232 Shares 9945 views

Jak mogę znaleźć TCI w witrynie? Wzrost i upadek tematycznego indeksu cytowania

TIC jest ważnym wskaźnikiem zasobów internetowych. Będziemy szczegółowo analizować sposób rozpoznawania i sprawdzania, rozważać powody upadku indeksu i środki niezbędne do jego podniesienia.

Co to jest TCI

Indeks tematyczny cytatu jest wskaźnikiem systemu wyszukiwania "Yandex", wskazującym na autorytet pewnego zasobu internetowego, który składa się z liczby witryn odnoszących się do niej o podobnym temacie.

Pojęcie pochodzi z dziedziny nauk przyrodniczych. W sferze tej pełni podobne funkcje – decyduje o wiarygodności jednego lub drugiego autora, składającego się z liczby odnoszącej się do jego naukowych prac naukowców, liczby cytatów jego twórczości.

Podobny system jest używany w innej znaczącej wyszukiwarce – Google. Nazywa się PageRank. Kryteria, które determinują wartość zasobów, są nieco inne.

TIC i Yandex

Jeśli chodzi o "Yandex", tutaj TCI jest punktem wyjścia do pozycjonowania zasobów internetowych w katalogach systemu. Bierze pod uwagę nie tylko liczbę linków zewnętrznych, ale także ich znaczenie. W przypadku zasobów naukowych linki do tematycznych blogów i stron internetowych będą wyższe niż linki wskazane w dyskusji. Dla tej wyszukiwarki charakteryzuje się miesięczną aktualizacją (update) bazy danych, która czasami znacząco wpływa na indeks.

Oprócz TCI, istnieją również koncepcje IC i VIC (ważone IC). Wspólny indeks cytatów to łączna liczba zewnętrznych linków do zasobu, a ważony indeks to indeks, który uwzględnia uprawnienia sędziów. Dla optymalizatorów witryn dostępny jest tylko TCI.

Jak znaleźć witrynę TCI

Aby dowiedzieć się TCI witryny, wystarczy przejść do "Yandex.Catalog". Wskaźnik zostanie wyświetlony bezpośrednio po opisie zasobu. Na przykład TIC 1100. Znaczenie dla wyszukiwarki ma wszystkie zasoby, których indeks przekracza 10.

Jak mogę jeszcze dowiedzieć się o TCI w witrynie? Elementy elementów "Yandex" ("Zakorkowania", "Muzyka", "Dysk", "Pogoda", "Poczta") zawierają specjalny wskaźnik sieci, który odzwierciedla tę cechę we wszystkich znaczących miejscach.

Sprawdzanie TCI witryny za pomocą przycisku

Możesz też sprawdzić TCI w witrynie za pomocą specjalnego przycisku indeksu "Yandex", który może dowolnie dowolnie dowolnie wykorzystywać dowolny zasób.

System oferuje specjalny kod, który twórca źródła może umieścić tylko w kodowaniu html na swojej stronie. Numery wewnątrz ikony pokaże bieżący zasób TCI dla wszystkich jego użytkowników. Jest to szybki sposób na sprawdzenie TCI w witrynie. Źródła o wysokim indeksie zazwyczaj wstawiają ten przycisk na stronie głównej.

Ulepszenie tematycznego Centrum Informacyjnego

Pytanie: "Jak podnieść TCI witryny?" – pyta wielu właścicieli takich zasobów. Wyobraźmy sobie do wyboru zarówno bezpłatne, jak i płatne metody:

 1. Forum, serwisy społecznościowe, blogi. Te zasoby podczas tworzenia konta w danych osobowych umożliwiają określenie linku do Twojej witryny. Dla "Yandex", jak w przypadku innych wyszukiwarek, tylko indeksowane "linki" są ważne, a nie zamknięte za pomocą tagów nofollow i noindex. Jednak wiele forów i blogów są tak spamowane, że blokują możliwość umieszczania takich linków. Rozwiązanie jest jedno i jest dość skomplikowane: ręcznie sprawdzaj witryny tematyczne pod kątem obecności indeksowanych "linków" w komentarzach, dyskusjach i forach. Jeśli wynik jest pozytywny, zarejestruj się i opublikuj link do siebie.
 2. Blogi Dofollowa. To jest stary lifkak z kategorii "Jak podnieść TCI witryny". Wystarczy znaleźć w blogach w wyszukiwarkach, które pozwalają pozostawić w indeksowanych linkach do zasobu. Jednak w celu zwalczania spamu wiele rekordów jest usuwanych. Aby moderator opuścił Twój komentarz, powinien być użyteczny, ciekawy i szczegółowy.
 3. Wymiana. Znajdź w katalogu zasoby swojego tematu z podobnymi wskaźnikami indeksu (jak znaleźć TCI witryny, już wiesz), oferują im wzajemną wymianę linków ze sobą. Co do zasady, 10-20 "partnerów" wystarczy, aby zwiększyć indeks.
 4. Artykuły w katalogach. Wielu optymalizatorów witryn wyróżnia tę metodę. W popularnych katalogach jest fascynujący przydatny artykuł z linkiem prowadzącym do Twojego zasobu. Spróbuj po tym sprawdzić TCI witryny – w większości przypadków wskaźniki są bardzo zachęcające.
 5. Łącza kupna. Jeśli zastosujesz tę metodę, użyj tylko zaufanych giełd, w przeciwnym razie ta metoda może zaszkodzić Twojej witrynie.

Przyczyny upadku TCI

Dlaczego strona spadła? Możliwe przyczyny:

 1. Kupowanie linków do zasobów innych niż tematyczne. "Yandex" może ich odrzucić jako sztuczny wzrost masy odniesienia.
 2. Byłaś wśród dużej grupy kupujących "linków" w witrynie. Jeśli informacje o tym nie całkiem uczciwego sposobu podniesienia TCI "łączą się", wszyscy kupujący czekają na konsekwencje w postaci spadku wskaźników cytowania.
 3. Twój zasób nie jest dołączony, przestałeś aktualizować zawartość, są niepowodzenia w hostingu.
 4. Wysoka koncentracja linków zewnętrznych bezpośrednio w witrynie. Jeśli zależy Ci na sprzedaży linków w witrynie lub przy użyciu bezpośrednich linków do innych witryn w artykułach, jest to godny powód upadku TCI.
 5. Okresowo sprawdzaj oznaki życia zasobów, które po umieszczeniu indeksowanych linków do Ciebie – jeśli sami lub "linki" do Ciebie zostaną usunięte, wpływa to również na indeks.
 6. Wiadomości w systemie rankingu witryn przez system wyszukiwania.
 7. "Yandex" "zabronił" Twojego zasobu: nadmiernej optymalizacji tekstów, nadmiernego regulowania, niepowtarzalnej treści, banerów reklamowych pop-up, materiałów "18+". Wskaźniki TCI w tym przypadku zazwyczaj mogą spaść do zera.
 8. Niepowodzenie. To bardzo rzadki powód. W takim przypadku wskaźniki są przywracane przy następnym aktualizowaniu bazy danych "Yandex".

Jak znaleźć TCI w witrynie, jak poprawić i jak uniknąć jego ostrego spadku to ważne tematy dla każdego optymatora lub właściciela zasobów. Wszakże indeks ten – nie tylko wskaźnik władzy źródła, ale także postać, na której zbudowany jest ranking witryn w katalogach wyszukiwarek.