422 Shares 8316 views

Sowa Harry'ego Pottera. Jak miała na imię?

Gdy trochę mag idzie do szkoły, mógł zabrać ze jednego zwierzęcia, pod warunkiem, że będzie to szczur, ropucha lub sowa. I oczywiście, sowy i bardziej wygodny i praktyczny. Po tym wszystkim, gdy czarodzieje pomóc ptaki te komunikują się ze sobą.


Kto dał Harry'emu sowę

W pierwszej książce Harry dowiaduje się od Rubeus Hagrid, że jest czarodziejem. Dursleyowie, jego jedynymi krewnymi ukryła przed nim fakt. W pierwszym dniu, kiedy Harry i Hagrid kupił wszystko co potrzeba do szkoły, leśniczy postanawia dać mu urodziny sowy. To o niej i zostaną omówione w naszym artykule.

Sowa Harry Potter, którego imię Jadwiga była polarny. Ten wielki biały ptak w przyszłości pomagał Harry'ego Pottera, aby pozostać w kontakcie z magicznego świata. Interesujące jest to, że w świecie czarodziejów i czarownic Garri Pottera sowy, podobnie jak inne ptaki, zawsze wiedział, jak znaleźć swoje cele. Jednocześnie na kopercie może być tylko nazwisko, ale dom odbiorcy mogą znajdować się pod wpływem „Fideliusa”.

Znajomy Garri Pottera

W ciągu pierwszych sześciu ksiąg Garri Pottera Sowa był lojalny wobec niego, ale, oczywiście, cichego przyjaciela. Ona ma bardzo wyraziste oczy, wyrzucała chłopca, gdy był z powodu zakazu Dursley nie mogła ją wypuścić. Jeśli jest coś zły i wymaga po prostu więcej niż zwykle uciska rękę Pottera albo nawet dotyka swoje skrzydła na głowę.

Sowa Harry Potter obraz, który można zobaczyć poniżej, jest w pełni świadoma swego pana, jak on to zrobił. To właśnie z jej Potter spędza twardego wakacjach w domu ciotek i wujków. Ona zawsze przynosi w dźwięku litery, nawet kiedy został zaatakowany w piątej książce. Potem niósł list od Syriusza, który poinformował, że ojcem chrzestnym Harry'ego pojawia się na północy w straży pożarnej.

Jak żyje sowa Garri Pottera

W siódmej książki, do najwyższego możliwego bezpieczeństwa transportu Potter Nora afoot operację, która nazywa się „Moody” Siedmiu Potterów. Nawiasem mówiąc, ten pomysł należy do profesora Snape'a. Był w stanie popchnąć go do Zakonu Feniksa przez Mundungus.

To właśnie podczas tej operacji sowa Harry'ego Pottera staje się pierwszą ofiarą, który zmarł od śmiercionośnego zaklęcia „Avada Kedavra”. W Księdze Zmarłych Jadwigi pierwszy wpada do przewozu, która następnie spada z roweru. Zaklęcie „break” chłopiec wieje wózek i oparzenia sowa. W tym ostatnim filmie, sowa Garri Pottera starał się chronić swego pana przed zabiciem klątwę i wziął na siebie ciężar. Po stracił wiernego przyjaciela, Potter bardzo boleśnie świadomi strat.

Ile sowy zagrała w Harrym Potterze

Dokładna liczba sowy polarne, który zagrał w filmie nie jest znana. Wiemy tylko, że nie było tak wielu. Najbardziej znanym wykonawcą tej roli stała się noc sowa o imieniu Gizmo. Że pojawiła się ona w prawie wszystkich etapów pierwszej i drugiej części.

Na cześć kogoś Sova Garri nazwano Hedwig

Po mieszkał w Polska Jadwigi Śląskiej arystokraty. W swoich upadających lat przeżyła jej siedmioro dzieci i ukochanego męża, założył klasztor. Zakonnice, którzy tam żyli, pracowali w sierocińcach. Po pewnym czasie ta wielka kobieta został ogłoszony świętym. Uznaje się patronką wszystkich sierot.