169 Shares 1846 views

Jak skorygować skrzywienie kręgosłupa? Zapobieganie i leczenie

Piękna postawa, jak wiemy, nie jest jedyną oznaką ludzkiego zaufania, ale również wskaźnikiem prawidłowego sposobu życia, który prowadzi. Nadwaga, złą postawę podczas korzystania osłabione mięśnie pleców i wiele innych przyczyn może prowadzić do problemów z postawy. Rezultatem jest pochylona sylwetka, bóle pleców i zwątpienia. Więc łatwiej jest zrobić terminowe zapobieganie warto szukać informacji o tym, jak poprawić skrzywienie kręgosłupa.


Dlaczego jest krzywizna

Naruszenie prawidłowej postaci kręgosłupa może być wrodzona lub nabyta. Powody, odpowiednio, będzie inna. W pierwszym przypadku, krzywizna może powodować choroby wrodzone dziedziczność lub zaburzenia genetyczne. W drugim powodem zmiany kształtu kręgosłupa jest często niewłaściwa pozycja ciała podczas siedzący tryb pracy. Jednak niektóre choroby mogą również powodować wypaczenia w życiu dorosłym.

Najczęściej zmiany kształtu kręgosłupa, spowodowane przez nieprzestrzeganie prawidłowej postawy podczas siedzenia pracę, która objawia się w wieku szkolnym. Skrzywienie kręgosłupa u dziecka może prowadzić do poważnych konsekwencji w dorosłym życiu. Dlatego ważne jest, aby monitorować położenie ciało studenta w odrabianiu zadań domowych, a także w klasie. Niestety, nauczyciele i rodzice nie zawsze.

Rodzaje krzywizny kręgosłupa

Wszelkie choroby, wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego zanim dowiedzieć się, jak poprawić skrzywienie kręgosłupa, powinniśmy zrozumieć, jakiego rodzaju to się dzieje i co może być przyczyną.

Normalnie kręgosłup nie jest całkiem prosta. Ma zagięć fizjologicznych, umożliwiając odpowiednio rozprowadzać obciążenie mięśni ludzkich. Krzywizna jest zdefiniowana jako odchylenie od normalnego kształtu kręgosłupa. Gatunki, a tym samym skutki tych zmian są różne.

Najczęstszym skrzywienie kręgosłupa jest skolioza. Charakteryzuje się odchyleniem w bok kręgów, zwykle w okolicy klatki piersiowej. Efektem jest zmiana postawy i chodu oraz podnosząc jedno ramię względem drugiego. Innym rodzajem krzywizny lordozy – odchylenie do przodu kręgosłupa, że w czasie rozwoju choroby może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych (serce, płuca czy nerki). Najczęściej objawia się jako lordozy szyjnej skrzywienie kręgosłupa i lędźwiowego. Trzeci rodzaj choroby – to kifoza. Jego główną różnicą – to ciamajda, jak kręgi w odcinku szyjnym jest przesunięty do tyłu.

diagnostyka

Dokładnie określić, czy dana osoba ma szczególne skrzywienie kręgosłupa, lekarz może jedynie – w oku lub za pomocą promieni rentgenowskich i tomografii komputerowej. Niemniej jednak prosta diagnoza w domu może wydać każdy. Subiektywne objawy to ból i krzywizna ciężkości w klatce piersiowej, pleców i karku, drętwienie i osłabienie kończyn, bóle głowy, utrata koordynacji, i tak dalej. D.

Aby zidentyfikować poważniejsze oznaki zmiany kształtu kręgosłupa może być kilka prostych kroków.

 • Stań prosto. Jeśli jedno ramię większa niż druga, tak, że jest krzywiznę.
 • W tej samej pozycji porównać odległości od ręki do pasa. Jeżeli jest inaczej, najprawdopodobniej, nieprawidłowy krzywizna obecnej.
 • Jeśli masz problemy z kręgosłupem w ostrze prosto do tyłu będzie trzymać się na różne sposoby.

Niestety, objawy skrzywienia kręgosłupa we wczesnych stadiach nie zawsze jest widoczny. Ale rozwój tych zaburzeń mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego przy pierwszych oznakach choroby należy zwrócić się do lekarza jak najszybciej. On przeprowadzi kompleksową diagnostykę i wykrywanie problemów pokaże Ci, jak skorygować skrzywienie kręgosłupa bez konsekwencji dla organizmu.

Co jest obarczona skrzywienie kręgosłupa

Wszelkie patologie związane ze zmianami położenia kręgów, prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. We wczesnych stadiach rozwoju, te skutki są minimalne choroba, lecz pozostawiona bez kontroli, mogą spowodować wiele problemów.

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć wokół – to brzydkie nastawienie ciała i garbić. Pacjent w tym przypadku będzie wkrótce zmęczony, czuję ból w plecach, szyi i głowy. Konsekwencje krzywizny kręgosłupa jest również skurcze mięśni. Ale to nie jest najgorsze. Cięższy progresja choroby doprowadzi do pogorszenia stanu układu krążenia i przewodu pokarmowego, duszność, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Silne skrzywienie kręgosłupa u kobiet może powodować problemy z poczęciem i rozrodczym.

Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby, leczenie rozpoczyna się prędzej, tym mniej będzie nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego ważnym krokiem w tworzeniu prawidłowej postawy jest zapobieganie skrzywienie kręgosłupa. Dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć.

Jak uniknąć skrzywienie kręgosłupa

Aby rozpocząć dbanie o swoje plecy jest konieczne z dzieciństwa. Po tym wszystkim, w młodym wieku wszystkie kości są w fazie wzrostu, a tym samym najbardziej podatne na zmiany. Oświaty dziecko do sportu wzmocni mięśnie pleców i poprawić całe ciało. Najbardziej odpowiednie do profilaktyki bólu pleców jest pływanie.

Skrzywienie kręgosłupa u dziecka często rozwija się z powodu niewłaściwej postawy podczas pracy przy biurku. Konieczne jest zatem, aby monitorować zgodność z dziećmi prawidłowej postawy. Z tyłu musi być trzymana prosto. Z biegiem czasu, staje się nawykiem, a utrzymanie takiego przepisu nie wymaga dodatkowego wysiłku. Jeśli dziecko jest prawidłowa postawa, skrzywienie kręgosłupa, w większości przypadków nie jest zagrożone.

Prawidłowe odżywianie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów dla rozwoju kośćca. U dzieci, jest to szczególnie ważne.

Praktyczne porady na temat zapobiegania krzywizny

Zalecenia te są odpowiednie dla dorosłych, którzy chcą zachować swoją postawę i zapobiegać chorobom związanym ze zmianami kształtu kręgosłupa.

 1. Podczas podnoszenia ciężarów, starają się utrzymać je jak najbliżej do ciała. Zmniejszy to obciążenie krążków międzykręgowych. Kobiety nie powinny podnosić przedmiotów cięższych niż 20 kg i mężczyzn – 50 kg.
 2. Podczas wykonywania prac stojąc lekko ugnij kolana. Łatwiej utrzymać kręgosłup w pozycji wyprostowanej.
 3. Oczyść warzywa, spróbuj wykonać siedząc przy stole, a nie stoi przed powierzchni roboczej.
 4. Jeśli to konieczne, podnieść coś lub umieścić na dolnej półce, zamiast usiąść na zginanie.
 5. podczas używania odkurzacza użyciu najdłuższy załącznik. Oszczędza to konieczność ciągłego schylania się.
 6. Podczas pracy z tablicą do prasowania powinna być na wysokości 10-15 cm powyżej łokcia.
 7. Nie siedź w jednej pozycji przez dłuższy czas. Rób regularne przerwy przez 5-7 minuty. W tym czasie chodzić, poruszać ramionami, zrobić proste ćwiczenia.

Leczenie domu

Jeśli wciąż pojawiają się problemy z powrotem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. On wyznaczy niezbędnych leków, masaż, zalecamy, aby wybrać odpowiedni materac do spania i dać ogólne wskazówki, w jaki sposób skorygować skrzywienie kręgosłupa. Ale to leczenie nie kończy. Aby pozbyć się objawów choroby, specjalne ćwiczenia z krzywizny kręgosłupa, należy regularnie wykonywać. Nie należy również zapominać o poradę wymienionych powyżej.

Pozbycie się nadwagi pomoże również z krzywizną. Odchudzanie zmniejszyć obciążenie na organizm, aw szczególności na plecach. Ale ważne jest, aby pamiętać, że z każdej diety organizm musi uzyskać wystarczającą ilość składników odżywczych.

Ćwiczenia na skoliozę

Przed rozpoczęciem studiów, ważne jest, aby pamiętać, że istnieją różne rodzaje skrzywienia kręgosłupa i stopnia zaawansowania choroby. Dlatego dobrze jest skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się o przydatności danego ćwiczenia dla konkretnego przypadku.

Gdy skolioza w kształcie litery C (jeśli są dostępne jednokierunkowy krzywizny)

 1. Weź pozycji stojącej, stopy lekko zorganizować. Umieść dłonie na ramionach i łokciach wykonywać ruchy obrotowe. Wykonaj 3 serie 8 pochyla i 8 plecach.
 2. Pozycja jest taka sama. Opuścić ramion, głowy i starają się wyciągać jak najwięcej, aby wydłużyć swoje ciało bez podnoszenia pięty. Przytrzymaj przez 5-7 sekund.
 3. Połóż się na brzuchu w dół podłogi. Ręce rozciągają się wzdłuż ciała. Podnieść głowę do góry, utrzymując jednocześnie z piersi podłogi i obręczy barkowej.
 4. W tej samej pozycji, unieś obie nogi w górę iw dół rozpostartymi ramionami.

Wszystkie ćwiczenia są wykonywane powoli, bez pośpiechu. Jeśli czujesz ból, przerwij ćwiczenia.

Ćwiczenia w kształcie litery S skoliozy

Sesje te będą nieco inne. Mają one na celu skorygowanie talii i klatki piersiowej, a także wzmocnienie mięśnia najszerszego grzbietu.

 1. Leżeć płasko na brzuchu na ławce, tak aby jej krawędź jest w obszarze okolicy lędźwiowej. Dolna część ciała w dół pod kątem prostym. Teraz spróbuj ponownie podjąć pozycji poziomej, bez podnoszenia nogi.
 2. Stojącej pozycji. Uchylenie przez bocznego skrzywienia nóg. Połóż ręce za głowę. Podczas wdechu ramiona na boki oraz w grocie.
 3. Dostać się na czworakach. Pierwszy oddech i wydech, przenieś swoje pośladki na piętach bez ruchu rąk przed miejscu. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej. Czy 5 zestawów.
 4. Na czworakach, zginać i tylne koła w ciągu kilku sekund, aby powrócić do pierwotnego położenia. Czy to 5 razy.

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń, ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich i prawidłowego masaż może pomóc pozbyć się problemów związanych z krzywizny kręgosłupa.