275 Shares 1793 views

Jak dobrać kask spawania „kameleon”? Przyłbice spawalnicze „kameleon”: konstrukcja, rodzaje aplikacji

Każdy spawacz nie należy zapominać o środkach ochrony osobistej. W trakcie procesu spawania w obliczu nieuniknionych iskry, rozpryskami stopionego metalu. Ponadto oko wpływem ciepła i promieniowania podczerwonego. W celu ochrony przed tymi wszystkimi negatywnymi czynnikami, używać masek ochronnych i tarcze. są mniej korzystne ostatni, ponieważ muszą trzymać w jednej ręce, co nie jest bardzo wygodne. Dlatego porozmawiajmy o tym, jak wybrać Przyłbica spawalnicza „kameleon” i jakie są jego najważniejsze cechy.

Dlaczego „kameleon”?

Wielu ekspertów twierdzi, że spawanie maska typu „kameleon” jest najbardziej zaawansowanym i dobrze chroniony wzroku operatora. Prawdą jest, że ze względu na obecność automatycznym filtrem. On reaguje na zmiany intensywności luminescencji. Na przykład, aby automatycznie przyciemnia zapłon łuku, który wskazuje początek spawania, oczy operatora są chronione. W większości przypadków, filtry wysokiej jakości mają strukturę warstwową. Warstwy LCD nakładają się na siebie. Po uruchomieniu spawanie one wyrównane w odpowiedniej kolejności i blokować niektóre światła, dzięki czemu praca z operatorem wygodne i bezpieczne. Warto jednak zauważyć, że przed podjęciem decyzji o maskę spawalniczą „kameleona”, trzeba zrozumieć jego podstawowe parametry. Daj nam znać, a my porozmawiamy.

Krótko o funkcjach szkła

Wiemy już trochę o tym masek „Chameleon” wyposażonych w automatyczny filtr. To ciekawe, że spawacz nie musi nic robić, ponieważ ciekły kryształ kolor filtruje się dostosować do jasności i intensywności światła. Jest stąd nazwa „kameleon” maska.

Jeżeli nie jesteś zawodowym spawaczem i zrobić ten rodzaj pracy jest rzadkością, a następnie będzie zbliżać filtr jednowarstwową. W przypadku spawania – Twoja codzienna praca, a jego oczy są stale pod wpływem stresu, trzeba filtr wielowarstwowy. Praca w takiej maski jest nie tylko bezpieczne, ale również wygodne. Ponadto, blackout nie wpływa na opinię operatora i wspólnego widoczności. Oczywiście, filtry są różne, a więc ceny pozornie identycznych masek są różne.

cechy konstrukcyjne

Mówiąc bardziej szczegółowo, aby zrozumieć cechy konstrukcji filtra, jest to wyrób wielowarstwowy. Gdy każda warstwa utworzona jest z ciekłymi kryształami. A jest umieszczona pomiędzy warstwami folii polaryzacyjnej. Gdy światło przechodzi przez kryształy, są one ułożone w określonym kierunku, dzięki czemu częściowo blokuje światło i przyciemnienia go.

Ale można powiedzieć, że „kameleon” maski są znane ze swojej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Niektóre modele mogą dostarczyć taką ochronę, ze względu na obecność lub brak dodatkowej warstwy w filtrze kolorów. Nawiasem mówiąc, zanim wybierzesz Przyłbica spawalnicza „kameleona”, sprawdzić szybkość zaciemnienie filtra. Im jest on wyższy, tym większa będzie cena produktu. Jednak warto zauważyć, że jest to bardzo ważna cecha. Fakt, że istnieją maski, które filtr działa tylko w ciągu kilku minut po rozpoczęciu spawania. W tym czasie, operator może uzyskać oparzenie rogówki. Optymalna szybkość działania można uznać 0,00005 sekund. Zapewni to ochronę przed rozpoczęciem spawania.

Przyłbice spawalnicze „kameleon”: jak wybrać odpowiedni model

Przed zakupem musisz zwrócić uwagę na samą maskę. Nie powinno być z tworzywa sztucznego lub zbyt kruchy. Dlatego też często sens preferują ciężkie maski. Każdy model powinien być dobrze i komfortowo zakładanie i zdejmowanie. Żadnego dyskomfortu podczas pracy może wpłynąć na jakość spoiny. Ponadto, obecność maski filtra dokonywania skomplikowanego urządzenia elektro-optyczne, więc należy traktować je ostrożnie. Nie jest pożądane, aby zapobiec wciąganiu kondensacji wilgoci i m. P. Ponadto, mechaniczne uszkodzenie filtra powoduje nieskuteczne i oczy operatora staje się podatne. W zasadzie, wiesz, jakie cechy powinien mieć maskę spawanie „kameleon”. Jak wybierać spośród całej gamy? Nie ma nic skomplikowanego, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szereg cech.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przede wszystkim patrzeć na klasę filtra optycznego. Ten parametr jest bardzo ważny dla ochrony oczu. profesjonalne modele można uznać za masek i hełmów, z zaznaczonych filtrów trzech jednostek, na przykład, 1/1/1/2. To gwarantuje niezawodną ochronę oczu i niezakłóconej pole widzenia. Po zapoznaniu się z prędkością reakcji optycznej jakości, musi być mniejsza niż 100 mikrosekund.

Wiele Maski spawacza „Kameleon” ( „Invertika” wśród nich) mają różne stopnie ochrony i rolety. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy szkło w stanie normalnym (nie działający) jest całkowicie przezroczysty, a podczas spawania – ciemności. Ale nawet zaciemniony filtr nie musi zawierać na swojej powierzchni mgłę lub zniekształcenia. Optymalna wydajność jest uważany za stopień ochrony wg DIN 13. Jedną z użytecznych funkcji, które muszą być dostępne, – płynne ściemnianie filtra. Opcja ta jest bardzo przydatna w warunkach słabego oświetlenia.

Waga i wymiary

W szczególności ma to sens mówić o wielkości okna roboczego. Większość modeli są wyposażone w dość dużym oknem, co znacznie poprawia widoczność podczas pracy spawacza. Cena takiego modelu jest z pewnością nie jest mała, ale proces łączenia wyrobów metalowych będą w pełni kontrolowane przez operatora. Co do wagi, to nie powinno być zbyt mała. „Karton” maski są bardzo łatwo uszkodzone z powodu jego niskiej wytrzymałości. Gruba sam model o masie większej niż 1 kg spawacza opony, co nie jest również dobre. Dlatego lepiej jest wybrać kompromis, powiedzmy, 400-700 gramów. Nawiasem mówiąc, przed wybraniem maskę „Kameleon”, należy zwrócić uwagę na montaż. Powinien on mieć dwie pozycje: uruchomiony maski i podniósł do góry. Przynajmniej to rady specjalistów. Pozwoli to, bez konieczności zdejmowania maski z głowy, po zakończeniu spawania, aby sprawdzić jakość spoiny, a następnie kontynuować pracę.

Przyłbice spawalnicze „kameleon”: konstrukcja, rodzaje aplikacji

konstrukcja maski w większości przypadków prawie nie różnią. Niektóre modele mają większe okno niż inni. Oczywiście, lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do pierwszego przykładu wykonania, ponieważ ocena w tym przypadku jest znacznie wyższa. Ale wzrost w przeglądzie prowadzi do tego, że filtr staje się bardziej kruche, więc można zmieścić gdzieś pomiędzy.

Jeśli chodzi o rodzaje masek, zostanie on wybrany jako funkcja wykonywania prac spawalniczych. Zazwyczaj mówimy o innym szkłem spawania w stosunku do prądu znamionowego. Już w sprzedaży, można znaleźć następującą maskę: szkło 4-9 DIN – prąd do 40 A, 5-11 szkła 175a aktualny 6-12-300A, 7-13-500A. Nadaje się do użytku domowego, pierwsze dwie grupy. Ich zakres jest zwykle ograniczone do usług komunalnych, budownictwa i innych gałęzi przemysłu. Jednocześnie maska z dużej mierze z cieniowaniem, czyli grupy 3-4th stosowanych w przemyśle lotniczym, mechanika, metalurgia i tak dalej.

O hełmach „kameleon”

Nie zapominaj, że masz możliwość zakupu kasku, a nie maskę. To jest zwykle używany w trudnych warunkach. Na przykład, w wyższych temperaturach, wydłużenie procesu spawania. Ponadto, jeśli istnieje niebezpieczeństwo oparzeń termicznych, nie należy używać okularów i maski, ale tylko kask. Jego konstrukcja całkowicie następujący kształt kasku motocyklowym. Ale tu jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dlatego też, jeśli nie wiesz, jak wybrać „kameleon” przyłbica spawalnicza poprawnie, należy zwrócić uwagę, jaki rodzaj pracy będzie musiał wykonać. Może się okazać, że trzeba kasku.

Punkty dla spawania „kameleon”

W przypadku planowanej krótkoterminowej spawania, gdzie nie ma potrzeby dodatkowej ochrony twarzy, okulary pasują. Decyzja ta była stosunkowo tani w porównaniu z masek i hełmów. Punkty zapewniają doskonały przegląd spawacza, gdyż stanowią one duży ekran. Jeśli chodzi o parametry ochrony szkła, nie są one gorsze od tych masek i hełmów. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 800 rubli i powyżej, w zależności od producenta. Wielu konsumentów do spawania w środowisku domowym, zaleca się kupić okulary. Są lekkie, wygodne i dobrze chronią oczy.

Co mówią specjaliści

Mamy mało zrozumienia jaka jest maska do spawania „kameleon”. Jak wybrać? Rekomendacje i opinie konsumentów i specjalistów na pewno pomoże. Zatem, wielu powinni nabywać maski „kameleon” produkcji krajowej. Mają za rozsądną cenę i dobrą jakość. Jednak, zdaniem ekspertów, nie jest najlepiej nadaje się do spawania argonu. Jeśli mówimy o chińskich produktów, jest to tanie, ale nie jest zbyt wiarygodne. Filtry mogą być wyzwalane z opóźnieniem i spontanicznie otwarte. Dla profesjonalistów, jak pasuje tylko jakości produktów europejskich.

wniosek

Tak więc, w jaki sposób wybrać najlepszą przyłbica spawalnicza „kameleon”? Zdecydowana odpowiedź może być udzielona. Fakt, że trzeba kierować się własnymi potrzebami. Czasami nie chcesz coś zbyt drogie. Jest wystarczająco szkło do parametrów 5-9 DIN pod prąd spawania wynosi 40 A. Nie byłoby bardzo kosztowny zakup. Ale praca w domu jest wystarczająco i maska. Jeśli jesteś – zawodowym spawaczem, a produkt musi być odpowiedni. W zasadzie, to wszystko, co można powiedzieć o tym, jak wybrać Przyłbica spawalnicza „kameleon”.