714 Shares 8325 views

Okładzin kamiennych – technologia układania

Teraz coraz bardziej popularny dom okładzin kamiennych, chroni elewację przed opadami atmosferycznymi, uszkodzeń mechanicznych, wiatr, dołączonym do pierwotnego wyglądu. Taka technika wykańczania zwiększa okres eksploatacji budynku, który nie może się pochwalić wieloma innymi względami, że to, co zapewnia jej przydatność, pomimo faktu, że znaczne inwestycje są niezbędne dla niego.

Co trzeba wiedzieć

Prace konserwatorskie przeprowadzone po zakończeniu budowy domu, pod warunkiem gotowego dachu. Okładzin kamiennych należy zaplanować na etapie budowy, ponieważ jest to niezbędne, aby wybrać projekt i wykonanie odpowiedniej wielkości do swoich materiałów, tekstur i typów.

Jeśli masz problemy można zwrócić się do specjalistów w dziedzinie zewnętrznej powierzchowności, pomogą w doborze materiałów potrzebnych do tworzenia pożądanego rezultatu. Istnieją dwa warianty projektu powierzchnia: gładka i wypukłe, ten ostatni jest bardziej popularny kosztem dając naturalnego typu domu. W tym przypadku, kamień może być używany do dekoracji jako własności prywatnej i miejskiego.

Materiał ten jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, opady atmosferyczne oraz wiatr.

Zalety i wady

W obliczu sztucznego kamienia różnych faktur, rozmiarów i kształtów pozwala na niestandardowych rozwiązań projektowych, na przykład, symulację „dzika” z kamienia lub cegły.

W marketach budowlanych można znaleźć żadnych wersje materiału z zespołami wapiennych do gładkich płytek.

Elewacje z kamienia nie tylko wykazują wyjątkową wygląd, ale także praktyczne, długiej żywotności i trwałości. Ponadto, materiał może być stosowany do częściowego wykończenia (narożniki, drzwi i okien, listwy), co znacznie oszczędza budżet, natomiast pozostałą część zastosowanej dekoracyjnego tynku lub farby.

Wśród braki należy zauważyć, że masa elementów z tarcicy płaszczyźnie i stylu „dzikiego” kamień, większej niż zwykle polerowane, więc ich montaż za pomocą zaprawy i zaczynu uszczelniającego.

Niezależnie od tego przykładu wykonania, materiał ma większą gęstość, a w związku z tym duży ciężar. okładzina kamienna fasada zwiększa obciążenie podstawy domu, dlatego jest to szczep w swych rzadkich przypadkach.

Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że poszczególne części mogą spaść ze struktur ściennych. By ta różnica powoduje rozszerzalność cieplną roztworu i ciężkiego materiału, to dlaczego chcesz pełnej zgodności z zasadami montażu.

Jak wybrać kamień

Istnieje kilka odmian:

  • Marmur jest klasyczny materiał, charakteryzuje się różnymi kolorami i wzorów;
  • granitu ma mrozoodpornego właściwości, szeroki kolor i teksturę wykonania;
  • trawertyn ma porowatą strukturę i beżowy brązowy gamę;
  • łupki kwarcowe cechą jest bogata paleta odcieni;
  • Kwarcyt gęsta rodzaj kamienia mającego wtrąceń w postaci kwarcu brylantowy elementów;
  • bazalt ma cechy podobne do tych z granitu, ale kosztem.

funkcje

Płyty o grubości powyżej 1 cm i o powierzchni 0,4 m2, należy dodatkowo mocowane na konstrukcji ściany. Pomiędzy elementami w tym samym czasie powinien być mały odstęp, jak kamień, jest naturalnym materiałem, gdy temperatura spada zmienionym.

Wychodzący korek kamieni odbywa się ciemniejszy odcień w porównaniu do pierwotnej powierzchni, to uzyskuje się mniej zauważalne zmiany temperatury i ślady wody i mułu.

technologia

Najczęstszym wykonaniem jest zastosowanie małych kamieni na górze i po bokach elewacji i większych elementów w części centralnej. Kamień pasy nie toleruje pośpiechu, słabe roztworu użytkowego mogą być stosowane do kompozycji klejących na bazie składników zmiękczających lub piasek, cement masy materiału znaku różni dostatecznej jakości.

Podczas pracy na stan wysokiej wilgotności istnieje prawdopodobieństwo elementy ślizgowe, więc powierzchnia konstrukcji ściany powinny być traktowane roztworem poprzez opryskiwanie, że nie jest konieczne stosowanie specjalnych narzędzi, ponieważ wszystkie działania mogą być wykonywane ręcznie. Ale żeby zrozumieć składu wymaga czasu i dalsze prace mogą być przeprowadzane co najmniej dwa dni.

Siatki metalowej zapewnia wysoką jakość r, zwiększenie przyczepności roztworu materiału i powierzchni ściany. kamień okładzinowy o niskiej masie wymaga użycia siatki z komórkami w 4 cm do większych płytek komórkowych powinna wynosić co najmniej 6 cm.

szkolenie

Wstępnie oczyszczoną powierzchnię od kurzu i brudu dostępne. Przestrzeganie tej zasady wymaga budowy dowolnego materiału.

Do ścian murowanych bez „żeber” obowiązkowego montażu przedniej siatki, jeśli są dostępne, że nie może być używany. Jest ono również wymagane dla jakichkolwiek bloków silikatowych i bloczków. Mocowanie przednie siatka wykonana jest ze specjalnych wtyczek w wysokości dziesięciu elementów na metr kwadratowy.

Następny poziom jest ustawiony, pierwszy wiersz jest z nim. W tym celu, laser jest najlepsza, ponieważ różni się ona najlepsze cechy niezawodności i trwałości. Po ułożone elementy narożne, pomiędzy którymi rozciąga się włókna lub żyłki.

Sobie sprawę, pierwszy rząd

Pierwsza seria powinny być układane zgodnie z przędzy napięta, będzie dostarczać żadnych zniekształceń ogólnej geometrii. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie prac z pierwszych rzędów wątku, następny może być dołączony z poziomu aplikacji.

W zależności od typu kamienia, zaprawy lub kleju stosowanego kompozycję stosuje się do każdego elementu, jest również usunięte części powierzchni, na których zamków materiału. Ignorując tę regułę i niewystarczające rozwiązanie powłoka może doprowadzić do tego, że kamień naturalny fornir być ostatecznie zniszczonych przez różnice temperatur. Warto zwrócić uwagę na potrzebę systematycznej kontroli kąta pochylenia i pionu.

Zgodnie z rusztowania wykonane okap wykończenia i otwory okienne. Szczególną ostrożność należy wykazać obecność materiału na wzory geometryczne długich lub niezgodności z poziomu i inne usterki będą wyraźnie widoczne.

Zakończenie

Po ostatnim płytka zostanie zamocowany na powierzchni otrzymanej kompozycji hydrofobizujący stosuje się co zapobiega czernienie mech i rozwoju grzyba. Jak wiadomo, kamień jest narażony na stopniowe ciemnienie i substancje ochronne pozwalają zachować stary wygląd. Ponadto materiał ochronna powłoka zapewnia odporność cieplną i łatwość konserwacji.

kamienna okładzina dysponuje łatwą pracę technologii, że moc nawet dla ludzi, którzy nie mają odpowiednich umiejętności i doświadczenia. Naturalnie, musimy spróbować, ale efekt jest tego wart.