587 Shares 1581 views

Jak zrobić obrót ekranu? Windows 7 Klawisze przyjść na ratunek

Po uruchomieniu gry lub środek szczególnych cech na obrazie pulpitu może toczyć. A czasami użytkownicy sami niechcący nacisnął przycisk na klawiaturze. W każdym razie, praca na komputerze w tym trybie, to jest niemożliwe. Dokonaj hotkeys obracania ekranu w systemie Windows 7. Rozwiąż problem w ten sposób łatwiejsze.

Gorąca kombinacja klawiszy do obracania ekranu

Nie trzeba dużo czasu, aby zbadać ustawienia i parametry zainstalowanych sterowników. Powrót obrazu do jego pierwotnego wyglądu pomoże skrótu systemu Windows 7. Włączyć przycisk ekranu (zdjęcie poniżej) rozpocznie się natychmiast.

Przytrzymać jednocześnie klawisze Ctrl + Alt i jednego z następujących klawiszy strzałek:

  • up – kolejno w temperaturze 0 ° (zobacz Normalnego);
  • w prawo – skręt o 90 °;
  • dół – obrót o 180 °;
  • lewy – obracać się o 270 °.

Więc można wybrać najlepszą opcję. Przez kilka sekund ekran gaśnie, a następnie podjąć normalny wygląd. Jeżeli gorąca mieszanka jest niewygodne dla ciebie, możesz go zmienić w ustawieniach karty graficznej. Otwórz zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem menu kontekstowego pulpitu (na przykład dla Intel HD Graphics – «charakterystyki»). Przejdź do ustawień i wybierz kombinację, która Ci odpowiada. Teraz, jeśli trzeba zmienić obracania ekranu (Windows 7), klawisze, które zostały przypisane, wykonaj kroki opisane w ciągu kilku sekund. Można wybrać połączenie, którego używasz rzadko. Wtedy problem zniknie z losową prasowaniem.

środki system rotacji

Jeśli chcesz, aby obrót ekranu (Windows 7), skróty będzie niezbędnym narzędziem. Jednak nie zawsze działa – to zależy od producenta karty graficznej. W tym przypadku, powrót pulpit dawny wygląd nieco bardziej skomplikowana. Cała procedura nie zajmie dużo czasu, ale aby „złapać” żądanej ikonie gdy odwrócony obraz jest bardzo niewygodne.

Przejdź do „Panel sterowania” i otwórz „Rozdzielczość ekranu”. Ekran ustawień. W „Orientation” oferowane cztery opcje zwrotny.

W ten sposób system Windows zmieni wizerunku:

  • Krajobraz – 0 ° C;
  • Portret – 270 ° C;
  • Poziomą (inwersji) – 180 ° C;
  • Pionowa (inwersji) – 90 ° C.

Po wybraniu okno orientację obrazu otworzy gdzie będzie oferowane domyślnie odrzucać poprawki. Na potwierdzenie tej decyzji podano 15 sekund, a następnie na ekranie pojawi się ten sam formularz. Funkcja jest w przypadku, gdy użytkownik zmienił ustawienia przez pomyłkę. Ale jak rozpocząć proces celowo, po prostu zapisać zmiany.

Obracać poprzez ustawienia wideo

Kiedy trzeba naprawić obracania ekranu, Windows 7 klawisze sprawiają, że łatwo i szybko. Ale jeśli karta nie pozwala na korzystanie z nich, będą musieli rozwiązać ten problem poprzez swoje ustawienia.

W Panelu sterowania znaleźć „Rozdzielczość ekranu”. Aby otworzyć właściwości karty graficznej, należy przejść do ustawień zaawansowanych. kliknij na zakładkę „Panel sterowania” w okienku, które się pojawi. W menu rozwijanym „Obrót”, wybrać odpowiednią wartość. Jeśli chcesz zmienić inne ustawienia, przejdź do ustawień wyświetlania. Tutaj można określić rozdzielczość, skalowanie proporcji, głębię i jakość koloru.

Jak wyłączyć obrót za pośrednictwem skrótu

Tak więc, jeśli niepożądany obrót ekranu została wykonana, skróty na pulpicie Windows 7 powróci do normy. Ale co, jeśli ta funkcja jest włączona na stałe tylko z powodu tych przycisków? Na przykład, użytkownik rozwija tylko szybkich połączeń, lub dzieci uwielbiają grać z klawiatury. A może jej czasami luxuriating kota. Wtedy łatwiej wyłączyć tę kombinację klawiszy.

Zadzwoń w menu kontekstowym pulpitu. W „Opcjach grafika” odnaleźć „kombinacji klawiszy”. Wyłączyć tę funkcję. Jeśli nie ma takiej klauzuli (w zależności od modelu karty graficznej), wykonaj tę samą procedurę w sterowniku. Przejdź do „panelu sterowania” i wybrać żądany kleszcza działania. Teraz obracania ekranu skrótu Windows 7 nie będzie w stanie uruchomić.

wniosek

Obróć komputer stacjonarny najłatwiej przez gorącą mieszanką. Oczywiście, można go wyłączyć, jeśli często nacisnąć klawisze przypadkowo. Ale wyobraźmy sobie sytuację, gdy ekran jest odwrócone z innego powodu (na przykład ze względu na grę), a odjeżdżać skrótu Windows 7. przycisk Obróć ekran nie zostanie uruchomiony, a ty nie masz bardzo wygodny sposób, aby dostać się do ustawień karty graficznej.