775 Shares 3859 views

Gotowanie z grzybami. Jak gotować borowikami?

Borowik – wspaniałym reprezentatywny charakter rodziny rurowych grzybami. Rośnie w lasach liściastych, w pełni zasługuje na swoją nazwę, ponieważ tworzy mikoryzy z brzozy. Posiada przyjemny aromat cicho, i ten sam smak.

Grzyb ten należy do drugiej kategorii żywności, a przed użyciem wymaga wstępnej obróbce cieplnej. Wiele gospodyń domowych zastanawiasz się, jak gotować borowikami. Odpowiedź jest prosta. Grzyby gotowane w słonej wodzie, okresowego usuwania wytworzonej piany. I to powinno być zrobione podczas całego procesu gotowania. Na pytanie „Ile borowik gotować?” odpowiedzieć jak bardzo jasne. Wszystko zależy od tego jakie rodzaje grzybów ssać. Istnieją cztery – toczenie różowy, biały (lub bagno), czarne i gładkie. Najlepszy smak ma zwykły borowikami. Grzyb ten, którego pokrywka osiągnie 12-15 cm średnicy i ciało po cięciu nie zmienia kolor. Te grzyby gotować około 20-30 minut. Mają doskonały smak i są gotowe do użycia bez dalszego pieczenia. Czarny borowik znacznie mniejsze i żyć na skraju podmokłym obszarze na granicy lasów liściastych i sosnowych. Jak gotować borowikami zebranych w takich miejscach? Trochę dłużej niż zwykle. Faktem jest, że ze względu na swoją konstrukcję rurową tego grzyba pochłania ogromne ilości wody, a wszystko, co on zawiera. Podczas gotowania z nim się szkodliwych pierwiastków śladowych, które były w powietrzu i glebie. Jak można sobie wyobrazić, w rejonie bagnistym substancji niebezpiecznych znacznie więcej.

Tam, na skraju bagien, znalazł inny rodzaj borowikami – białe lub bagna. Już nie czarne. Jego głowa jest o 15 centymetrów średnicy. Miąższ jest biały. Smak cechy gorzej niż zwykle. Jak gotować białego Borowik? Podobnie jak w przypadku czarne ich gotowania powinny mieć od 30 do 40 minut. grzyby gotowy będzie opadają na dno patelni. No i wreszcie, czwarty gatunki borowików – toczenie różu. Nazwał go tak, ponieważ stopniowo wyciąć ciało zostaje zastąpiony przez biały kolor na różowy.

Borowik służą jako gotowane, tak jak iw postaci palonej. Jak gotować borowikami przed smażeniem? Od czasu smażenia – to dodatkowa obróbka cieplna, grzyby przed nią wystarczy gotować przez 20-30 minut, a następnie smażyć na patelni. Jeśli zdecydujesz się gotować zupę, jak i ile gotować borowikami? W tym celu ich wstępnego w stanie wrzenia przez 20-25 minut, a następnie wodę zdekantowano. Bulion przygotowuje zupy, który tworzy się w czasie kolejnych grzybów gotowania.

W borowikami ma specjalną niuans. W każdym leczeniu tego grzyba ciemnieje. Ale mimo otrzymanego brzydki wygląd, smak nie jest gorsza od wielu grzybów pierwszej kategorii, takich jak na przykład biały. Jest często używany do gotowania grzybów korek kulinarne, całkowicie zapominając o swoich nogach. Są one uważane za sztywne i bez smaku. Na próżno. Nogi, doskonale zachowując strukturę (ze względu na jej włóknisty i twardości), świetnie wyglądają w zup i sosów.

Mam nadzieję, że ucząc się gotować potrawy z borowikami, można odkryć cały splendor smaku przedstawiciela królestwa natury.