteresowany zwykłych ludzi. Niektórzy sugerują, że nasz pomysł jest zbudowanie cichej spokojne życie, z dala od zgiełku i politycznej „showdown”. Zwolennicy tego pomysłu oferowania budować swoje „gniazdo” przodków. Wiadomym jest, że naród rosyjski „sovey ziemia silna.” Więc dlaczego wymyślać sztuczne pomysły. W tworzeniu własnych posiadłości i wszyscy będą mogli korzystać z talentów, a dzieci dorastają, i gromadzić dobra, tak ukochany przez liberałów. A co najważniejsze, według fanów takich idei jest to, że prawda zwycięży i osady sprawiedliwości. To jest coś, co zawsze dążył narody Rosji. Cokolwiek dzieje się w życiu, a oni odpowiadają pod względem sprawiedliwości. To nie może być inaczej. Co nie jest obywatelem pomysł?