715 Shares 3623 views

Drętwienie rąk. Czynniki mające wpływ na patologię

Drętwienie nóg i rąk jest niepokojącym sygnałem organizmu. Powinien być szybki, aby zwrócić uwagę, aby uniknąć ryzyka rozwoju przewlekłych patologii. Drętwienie, przyczyny, które są różne, w jednym przypadku, może sygnalizować, że ciało jest w niezręcznej sytuacji, a drugi być przyczyną obiegowa do eksperta.


Zmiana czułości rąk i stóp może być spowodowane różnymi czynnikami. Do nieprzyjemnych doznań wynikających z nieprawidłowej postawy. Zazwyczaj tego rodzaju drętwienie towarzyszy lekkie mrowienie. To odbywa się w krótkim czasie poprzez zmianę położenia ciała. Aby uniknąć takiego stanu, że jest konieczne, aby uniknąć niewygodnych pozycji ciała, gdy kończyna jest mocno przeciążony.

Drętwienie rąk, z przyczyn, które leżą w wewnętrznych problemach organizmu, może być spowodowane brakiem witaminy B12. Udział tego cennego pierwiastka w procesach metabolicznych zachodzących we włóknach nerwowych, co znacznie wpływa na reakcję tkanek naczyń, serca i mięśni na bodźce zewnętrzne. Zmniejszenie ciała witaminy B12 jest niższa średnia powoduje utratę wrażliwości kończyn i drgawki.

Drętwienie rąk, przyczyny, które mogą być objęte w patologii kręgosłupa, jest szczypta nerwów. Na przykład, objawy choroby zwyrodnieniowej dysku często wyrażane bóle w różnych częściach ciała i utratę wrażliwości kończyny. Zdrętwiałe ręce, które często przyczynami są w trybie ciągłym z mysz komputerowa, mogą być ze względu na zespół cieśni nadgarstka. utrata czucia pierwszych trzech palców ręki jest spowodowane uciskiem nerwu pośrodkowego. Zakończono ten rodzaj odrętwienia może nie tylko mrowienie. Jest również możliwe, i ostry ból.

Mrowienie, pieczenie, swędzenie i uczucie zwężenia w palcach rąk i nóg może wskazywać na obecność neuropatii, czyli uszkodzenia układu nerwowego. Spontaniczny ból często towarzyszy reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, stwardnienie rozsiane.

Drętwienie rąk, przyczyny, które mogą wynikać z lęku i strachu wywołanego przez hiperwentylacji. Jeśli warunek ten jest powierzchowne i obserwowano szybkie oddychanie, co poważnie ogranicza dopływ krwi kończyny. W rezultacie, ręce i nogi tracą wrażliwość i słabość w całym ciele.

Drętwienie kończyn towarzyszy chorobie Raynauda. Choroba ta jest zwykle towarzyszą napadowe zaburzenia dopływu krwi do tętnic, które objawia się utratą wrażliwości rąk i stóp. Objawy, co wskazuje na obecność choroby – nieznaczne błękit na skórę palców kończyny górnej, który powstaje nawet małe zimno i przy energicznym mieszaniu.

Drętwienie rąk i stóp może być konsekwencją zacieranie endarterita. Choroba towarzyszy niski obrotu, co powoduje szybkie chłodzenie kończyn.

W takim przypadku, gdy pojawia się okresowo, drętwienie, konieczne jest, aby znaleźć specjalistę o poradę. Lekarz, na podstawie wyników badań, dokładne rozpoznanie, ustalić przyczynę zjawiska dyskomfort przepisze odpowiednią kurację.