839 Shares 9547 views

Esej na temat „Chatsky – zwycięzcy lub przegranego”. Analiza i wnioski

W imię komedia S. A. Gribojedowa takie słowo jest obecny jako „góra”, ostrzegając czytelników o poważnych zdarzeń, które mogą wystąpić. Jednak pamiętać, że jest to komedia, tych, którzy trzymają w rękach książkę, uspokoić.


Ten rodzaj sprzeczności przygotowuje nas do tego, że produkt jest postrzegany przez resztę aktorów bohater niejednoznaczny. W związku z tym powstaje pytanie: kto Chatsky – zwycięzca czy przegrany?

Griboyedov komedia o historii w liście Katenin

Autor, opowiadający o swojej pracy, mówi, że główny bohater, jest bardzo daleko od głupia osoba preferuje inteligentnego człowieka, który jest w konflikcie ze społeczeństwem, głupcze. Chatsky ktoś dzwoni szalony, a reszta zostanie powtórzony. Bohaterką pluje na wszystkich i liści. Bohaterka jest rozczarowany wybrańcem jest głupcem.

Od tej narracji jest trudno wyciągnąć wniosek, kto Chatsky – zwycięzcę lub przegranego. To wymaga obowiązkowego zrozumienie tego, jak odnosić się do tych znaków kluczowych aktorów.

Sophia stosunek do bohatera

Esej na temat „Chatsky – Zwycięzca czy przegrany” nie można pisać dobrze, nie odpowiedzieć na pytanie, jak traktować Chatsky ukochanej, do której aspiruje. Okazuje się, że Sofia Pawłowna w miłości z sekretarzem ojca, Molchalin. Spotykają się w tajemnicy i obie sprawę, że FAMUSOV nie będzie zadowolony z tego wyboru córki.

Pokojówce remark Lisa, że zrobił nie MOLCHALIN para Zofia mówi, że jej wybór „dla innych, aby zapomnieć się gotowy, wróg śmiałość”. O Chatsky, który pokojówka pamięta niemal entuzjastycznie, Sophia mówi, że na pewno jest elokwentny i mądry, ale tylko udawał, że w miłości:

Ach! Jeśli ktoś kocha kogoś,

Dlaczego umysł, aby szukać i iść tak daleko?

Z tych linii jest jasne, że ceni swoją godność, on je widzi. Jednak ona woli, aby naprawić swoją uwagę na osobie łatwiejsze, bardziej dogodne dla życia rodzinnego i relacji, gdyż wydaje się, że jednak nie jest pozbawiona mądrości.

Wydawałoby się, że wolała inne, ale czy Chatsky pokonany?

Związek z głównym Famusov znaków

Esej na temat „Kto Chatsky – zwycięzca czy przegrany” wymaga rozważenia relacji ojca Sophia Pawłowna niego. Paul Afanasevicha opinia o młodego człowieka, utworzonego w ich rozmowie. Chatsky zaczyna Famusov mówić o Sofe Pavlovne. FAMUSOV zastanawiał czy Chatsky chce prosić o jej rękę. Chatsky zastanawialiście się, co by odpowiedział Paul Afanasievich, decyduje on woo. Zaczynają gorącą dyskusję. Ideały Paul Afanasevicha i Aleksandra Chatskogo nie pokrywają się. FAMUSOV jako przedstawiciel tradycyjnego społeczeństwa arystokratycznego uważa obowiązkowa służba oskarża młodego człowieka w pychę i opowiada o jego krewnego, który odniósł sukces w sądzie upadku i zabawy cesarzowej. Chatsky „płowy obrzydliwy,” on nie toleruje podporządkowanie i zobaczyć sens tylko w służbie „przyczyny, a nie człowiek.” Sam FAMUSOV definiuje go jako niebezpiecznego człowieka, nie przyznał.

Twierdzą oni dużo podczas całego komedii. Jednym z nich zwycięży? Nikt. Każdy z nich jest jego własna opinia. Chatsky Famusov uważa niegodna osoba FAMUSOV na koniec komedii jest w pełnym przekonaniem, że Chatsky – szalony.

zemsta Zofii

Esej na temat „Chatsky – zwycięzca czy przegrany” nie może się obejść bez opisu odcinka, kiedy wszyscy doszli do wniosku, że Aleksander A. – szalony. Zofia Pawłowna, w odpowiedzi na ataki przeciwko Chatsky Molchalin jest z nim poważnie. Na balu ona szerzyć pogłoski, że był szalony. To ziarno znalazła podatny grunt. Fanów plotek smakować tę plotkę. Dochodzi do tego, że jeden z gości, ZAGORETSKY, mówi, że jeśli Chatsky siedzi na łańcuchu w domu wariatów, i właśnie wychodzić z niego.

Chatsky się, że Zofia opowiedziała Molchalin, zdumiony. Widzi jego skłonność do uległości, hipokryzji i zaściankowości, uczynność bolesnego. Hero rozczarowany.

Gotowy kawałek?

Esej na temat „Chatsky – zwycięzcy lub przegranego”, to trudno sobie wyobrazić bez oceny ostatnim odcinku. Finał tej komedii stawia wszystko na swoim miejscu. Chatsky przypadkowo podsłuchuje jak MOLCHALIN trzymać Lisa sprzątania Sophia. On zapewnia ją, że dba tylko dla córki Famusov dla skutecznej promocji. Słyszy i Sophia. Ona gniewnie goni Molchalin czołganie się przed nią.

Wszystko staje się znany Famusov który ujawnia Chatsky czyli Sophia wprowadził go do szału. Paul Afanasievich grozi wygnać córkę „do wsi, do ciotki, na pustyni, w Saratowie.”

Ukończenie prac nad „Chatsky – zwycięzcy lub przegranego” Muszę powiedzieć, że w końcu uświadamia sobie, że produkt Chatsky otworzył duszę niegodnych ludzi. Jego uczucia są obrażeni, to nie pozostaje takie samo zamiłowanie do Sofia.

W rzeczywistości: kto Chatsky – zwycięzca czy przegrany? Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Każde wydarzenie w życiu można oceniać w różny sposób. Powyżej Chatsky okrutnym śmiechem, ale potem czasami żart nie jest bardzo uprzejmie. Wszedł i pozostał z jego przekonania, pewność siebie.