457 Shares 6481 views

Dolar drzewa – symbol dobrobytu

Dolar drzewa, zwany naukowo Zamioculcas, należy do rodziny Araceae. Jego kolebką jest tropikalna Afryka. Jest soczysty, zdolność do gromadzenia się wilgoci w liściach, łodygi i korzenie, tak że później stopniowo wykorzystywane do wzrostu. Dolar Drzewo pokryte jest bardzo piękny, z powłoką woskową opuszcza średnio dziesięciu oddzielnych piór. Pod ziemią, to kryje się bardzo mocny bulwiaste kłącza – jego „rezerwy” na czarną godzinę. Na wysokości tej rośliny mogą osiągnąć metr.


Ponieważ drzewa dolara – jest to roślina kwitnąca, jego reprodukcja w rodzaju ewentualnych nasion. Ale sklepy nie spełniają nasiona, a wiele rozwijać go z sadzonek oddziałów lub pojedynczych liści, które przed wszczepieniem dwa lub trzy dni suszy. Następnie sadzenia materiału posadzone w małym naczyniu. Podstawą tej soczyste wytworzono z tej samej ilości piasku, torfu, humus i SOD. A kiedy roślina jest lekko, pojemność otrzymuje więcej do korzeni roślin były wolne, aby znaleźć pokój w nim bez dotykania ścian. Zmiana gleby i przeszczep wykonywany na wiosnę.

Choć drzewo dolar jest bardzo wytrzymały i skromny, to nadal wymaga pewnych warunków do normalnego życia i rozwoju. Najlepszy ze wszystkich, to czuje się jak na parapecie okna wychodzące na południową stronę, w obecności cieniowania. Ciepło to pojawiło afrykańskiego tylko radość. Dolar drzewa, a na północnej stronie zostaną utracone, choć jego wygląd jest nieatrakcyjne.

W przeciwieństwie do innych sukulentów, że nawet w okresie zimowym wymaga co najmniej temperatura vosemnadtsatigradusnoy a poza tym źle.

Mało kto dziś znamy jako kwiatów drzewa dolara, ponieważ zjawisko to nawet w naturze – to rzadkość, nie mówiąc już w domu – nawet bardziej. Kwiat wygląda jak kłos z zebranych małych niepozornych kwiatach, ukryte pod zasłoną liścia.

Podlewanie roślin muszą być wykonane po całkowitym wyschnięciu gruntu, a nawóz odbywa się od marca do końca października. należy wlać wodę tak, że gleba jest mokra na całej głębokości, ale bez transfuzji, z którego drewno może gnić chory.

Nawozić drzewa dolara trzeba mieszaninę do sukulentów raz na dwa tygodnie, ponieważ roślina szybko podnosi z gleby składników odżywczych potrzebnych do wzrostu. Zima nie tylko zatrzymać, ale również nawóz podlewania. Ale do drzewa dolara pylilos nie i nie wysychają, co najmniej raz w ciągu tego okresu, trzeba dać mu obfite ciepły prysznic.

Uważa się, że jeśli dom jest mało wymagające rośliny rosną otwiera dopływ finansów. Jest to jeden ze sposobów pozyskiwania funduszy w domu. Talizman na to może być zdjęcie drzewa dolara. W trosce o nich nie jest konieczne, jednak, jak niektórzy uważają, obraz działa lepiej niż w tym zakładzie.

Ci, którzy wolą mieć roślinę do domu żywą, powiesić na Zamioculcas banknotów dolarowych, złożonymi w probówce lub zawinięte tułowia zakładu. Czasami w rondlu umieścić grosza, więc opłata swój zakład energetyczny.