676 Shares 9819 views

Zestaw przechowywać matrycę

Przed przejściem naszej gospodarki do stosunków rynkowych w sprzedawcy detalicznego miał żadnych problemów z definicji optymalnym zakresie. Było jedno zadanie – aby wypełnić półki przynajmniej coś. Dlatego zrozumienie i stosowanie terminu „matrycy asortymentowej” przyszedł znacznie później – po stratach, utylizacja produktów przeterminowanych, bilans Zdjęcie przelewowych pozycjach małe sprzedaży. Przeżyliśmy i opracowane przez tych, którzy sobie sprawę, że w czasie, bez stałej analizy działalności i komputeryzacji procesu handlu przez długi czas na rynku nie będzie ostatni.

Jeśli nie brać pod uwagę złożoność pod względem zagranicznych, asortyment sklepu Matrix – wykaz towarów, których obecność na półce i na minimalne saldo nieredukowalnej w magazynie, niekoniecznie. Zanim to ustalić strategię sklepu, jego wiek docelowego konsumenta, poziomu dochodów. Jeśli zdecydujesz się na stanowiska sklepie DISCOUNTER z niskich cenach, a następnie umieszcza w swoim macierzy elitarnej whisky nikomu w głowie nie są w taki sam sposób jak powiązanych towarów wnętrze drogie samochody sprawiają niedrogich wytłoczone płyty do kół.

Jest złożona z grup towarów. Każdy Symbol (SKU) zawartą w matrycy na podstawie analizy. Określane przez przeciętnego okresu obrotowego, jednostka segmentu docelowego konsumentów, którzy preferują tę pozycję, potencjalnych odpowiedników i dostawców.

Często zdarza się, że jeden i ten sam produkt oferowany przez konkurujących dostawców. Dla detalisty, taka sytuacja jest korzystna: zakup dokonany u dostawcy z niską ceną i korzystnych warunków dostawy i płatności. Zmusza to drugi dostawca zaoferować korzystniejsze warunki.

Dlaczego potrzeba zakresie bilansu?

Do obowiązków zarządcy lub innej osoby, która pracuje z dostawcami obejmuje stałą kontrolę nad sald gotówkowych. Oprócz innych korzyści asortymentu matrycy pozwala na uniknięcie nadużywania przez pracowników sprzedaży. Zdarza się, że bez skrupułów dostawcy używając osobistego interesu w zakupie menedżera, sprzedaje się do punktu sprzedaży detalicznej towarów niemożliwymi do sprzedania lub produktu podwozia, ale w nadmiarze normalnym sklepie popytu.

Jeśli nie są zatwierdzone asortyment matrycę, nakazał brak produktu (lub odpadów wyraźnie bardziej minimalny) – istotne naruszenie, które nie będą iść kierownika lub dostawcą.

Dziś detalista rynku, aby utrzymać się na rynku, zmuszeni do szybkiego reagowania na zmiany, więc macierz asortyment – nieskostniałym dogmat. To musi znać każdy pracownik przedsiębiorstwa. W tym celu jest okresowy przegląd przechowywania i powstawania osnowy obroty asortyment, i jest to proces ciągły i w sposób ciągły.

Kiedy jakiś SKU nie jest już sprzedany (wzrost cen, jakość upadł na ziemię, zmienił preferencje głównej kategorii nabywców), to szybko zastąpione przez bardziej popularnym odpowiednikiem. Monitoruje otoczenie zewnętrzne (pojawienie się konkurencji, budownictwa mieszkaniowego w promieniu wpływem zmian punktowych w otoczeniu gospodarczym miasta) na podstawie jego wyników, dokonano korekty matrycy.