888 Shares 9659 views

Potrawy z kwaśnego mleka. Co można zrobić?

Wiele osób kupuje produkty, jak mówią, na przyszłość. I dość często zapominają o nich później. Psują i wyrzucić szkoda. Oczywiście, zepsute warzywa i spleśniały chleb jest lepiej wyrzucić: zatrucie pokarmowe niepotrzebne. Ale niektóre jedzenie jest dość podatny na dalsze przetwarzanie. Na przykład mleko. Zwłaszcza w domu, który nie jest przechowywana zbyt długo, ponieważ nie zawiera konserwantów. W tym artykule pokażemy, co ugotować z kwaśnego mleka. Okazuje się, że oprócz twaróg z jogurtem można gotować sporo innych ciekawych potraw. Jedną z opcji – krem-deser ze zsiadłego mleka. Co więcej można zrobić? Tak, wszystko! Kefir i jogurt, naleśniki i placki, manna i wszelkiego rodzaju wypieków. Ale ponieważ w jednym artykule to wszystko smaczne odmiany nie opisywać, rozważmy kilka opcji.


Więc przygotować deser krem. Weź jedną szklankę kwaśnej śmietany i kwaśnego mleka, 2/3 szklanki cukru, łyżeczkę żelatyny, skórkę z jednej pomarańczy. Łączą śmietanę 1/2 kubka kwaśnego mleka, dodania do cukru, skórkę i rozpuszczono w pozostałej żelatyny zakwaszenia. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się w pojemniku z lodem lub w zimnej powierzchni i ubij aż grubości. Następnie rozkłada się w kremanki. Top udekorować plasterkami pomarańczy i cukrem pudrem. Umieścić w lodówce przez dwa do trzech godzin.

Następnie przygotujemy – ten sos sałatkowy (a także sobie sałatkę). Jak wiadomo, jest stosowany jako olej roślinny, opatrunków majonezu lub śmietany. „A z kwaśnego mleka, które można zrobić?” – pytasz. Odpowiedź: sos smaczne i zdrowe! Będziemy potrzebować pomidory (w zależności od pożądanej liczby porcji), sałata, dwudziestu gramów chrzan, pietruszka. Pomidory pokroić na pół i określone na liściach sałaty. A teraz – sos zrobiony z kwaśnego mleka. Co można zrobić: wziąć 150 gramów „Kislyak” i bicz w blenderze z chrzanem i ziół. Druga opcja – wszystkie składniki lekko protomai w rondlu, dodać trochę gałki muszkatołowej. Dostać sos wlać pomidory i ozdobić wszystko świeże posiekane koperek lub pietruszkę. Gotowe!

Nadal przygotować z kwaśnego mleka! Co można zrobić, aby nie wyrzucać produktu? Nasz następny przepis pochodzi z bułgarskiej kuchni narodowej. Weź dwa lub trzy cukinię, obrać i pokroić w plastry my o równej grubości. Umieścić je we wrzącej osolonej wody, dodać koperek i zachować do stanu gotowości na małym ogniu. Mamy wyjąć łyżką cedzakową i rozprzestrzeniania się na talerzu. Pokonać 0,5 litra kwaśnego mleka przy ciśnieniu 4-5 ząbki czosnku i pietruszki i kopru. Osobno na patelni roztopić masło z odrobiną mielonej papryki. Wszystko dobrze wymieszać. Wlać przygotowane cukinia sos. Gotowy danie może być podawane zarówno na gorąco lub na zimno.

Bardzo smaczne uzyskane ciasta z kwaśnego mleka. Co można zrobić, na przykład, w niedzielę tea party lub po prostu na co dzień? Świetnym rozwiązaniem – pączki! Wytwarza się je szybko i łatwo. Musimy: 1 kg przesianej mąki, 0.5 litra kwaśnego mleka, dziesięć gramów drożdży, 1 kubek czystej wody, 500 g margaryny, cukier puder i małą ilość soli. Mleko pokonać jaja i drożdże rozpuszczone w wodzie. Wymieszać wszystko z mąką. Zagnieść miękkie ciasto. Zostawiamy je na godzinę. Następnie ciasto jest dziurkowana i rozciągnąć w cienkiej warstwie. Z pomocą okrągłego kształtu lub tradycyjnego kubka wyciąć krążki. Nawilżona ręce tworząc kulki i smażyć w frytkownicy lub dużej ilości oleju na złoty kolor. Powstałe pączki posypane cukrem pudrem.

Gospodyni! Nie wlewać kwaśne mleko! Co gotować z niego, możemy powiedzieć, można rozkoszować najbliższymi z pysznych i zdrowych posiłków.