140 Shares 6580 views

Jak wymienić sprzęgło 2110

Na sprzęgle 2110, a także w większości innych modeli, pojedyncza płyta, bezolejowe. Pomimo faktu, że życie w tym mechanizmie jest dość duży, od czasu do czasu może jeszcze ząbkowanie problemy. Wał korbowy silnika i otworzyć okno podstawowy jest niemożliwe, ponieważ sprzęgło działa słabo lub całkowicie zużyta. Zwłaszcza te błędy nieprzyjemne, kiedy jesteś w podróży lub porusza się ruchem w mieście. Dlatego trzeba być zawsze gotowy, aby spróbować przywrócić elementy mechanizmu sprzęgła. Czasami trzeba przytrzymać klawisz Shift, a czasami wystarczy wyregulować.


Objawy awarii sprzęgła

A teraz jakie są oznaki wadliwego sprzęgła. Najważniejsze – istnienie poślizgu. Aby to ustalić, trzeba radykalnie wcisnąć pedał przyspieszenia. Jeśli prędkość obrotowa silnika wzrasta, a stopa jednocześnie pozostaje taka sama, albo bardzo powoli wpisane, to najprawdopodobniej, hak 2110 jest uszkodzony. Jeśli nagle znacznie wzrosła pedał sprzęgła, a mniej wysiłku, aby wycisnąć konieczne jest zastosowanie, jest obecność wad. Często słyszy się zapach spalenizny. Sugeruje to, że okładziny cierne na dysku zostały zużyte z powodu nadmiernego ciepła.

W tym samym zmiany biegów będzie dość trudne. I podczas ruszania staną się widoczne na pierwszy słaby, wtedy mocnych szarpnięć. Są oznaki uszkodzenia, które tylko zapowiedź tego mechanizmu sprzęgła „na żywo” jest długa. Oczywiście, zdarza się i niespodziewane awarie, które nie oddają żadnych objawów wcześniej. Więc trzeba ustalić, jak zrobić eliminację nim w tej sprawie. Jednak od modelu 2108, algorytm zamiennego sprzęgła jest taki sam. Ponadto, można nawet dokonać wymiany wszystkich elementów i bez całkowitego usunięcia skrzyni biegów. Jednak niektóre z oleju musiałaby być odprowadzana od niego. Znacznie łatwiej jest wymienić linkę sprzęgła 2110, nie jest konieczne, aby usunąć punkt kontrolny.

Przygotowania do remontu

Wszystkie czynności mogą być wykonywane zarówno na molo lub otwór widzenia, na płaskiej powierzchni. Należy zauważyć, że w drugim przypadku byłoby znacznie trudniejsze do naprawy. Aby zastąpić 2110 sprzęgła, należy postępować zgodnie z określonym algorytmem. Wyłączyć całą sieci pokładowej z baterii, należy wyjąć filtr powietrza, jak będzie to kolidować z pracą. Następnie zdemontować moduł zapłonu i odkręceniu śrub, które są na rozrusznika. Następnie zabrać linkę prędkościomierza, nie zapomnij o masie drutu.

Wysiada z kluczem do 13. Należy zauważyć, że pedał sprzęgła 2110 jest podłączony do wtyczki przez kabel. Następnie wyjąć wspornik linki sprzęgła. Powyżej jednej śruby z głowicą 17, jak również z lewej strony do wielkości dwóch nakrętek 13. W dolnej części silnika jest konieczne usuwanie zabezpieczenia, jeżeli w ogóle, a następnie wyciągnąć korek, który jest połączony z czujnikiem, zawierającego światła cofania. Następnie spuszczać z okna przesuwnego. W rzeczywistości możliwe jest, że jest to około jedną trzecią całkowitej. Najlepszy ze wszystkich, oczywiście, aby spuścić olej przy zmianie przyczepność 2110.

Końcowa demontaż węzłów

Następnie zdjąć lewe przednie koło. Poprzez striptizerka i klucz 19 do wyciągania końcówki kierownicy golonka słupka przedniego. Z kluczem 17 odkręca dwie śruby, które Uchwyt wykonany z kulistego korpusu nośnego do piasty koła. usunięcie rozciąganie zawieszenie, jeśli to konieczne. Po odłączeniu sceny, aby nie uszkodzić go podczas demontażu. Po tym, należy zainstalować wsparcie pod silnikiem, podobnie przechwytywania i transmisji. Z ostatnim strzale dwie poduszki – jedna znajduje się w przedniej lewej strony, z drugiej – z tyłu. Bez tego chwytu na 2110 nie zostanie wymieniony.

Trzy śruby i nakrętki, który jest przymocowany do korpusu pudełka silnik wewnętrznego spalania może być włączane z wykorzystaniem klawiszy na pożądane 19. Oczywiście, pole jest całkowicie usunięta. Ale można oszukać trochę, zamiast wstawiania górne śruby długimi kołkami. Mogą być używane, aby przenieść pole do maksymalnej odległości od silnika. W tym przypadku, oczywiście, pożądane rozszerzyć prawo koło napędowe. Po zyskały dostęp do elementów sprzęgła, należy je wymienić.

Wyjmowanie płyty i przygotowanie do zastąpienia

A teraz o tym, jak zdjąć chwyt 2110. Kluczem 8 lub 13 (w zależności od rodzaju śrub) należy odkręcić wszystkie śruby, które mocują kosz sprzęgła do koła zamachowego. Releaser usytuowany na wale podstawowej. Nowe potrzeby stosowania dodatkowego smaru grafitowego i założyć. Należy pamiętać, że wszystkie elementy muszą być wymieniane w czasie, a jedynie zwiększenie zasobów całego mechanizmu.

Instalacja nowego sprzęgła

Jeśli potrzebujesz koronę zastępczego na koło zamachowe musi być za pomocą dłuta i młotka powalić starą. Lekko dotknij okręgu trzeba usunąć element. Co do zasady, kompletne sprzęgło ma prowadnicę z tworzywa sztucznego. Jego set w napędzanej tarczy sprzęgła 2110, która opiera się o koło zamachowe.

Następnie można umieścić w górnej części kosza, połączyć je ze wszystkimi otworami w kole zamachowym. Leczy wszystkie śruby. Należy pamiętać, że ponowne wykorzystanie starych śrub nie jest zalecane, ponieważ nie mogą zapewnić bezpieczne dopasowanie. Szczelność wszystkich tych śrub należy zrobić krzyż. W przeciwnym razie, sprzęgło stronniczość, w wyniku ewentualnego nieprawidłowego działania.

wniosek

Po tym wszystkim, należy usunąć wysyłkę plastikową i ustawić skrzynkę elektryczną do miejsca prędkościach. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Pod koniec przewodu sprzęgła jest regulowana VAZ 2110. Trzeba osiągnąć pożądany wybiegiem pedał.