526 Shares 2934 views

Jak wybrać reflektor ksenonowy do pojazdu? Zalety lampy ksenonowej

Teraz dla wielu ksenonu zainstalowanych w samochodzie symbolizuje prestiż i wysokie ceny. I nic dziwnego, bo te wszystkie luksusowe samochody są wyposażone w oświetlenie. Ksenonowa daje pojazdów użytkowych, dzięki niemu, samochód jest mało prawdopodobne, aby przejść niezauważone w strumieniu. Praca od stylu konia żelaza, właściciel kilku nie będzie uciekać się do pomocy ksenonu. Oprócz wszystkich korzyści związanych z wyglądem, w lampach ksenonowych, istnieją zalety praktycznego planu.


Nie zaleca się kupić bardzo tanie lampy, ponieważ następnie doprowadzić do zwiększenia wydatków, ponieważ są one bardzo małe. Najczęściej producenci proszą o ich lamp znacznie więcej, ale cena jest uzasadniona. kupuje również niskie światła, można uruchomić na fałszywe, że nie będą mieć prawdziwe ksenonową nic. Będziemy wiedzieć, jak wybrać lampę ksenonową i ksenonową lepszego.

Korzyści

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w warunkach słabej widoczności w dużym stopniu zależy od tego, jak dobrze sytuacja ruch widać w przedniej części samochodu. Ksenonowe, która przekracza intensywności halogen więcej niż 2 razy, będzie dobrym asystent kierowców. Wiązka światła wytwarzanego podczas spalania lampy ksenonowej ma skład widmowy zdolnego do widoczne bardziej odległych obiektów. Ponadto zapobiega tworzeniu się „lekki” efektu ściennego podczas deszczu i śniegu, który jest tak znane właścicielom samochodów z reflektorami halogenowymi.

Ale to nie wszystkie zalety lampy ksenonowej. Również ksenon ma parametry zbliżone do cech naturalnego światła słonecznego, który jest bardziej korzystny wpływ na pola widzenia kierowcy. Jeśli porównamy życie ksenonu o żywotności lampy halogenowe, można stwierdzić, że ten ostatni jest 10 razy mniej. ksenon efektywności energetycznej – około 95%, przez co stosowanie tych świetlówek jest bardziej ekonomiczne. Również te lampy znosić drgania, dlatego podczas jazdy po złych drogach ma niebezpieczeństwa pęknięć.

Można również zauważyć, że przy prawidłowej instalacji i konfiguracji ksenonu nie wpływa na elektryka samochodowego, a nie ślepe nadjeżdżających samochodów. Statystyki pokazują, że samochody z ksenonem lekkim spadku liczby wypadków o wiele mniej o około 40%.

Niektóre wady stosowania ksenonowe światła

 • Wymagany układ zapłonowy obecności.
 • Wysoka cena. Biorąc pod uwagę fakt, że widmo światła odpowiednio do zmiany z dwóch, koszt materiału jest bardzo duża.
 • Trudności w sprawdzanie przejścia. Tak, Xenon 4800 K i ksenonu z wyższej temperaturze stworzy pewne problemy w agencji państwowych. Należy również zauważyć, że zastosowanie ksenonu nie jest dozwolone w niektórych krajach europejskich.

Jak wybrać?

Jak wybrać samochód ksenonową? Jest to zadanie dość trudne dla osób nie orientuje się w tym. Oczy biegnie od liczby produktów oferowanych w różnych cenach i funkcji. Jednak, jeśli spojrzeć i uwzględniać główne z nich, można wybrać ksenonową samochód nawet dla początkującego użytkownika.

Na początek, przed wybraniem Xenon Lama, przyszli właściciele ksenonu powinien znać niektóre niuanse jego stosowania. Jedną z takich funkcji jest konieczność korzystania układ zapłonowy, który jest używany do konwersji 12 V do 24 kV. Od jednostki zapłonowej ksenonowe źródło światła odbiera impulsy o kilka tysięcy razy więcej wyładowania wynikająca z akumulatora samochodowego. Jednostka zapłonowy ma niewielkie rozmiary, więc umieścić go pod okap nie jest trudne. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma miejsca dla jednostki, możliwe jest, aby kupić Slim model urządzenia zapłonowego. Istnieje kilka pokoleń dla jednostek strzelających. Najlepsze zespoły są piątego i czwartego pokolenia, ale dla prawidłowego funkcjonowania lamp będzie wystarczające, a trzeci, więc jeśli nie jest to kwestia, jak wybrać lampę ksenonową, można dokonać wyboru na korzyść tańszej opcji. Jeśli chodzi o producentów, dobre opinie bloków SHO-ME, APP, MTF.

temperatura ksenon

Ważnym parametrem ksenonowe lampy jest temperaturą barwy. Jest w 3500-8000 Kelvina, a jego wybór zależy od preferencji właściciela.

Wskaźnik ten pokazuje promieniowanie, która produkuje ciała doskonale czarnego o określonej barwa żarówki blask. Temperatura ta określa skład widmowy światła i doświadczenia, które występuje, gdy osoba patrzy na niego. Temperatura barwowa jest na wszystkich źródeł. Na przykład, konwencjonalne świecy znajduje się w temperaturze do 2 tysięcy Kelvina, wolfram – 2400 Kelvina lampy wyładowczej – 2800 Kelvina. Światło słoneczne ma temperaturę 5 Kelvina tysyach i idealne źródło światła – tysyach 100 Kelvina.

Ksenonu ma temperaturę począwszy od około 4000 Kelvina. Index 4300 K ma najbardziej wyraziste cechy i odzwierciedla jasne białe światło, ale nie każdy lubi ten kolor. Jest uważany za najpiękniejszy kolor przy 6000 stopniach Kelvina, ale to nie jest tak jasna. Ksenon jest taka sama przy temperaturze 7000 Kelvina na właściwości nie lepsze konwencjonalnej lampy halogenowej.

Przewodnik po wyborze ksenonu

Jak wybrać lampę ksenonową do samochodu, powiedzieć następującą tabelę:

 • światła przeciwmgielne – 3500 Kelvin.
 • Światła mijania. Najbardziej optymalny wariant – 4300 Kelvin.
 • Jasne, białe światło – 5000 Kelvin.
 • Zimne białe światło o niebieski odcień – 6000 Kelvin.
 • Niebieskie światło – 7000 Kelvin.
 • Światło fioletowe – 8000 Kelvin.

Na podstawie notatki, możemy stwierdzić, co Xenon coraz większym stopniu, a jeśli szukasz ksenonu, wyposażony w najlepsze cechy, to jest to najlepszy wybór – o temperaturze 4300-5000 Kelvina jako wielkiego wskaźnika pozwala po prostu zrobić jaśniejsze samochodu.

Biksenon i psevdoksenon

W przypadkach, gdy lampa ksenonowa jest przeznaczony dla niskiej i wysokiej belki nazywa Biksenonowy. Ze względu na urządzenia elektromagnetycznego staje się w położeniu zanurzonym, a główną belką, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Psevdoksenon ksenon nie jest w ogóle. Światło ma żółty z niebieskim odcieniem. Charakterystyka Jest o wiele gorzej w porównaniu z ksenonem, a wydajność jest bardzo niska. Jak rozpoznać psevdoksenon? To proste – jeśli cała jednostka nie jest oferowany zapłonu, dlatego nie jest lampa ksenonowa.

Instalacja ksenonu

Cóż, zorientowali się, jak wybrać lampę ksenonową. Teraz więcej o zawiłości ich instalacji. Jak wspomniano powyżej, ksenon może być stosowana zamiast mijania, świateł drogowych, a w tym samym czasie, zamiast obu. Ponadto, niektórzy kierowcy zestaw ksenonowych świateł cofania i świateł przeciwmgielnych. Montaż może być wykonany własnymi rękami, bo to niekoniecznie mieć specjalnych umiejętności. Aby pomóc kierowcom kompletne z producentów ksenonowe robią z instrukcjami instalacji.

wyniki

W celu wybrania ksenon, ważne jest, aby zdecydować się na następujących punktach:

 • Wielkość układu zapłonowego.
 • Co Xenon wybrać: biksenon lub konwencjonalny ksenon.
 • Czego oczekuje się w końcu: piękno i praktyczność.