539 Shares 1279 views

Wszystko o Łukasza, jakie są odmiany cebuli

Cebula jest integralną częścią niemal każdej potrawy, ale z jakiegoś powodu większość ludzi odnosi się z tym produktem lekko. Może dlatego, że w przeszłości wykorzystywane przez rolników cebuli w diecie. Ale żadnych uprzedzeń pojęcia mogą być obalone, jeśli prawidłowo i rzetelnie przedstawić informacje. W tym celu, w tym artykule będziemy dzielić się wiedzą i opisać łuki, które odmiany są najbardziej przydatne.


Nie jest tajemnicą, że cebula – nieodzownym składnikiem w przygotowaniu mięsnych, rybnych i warzywnych potraw, ale nie każdy wie, że to warzywo jest bardzo szeroko stosowane w kosmetologii i medycynie, a gotowanie to jest często używane w sposób niekonwencjonalny. A chodzi o to, że to zwyczajne i znane na cały produkt ma wiele przydatnych właściwości.

Prawie każdy ogród rosną różne odmiany cebuli, z których jedna jest zwykłym cebula – stały mieszkaniec każdej kuchni i Zbawiciela człowieka, zwłaszcza w okresie zimowym. Rzeczywiście, kiedy nasze ciało brakuje witaminy, przychodzi do cebuli pomoc. Nieświadomi ludzie uważają, że istnieją tylko dwa rodzaje cebuli: Cebula i zielony. Jednak tak nie jest. W świecie istnieje wiele odmian tego warzywa, które różnią się w siedlisku, smak, dojrzewanie czasach, kształtu, kolorów.

Do najbardziej znanych odmian cebuli: por, czosnek dęty, szczypiorek, szalotka, cebula. Żarówka zawiera cukier, celulozę, wodę, witamina C, białka, sole mineralne, olejki eteryczne. Najnowsze nadać roślinie ostry smak. Ten rodzaj cebuli jest ostry, słodki i półwysep. W wyniku pracy hodowlanej wyświetlane wiele różnych odmian. Według ekspertów najlepszych odmian cebuli – brzmi: "Mstiora", "bessonovskoy", "Arzamas", "Rostov bulb" (ostre gatunki) i "Gribovsky", "Jałta", "Havsky" (Półwysep).

Słodkie odmiany cebuli rośnie na południu Rosji. W północnych szerokościach geograficznych, dojrzewa znacznie dłużej, więc jej uprawa jest niepraktyczne. Jego najlepsze odmiany są uważane za „Kaba” i „hiszpański”, mają przyjemny smak i delikatny aromat. Ale półwysep i ostry łuk ma znaczną przewagę nad słodkie – są one przechowywane przez długi czas świeże.

W dużych cebul można jeść cebulę i piór, i, w przeciwieństwie do żarówek, czosnek dęty. Ale welsh liści cebuli są bogate w witaminę C i smak bardzo podobny do liści cebuli. Walijski cebula jest bardzo odporne i mało wymagające. Pierwszy zbiory tej rośliny są zbierane późną wiosną. W Rosji, gatunek ten rośnie wszędzie z wyjątkiem dalekiej północy. Najsmaczniejsze odmiany Batuna to: "Sandy", "Tatarka", "Zima".

W następujący sposób: a pora. Najczęstsze odmiany – „bułgarski” i „Karantansky” wysoko wydajnych i cennych walorach smakowych. Ten rodzaj łuku bogate w karoten, potas, witamina PP, B2, B1, S.

Szczypiorek bardzo skromny, odporne na niemal wszystkich kaprysów pogodowych, z wyjątkiem w warunkach dalekiej północy. W jedzenie spożywane młodych liści szczypiorku, które zawierają dużo karotenu i witaminy C. Niestety, roślina ta nie jest przechowywana przez długi czas i znikają szybko, więc jest uprawiana w małych ilościach. Najlepsze odmiany są uważane za „skorodytu”, „syberyjskie”, „Ryazanets”.

Cebula szalotka, mogą rosnąć ze względu na mróz w północnych szerokościach geograficznych. Jego główną zaletą – wczesne zbiory, poza tym jest on przechowywany przez dłuższy czas i nie traci smaku i właściwości użytkowe. Może być spożywane świeże i marynowane w żywności są liście i żarówki. Liście zawierają 5,5% cukier, cebula – 13%, co daje warzyw pewnej pikanterii i przyjemny posmak. Najlepsze odmiany: „Sorozubka” i „Charlotte”.

Wszystkie łuki wymienione odmiany mają swoje indywidualne cechy, ale są zjednoczeni przez wysoką zawartością składników odżywczych i smaku. Przechowywać łuk konieczne w temperaturze 0 … + 30C.