230 Shares 5491 views

Byłego Związku Radzieckiego: droga po Unii

Stan ZSRR oficjalnie istniał w okresie od 30 grudnia 1922 do 8 grudnia 1991 roku, kiedy kraje byłego Związku Radzieckiego rozpoczął niezależną ścieżkę rozwoju. Dla niektórych z nich był bardzo ciężki.

Republiki ZSRR

W ramach stanu było 15 republik. Formowanie terytorium Unii stało się stopniowo. Całkowicie granice ZSRR, który istniał w momencie rozpadu państwa, utworzonej w 1940 roku, kiedy to Sowieci załączonym gruntów w zachodniej Ukrainie. Listy nazwisk republik: Ukraina (stolica – Kijów), Rosja (Moscow), Białoruś (Minsk), Litwa (Vilnius), na Łotwie (Ryga), Estonii (Tallinn), Kazachstan (Astana), Armenia (Erywań), Azerbejdżan (Baku) Gruzja (Tbilisi), Turkmenistan (Aszchabad), Kirgistan (Biszkek), Tadżykistanie (Duszanbe), Uzbekistan (Taszkient), Mołdawia (Chisinau).

Położenie geograficzne

Dziesiątki tysięcy kilometrów – to wszystko było ogromne połacie państwa, która trwała ponad 70 lat. Klimat jest bardzo różne republiki. Kraje bałtyckie znajdują się w paśmie klimacie wilgotnym klimacie. Ukraina również. Latem średnia temperatura waha się od +25 … + 27 stopni, zimą wynosi około 5 stopni poniżej zera. Jeśli wziąć byłego Związku Radzieckiego, najbardziej podatne na przeziębienia Rosja, czy raczej Syberii, arktycznych i północnych regionach kraju. Na południu (takie jak w regionie Krasnodar) temperatura w zimie i latem, ale również znacznie wyższa niż na terenach północnych. Klimat w ofercie dużej części terytorium rosyjskie kontynentalnym.

W południowo-zachodniej części byłego Związku Radzieckiego, jest to jeden z najmniejszych republik – Mołdawia. kraje południowe, byłe republiki radzieckie, które są geograficznie położone poza górach Kaukazu – jest Armenia, Gruzja i Azerbejdżan. Żyją jak, ale jednocześnie ostro kontrastujące nawzajem narody. W Azji Środkowej są kraje byłego ZSRR, takie jak Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan i Turkmenistan. Panuje tu klimat jest suchy i gorący.

Rozwój regionów ZSRR po upadku Związku

Zrozumieć geopolityczną mapę raportu widzimy kilka grup utworzonych. Były Związek Radziecki dziś mają różne orientacje polityczne. To miejsce jest zajęte przez wiodącą unii celnej, która obejmuje Rosji, Kazachstanu i Białorusi. kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia) już dawno dołączyła do Unii Europejskiej i NATO. Ostatnio silne europejskie aspiracje Ukrainy i Gruzji. Azerbejdżan stara się utrzymać siebie, bo to blisko krajami z innych regionów, takich jak Turcja. Armenia zawsze pozostał w neutralności, ale stopniowo spadła do wznowienia współpracy z Rosją. Turkmenistan jest dziś szczególnie aktywny w międzynarodowym życiu politycznym nie pokazuje. Z ekonomicznego punktu widzenia, ten kraj jest bardzo bogaty kosztem zasobów naturalnych. Tadżykistan i Kirgistan są w permanentnego kryzysu, więc poziom ich rozwoju jest niezwykle niska.

Na poziomie radzieckiej republiki gospodarki dzisiaj jak w czasach Unii znacznie się różnić. Niewątpliwie najbardziej rozwiniętych krajów – Rosja, Białoruś, Ukraina, kraje bałtyckie , a ostatnio, Georgia. Daleko w tyle wyżej wymienionych krajów Azji Środkowej.

Sporting sukces poszczególnych republik

Możemy mówić o dużo, ale skupi się na futbolu. Do najbardziej znanych klubów piłkarskich Unii były "Spartak" (Moskwa) i "Dynamo" (Kijów), "Dynamo" (Tbilisi), "Dynamo" (Moskwa). To Spartakus i obywatele będą zawsze pozostają liderami w liczbie zwycięstw w krajowych mistrzostwach.

Dziś zespoły z europejskiej części Związku Radzieckiego uczestniczą w kontynentalnych rozgrywkach klubowych. W latach niepodległości Rzeczypospolitej osiągnąć największe sukcesy CSKA (Moscow), „Zenit” (St. Petersburg) i „Szachtar” (Donieck) – zdobył Puchar UEFA, „Dynamo” (Kijów) – półfinały Ligi Mistrzów.