515 Shares 8978 views

Cechy eksploatacji samochodów z silnikiem Mitsubishi GDI

Samochody z silnikiem Mitsubishi GDI systemu eksploatowanego w CIS jest już prawie dziesięć lat, ale w środowisku kierowców wciąż nie ma zgody co do tych samochodów. Szereg samochodu właściciele uważają tych samochodów jest niemal doskonały, ale istnieje odrębna kategoria kierowców, których przedstawiciele uwierzyć Mitsubishi GDI systemu surowy i niedokończone, które wymaga stałej opieki.


Jak pokazuje praktyka, regularnie pracuje silnik GDI ma większą moc niż jej standardowe odpowiedniki. Ponadto, silnik tego typu mają większą oszczędność paliwa. Tak więc, czy warto kupić samochód z systemem GDI? Postarać się o bardziej szczegółowe zbadanie sprawy.

GDI Główną różnicą jest zastosowanie wysokiego ciśnienia paliwa. Takie pojazdy posiadają dwie pompy paliwa (mechaniczne i elektryczne). Pompa elektryczna znajduje się w zbiorniku i służy do dostarczenia początkowego ciśnienia (3,5 atm.) Do mechanicznej pompy paliwowej. Ostatnio się pod maską i jest napędzany przez wałek rozrządu w bloku. Powstałe ciśnienie Mechaniczna pompa paliwa wzrasta do 55 atm. i wysyła do wtryskiwaczy, przez który wtrysk jest realizowanych i cylindrów. Stosując ten schemat może znacznie poprawić jakość mieszanki paliwowo-powietrznej.

Jednak ciągłe i nieprzerwane działanie mechanicznej pompy paliwowej może być zapewniona tylko wtedy wykorzystaniem czystych paliw bez zanieczyszczeń. W przeciwnym razie, brud i ciała obce szybko zatykają kawerny wewnętrznej pompy, przenosząc je z akcji. Ten problem został pomyślnie rozwiązany poprzez instalację dodatkowego filtra paliwa, które należy wymieniać co 5000 km. uruchomić. Ponadto, konieczne jest dokonywanie kontroli stanu filtrem cztery paliwa umieszczony w wewnętrznej wgłębienia pompy paliwowej mechaniczne. Tylko w tym przypadku będzie to działać bez przerwy.

Silnik Mitsubishi GDI różne i zmodyfikowany wzór łączenia grupę pręta tłoka, który zapewnia wyższy poziom kompresji (aż do 15 atm.). Żywotność takich silników jest bardzo duża, odstępy między przeglądami wynosi zwykle około 400000 km. Najczęstsze usterki silników GDI jest uważany za wzrost zużycia oleju oraz występowanie pukania podczas którego spaliny samochodu może być pomalowane w kolorze czarnym.

Zwiększony przepływ oleju zazwyczaj powstaje w wyniku awarii uszczelnienia zaworów umieszczonych w strefie wysokiego obciążenia cieplnego. Pojawienie się stukanie i czarnego dymu może być związane z działaniem systemie dopalania spalin. Chodzi o to, że układ dopalania odbywa się w sposób ciągły ze spalin układu wydechowego i przesyła je za pośrednictwem kolektora, do ponownego wypalaniu cylindrów. Podczas przejścia przez kolektor wlotowy występuje filtrowania gazów spalinowych , a część z nich zanieczyszczeń osadzających się na ściankach kolektora. Z biegiem czasu, ta warstwa staje się i zaczyna zakłócać normalnego przepływu powietrza. Czarny dym i detonacji występuje wtedy, gdy ilość powietrza wlotowego ulega zmniejszeniu, a ilość paliwa pozostaje niezmieniona. Wyeliminowania tego problemu poprzez całkowite czyszczenia wnętrza kolektora wlotowego, znamienny tym, że kolektor przed koniecznością demontażu samochodu.

Podsumowując można powiedzieć, że system silników GDI wszystko jedno z powodzeniem eksploatowane w środowisku domowym. Duża ilość krytyki systemu zwykle wyjaśnia banalnej nieznajomości właściwości i cech eksploatacyjnych.