783 Shares 3516 views

Jak leczyć katar w noworodka?

Katar – to dość powszechne zjawisko, które mogą ucierpieć dzieci w każdym wieku, w tym bardzo młody. Jednak nie wszyscy rodzice wiedzą, jak leczyć katar u noworodka. Ale aby pozbyć się takich problemów jak najszybciej, ponieważ im dłużej katar może prowadzić do przewlekłych chorób błony śluzowej nosa. Ponadto, ze względu na śluzu w nosa, dziecko jest trudno oddychać. Niemowlęta karmione piersią nie można jeść wysokiej klasy, ponieważ mają oddychać przez usta. Z tego powodu, nie ma drażliwość u dziecka, to on często siedzieć i płakać, staje się niespokojny sen, a co najważniejsze, że dziecko nie zyskuje, a nawet utraty wagi. Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, jak leczyć katar u noworodka, konieczne jest ustalenie jego przyczyny.


Przyczyny przeziębienia

Maluchy do dwóch miesięcy, obecność wydzieliny z nosa nie zawsze świadczy o jakiejkolwiek choroby. Okres ten może być tak zwany katar fizjologiczny. W tym wieku śluzowej nosogardzieli nadal nie może w pełni wykonywać swoje funkcje, dzięki czemu może być wydany w małych ilościach śluzu.

Oczywiście, większość z nich pojawia się katar z powodu przeziębienia, grypy lub infekcji wirusowej. To zawsze powoduje obrzęk błony śluzowej, a dziecko staje się trudne do oddychać.

Alergenów, takich jak łupież zwierząt, kurz, pyłki, może spowodować wyciek z nosa noworodka. Dlatego możliwość dziecka powinny być chronione przed potencjalnie niebezpiecznych obiektów.

Katar u noworodka: Jak leczyć?

Pierwszym krokiem jest stworzenie specyficzny mikroklimat w pomieszczeniach. Powietrze musi być mokry i ochłodzić, a temperatura – nie więcej niż 22 ° C Nawiasem mówiąc, ten rodzaj atmosfery w pokoju dziecięcym powinno być utrzymane, nie tylko w okresie choroby. Pomoże to zapobiec wysychaniu śluzu w nosie trochę.

Ponadto nawilżają powinny być nie tylko powietrze w pomieszczeniu, ale błona śluzowa nosa. Aby to zrobić, to proste rozwiązanie najlepiej pasuje solanka – woda i sól. Takie rozwiązanie należy podawać w dziobkowego dziecku co 30 minut (3-4 krople).

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem – jest, aby skonsultować się z pediatrą. zbada i zalecenia co do sposobu leczenia katar u noworodka. Również do rozwiązania problemu, można korzystać z niektórych leków, które zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Jednak samo przepisać leki nie jest konieczne, nawet jeśli uczyni to z lekarzem.

możliwe powikłania

Wyeliminować wyciek noworodka jest konieczna natychmiast po wykryciu objawów. Nie w pełni wyleczona, może dać poważne powikłania. Najgroźniejszym z nich jest zapalenie płuc. Ponadto, jeśli źle lub przedwcześnie leczenia może rozwinąć się zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła.

Nie należy zbyt mocno i często wycierać dziecko nosa. Z tego wrzody mogą pojawić się na skrzydłach nos, który dostarczy bolesność okruszków, które będą tylko zaostrzyć jego drażliwość.

Oczywiście, każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć długo. Dlatego, wzmocnienie układu odpornościowego dziecka powinno być głównym zadaniem rodziców. Ale mimo to, w jaki sposób leczyć katar u noworodka, każdy powinien znać.