310 Shares 5748 views

Kwiatowa szydełka dla początkujących, użyj jej jako dekoracji

Kwiaty są najpiękniejszą rzeczą, którą natura wymyśliła. Ale jest wielka szkoda, że tak szybko tracą piękno i atrakcyjny wygląd. Więc, aby ozdobić żywe kwiaty, szafa lub niektóre jej części nie będą działać. Ale jest wyjście – do łączenia kwiatów szydełkowych. Dla początkujących można wybierać bardziej proste modele, a doświadczeni pracownicy mogą mieć złożone i oryginalne opcje. Istnieje wiele różnych schematów szydełkowania kwiatów szydełkowych, ale nawet bez znajomości żadnego z nich, możesz wymyślić coś innego niż inne. Pomoże Ci w tym umiejętności i wyobraźni. Na początek rozważyć dzianie najprostszego kwiatu.

Kwiatowa szydełka dla początkujących

Kwiat, który jest połączony w ten sposób może być użyty do ozdabiania wszelkich dzianych wyrobów, na przykład czapki. Tak więc, dla jego wdrożenia nie potrzebujesz dużo przędzy, wystarczy wziąć małą kulę resztek. Nici mogą być dowolne: zarówno wełniane, jak i bawełniane, najważniejsze jest to, że spełniają twój wzór i odpowiadają rozmiarowi haka. Następnie spójrzmy, jak kwiaty szydełka.

Schematy, opis i pomysły na wystrój

Dziewanie rozpoczyna się pięcioma pętlami powietrza i łączy je w pierścień. Następnie związamy powstały okrąg z kolumnami bez szydełkowania. Liczba kolumn powinna być wielokrotnością liczby płatków. W naszym przypadku jest to 15 kolumn bez szydełkowania. W kolejnej serii podstawy płatków muszą być powiązane. Są to pętle powietrza. Wykonaliśmy łańcuch 4 pętli powietrznych i przymocuj go, pomijając dwie kolumny bez szydełkowania. Powinieneś dostać 5 pierścieni z pętli powietrznych. W następnym rzędzie rozpoczynamy odkręcanie płatków. W tym celu w ringu szyfrujemy 2 stanowiska bez szydełkowania, 3 szwy z kroplami, 1 stołek z dwoma szwami, 3 szwów z krochem, 2 szwy bez szydełkowania. Jeden płatek jest gotowy. W następnym pierścieniu powtórz czynności dziewiarskie w powyższym porządku. Łącząc ostatni płatek, wyciąliśmy nitkę i naprawimy.

Kwiat szydełka dla początkujących gotowy! Pozostaje tylko umieścić go w planowanym miejscu gotowego produktu. I łącząc takie kwiaty w dużych ilościach i łącząc je ze sobą, można tworzyć unikalne w piękno rzeczy – bluzki, bolero, tematy i tak dalej.

Inna odmiana kwiatu szydełka

Ten model kwiatowy nie jest również bardzo trudny do wykonania. Chcę zauważyć, że niełatwe jest połączenie takiego kwiatu z szydełkiem dla początkujących, ponieważ technika dziania nie różni się znacznie od poprzedniej wersji. Część wewnętrzna (środkowa) jest wykonywana zgodnie z powyższym schematem, ale nie powstrzymuje to dziania. Następnie, od spodu kwiatu, będziemy nadal wykonywać dzianiny, wykonując pierścienie z pętli powietrznych w ten sam sposób jak poprzednio. Różnica polega tylko na liczbie pętli powietrznych (powinna być większa) iw sposobie mocowania. Jeśli w pierwszym przypadku przymocowaliśmy pętle powietrza do słupów bez szydełka, wtedy zamocujemy je na łączniku dwóch już połączonych płatków. Jest to zrobione w ten sposób: pierwsze pętelki z dzianiny, a następnie haczyk z dolnej strony jest włożony do otworu płatka i wpada do sąsiedniego płata, gwint roboczy zostaje złapany, rozciągnięty pod kwiatem, a tam jest związany z półskorupem.

W następnym wierszu musisz wypełnić powstałe płatki. Program jest następujący: 3 stanowiska bez szydełkowania, 4 szwy z kroplami, 2 kije z dwoma szwami, 4 szwy z kroplami, 3 szwy bez szydełkowania. Dolne płatki wydają się bardziej niż poprzednie i wyglądają spod nich. Trzeci rząd płatków jest związany jak drugi. Na tym etapie sanie kończy się i mocujemy nitkę po złej stronie.

Bardzo prosta i oryginalna wersja

Crocheting kwiaty jest bardzo fascynujące działalności. W końcu, z ich pomocą, można tworzyć unikalne arcydzieła. Może to być eleganckie ubrania dla dzieci i dorosłych lub niektóre elementy wyposażenia domu, takie jak poduszki, koce, serwetki i wiele innych.

Wariant, który zostanie omówiony później, jest bardzo prosty w realizacji i przy użyciu różnych odcieni przędzy, możliwe jest uzyskanie bardzo oryginalnej kombinacji wzorów.

Podobnie jak w przypadku pierwszych dwóch opcji, taki kwiat szydełkowy dla początkujących będzie też mógł opanować.

Najpierw musisz związać łańcuch pięciu pętli powietrza i podłączyć je do pierścienia. Następnie następuje opaska bez kolumn. Nie zapominaj o zmianie kolorów w procesie dziania tak, aby odpowiadały one ogólnej skali kolorów.

Następnym krokiem jest odblokowanie podstawy płatków. W tym celu wykonaliśmy dzianiny 10-13 pętli powietrza i ustalamy pierścień na następnej kolumnie. Następnie związamy kilka kolumn bez szydełka (liczba zależy od wielkości pierścienia) i wykonaj następny płatek. W sumie musi być czterech. Upewnij się, że są równomiernie rozmieszczone w środkowym pierścieniu.

Teraz jesteśmy w środku płatków kolcami, jak tylko pasuje. Najważniejsze jest to, że płatek powinien być równy, nie związany, lub odwrotnie falisty. I w ostatnim rzędzie, wynikowy kwiat jest związany z kolumnami bez szydełkowania. Kolor może pozostać taki sam jak płatki i może być zmieniony na kontrast. W obu przypadkach kwiat wygląda bardzo pięknie.