167 Shares 7839 views

Lek „Givalex”: instrukcje użytkowania. „Givalex” (dla roztworu do płukania): Użytkownik

W zimie mrozy są nieuniknione. A wraz z nimi i różne przeziębienia. Zimne powietrze dostaje się do dróg oddechowych, często występują hipotermii. Ponadto znacznie wzrosła liczba osób kaszel i kichanie. Z atakiem wirusów i bakterii układ immunologiczny nie zawsze może sobie poradzić. Tu i tam w zapaleniu ciała. I częściej niż przeziębienie rozpoczyna się bólem gardła. Jednak starsze leki nie zawsze są w stanie pomóc. Będzie to doskonały substytut leku „Givalex”. Instrukcja pozwala na zapoznanie się z tym lekiem.


krótki opis

Preparat „Givalex” Instrukcja opisuje jako środki przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciw drobnoustrojom i przeciwbólowe. Lek jest szeroko stosowany w różnych schorzeniach gardła. Jednak narzędzie jest wykorzystywane nie tylko w otolaryngologii. Jest również stosowany w praktyce stomatologicznej.

Dzięki składników aktywnych, narzędzie jest w stanie szybko i skutecznie działać na ognisk zakażenia. To pozwala osiągnąć doskonały efekt terapeutyczny.

Preparat składa się z kilku substancji czynnych:

 • heksetydyna;
 • salicylan choliny;
 • chlorobutanol hemihydrat.

System ekspozycji leku opiera się na zdolności zastępczego heksetydynę tiaminy. W związku z tym, co znacznie zmniejsza rozwój bakterii. Lek skuteczny wobec różnych bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich.

Salicylan choliny medycyna daje właściwości przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Chlorobutanol skutecznie eliminuje ból, który zawsze towarzyszy stan zapalny.

wydanie

Produkt jest produkowany przez francuską firmę Norgine Pharma w kilku formach:

 1. "Givalex" (w sprayu). Instrukcja wskazuje, że skład środków (100 ml) zawiera heksetydyna – 100 mg, chlorobutanol hemihydratu – 250 mg salicylanu i cholina – 500 mg. Produkowane leku w fiolce z rozpylacza 50 ml.
 2. Rozwiązaniem. Taka ciecz jest sprzedawany w fiolkach – 125 ml. Roztwór zawiera to samo stężenie składników aktywnych jako spray.

wskazania

Lek „Givalex” instrukcja zaleca stosowanie różnorodnych zakaźnych schorzeń jamy ustnej i gardła. Należy jednak pamiętać, że lek jest skuteczny tylko wobec wrażliwych drobnoustrojów. Dlatego lepiej jest, jeśli lek zostanie przypisany do specjalisty.

Zatem lek „Givalex” instrukcja zaleca się stosowanie następujących schorzeń:

 • zapalenie dziąseł;
 • zapalenie jamy ustnej;
 • przyzębia;
 • afty;
 • ból gardła;
 • angina w ostrym i przewlekłym;
 • zapalenie gardła;
 • zapalenie krtani.

Ponadto, narzędzie jest zalecane niemowlęta, którzy doświadczają poważnego dyskomfortu podczas erupcji zębów mlecznych. Lekarze przepisują lek „Givalex” po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej w celu utrzymania i higieny. Po patologii dentystycznych środek zalecany, jako doskonały medycynie zapobiegawczej.

Użycie sprayu

Takie środki powinny być wykorzystywane wyłącznie na receptę. Ponadto, ważne jest, aby zastosować go w dawkach być zalecane do specjalisty. W takim przypadku lek nie powoduje działań niepożądanych u pacjenta.

A teraz zastanowić się, jak zalecają stosowanie „Givalex” (spray) Sposób użycia:

 1. Lek jest stosowany do nawadniania gardła i jamy ustnej.
 2. Po zabiegu nie należy jeść co najmniej 15-20 minut.
 3. Dla dorosłych i dzieci od 15 lat wyznaczają 5-6 razy dziennie, aby przepłukać jamę ustną jeden natrysk.
 4. Chłopcy 12-15 lat przeprowadzono jeden Nawadnianie 3 razy dziennie.
 5. Małe dzieci leki w tej formie nie ma zastosowania.
 6. Przebieg leczenia trwa średnio 5-6 dni. Jednak nie należy zapominać, że dla każdego przypadku czasu trwania leczenia oraz schemat wybrany specjalistę indywidualnie.

rozwiązanie Application

Leki w tej formie jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Jest on używany do płukania. Środki stosuje się tylko w postaci rozcieńczonej. Dlatego uważamy, jak gotować „Givalex” – roztwór do płukania.

Przewodnik radzi trzymać się zasad produkcji:

 1. W szczególnym miarki wlać roztworem w ilości 10 ml.
 2. Napełnić wodą leku do kreski 50 ml.
 3. Jeśli miarka w domu nie ma, można użyć zwykłej łyżeczki. Trzeba wziąć 2 godziny. L. narkotyki i oddzielić je w ¼ szklanki wody.
 4. Uzyskany roztwór jest zabronione połykać podczas płukania.

Jak często muszą być wykonane z przygotowaniem „Givalex” płukanie? Przewodnik punktów do następujących schematów leczenia:

 1. Roztwór do procedury płukania można wykorzystać do 6 lat.
 2. Wszyscy pacjenci powinni uciekać się do tego wydarzenia około 3-4 razy dziennie.
 3. Czas trwania leczenia wynosi co najmniej 5 dni.
 4. Jeżeli po upływie tego czasu, poprawa samopoczucia nie jest przestrzegane, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

skutki uboczne

Medycyna rzadko wywołuje nieprzyjemne objawy. Jednak w trakcie leczenia lek powinien być ostrożny, ponieważ dyspozycja leku wskazuje na możliwość wystąpienia następujących działań niepożądanych:

 • zaburzenia węchu;
 • zmiany w percepcji smaku;
 • podrażnienie jamy ustnej;
 • objawy alergiczne powierzchni skóry (obrzęki, rumień, zaczerwienienie).

nie powinna odnosić się do objawów lekko. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem. A on z kolei odwołać wizytę leku i wybiorą inną, równie skutecznych sposobów leczenia choroby.

Nadużywanie leków, kompletne lekceważenie dopuszczalnych dawkach może rozwinąć nadkażenie.

Przeciwwskazania

Lek ma praktycznie żadnych ograniczeń. Takie środki są dozwolone w obsłudze, nawet dla pacjentów, którzy zostali z rozpoznaniem astmy.

Lek ten może być wyznaczony nawet kobietom w ciąży. Jednakże, możliwości takiego leczenia jest określona wyłącznie przez lekarza.

Główne przeciwwskazania do zastosowania wrażliwości lekowej poszczególnych organizmów jest integralny z narzędziem.

Ponadto, należy pamiętać, że spray „Givalex” Instrukcja zakazuje wykorzystywania dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia. Roztwór nie powinien być stosowany dla małych dzieci do 6 lat.

analogi funduszy

Zastąpienie oryginalnego leku zdolnego do następujących leków:

 • "Adzhisept".
 • "Angileks".
 • "Valium".
 • "Ingalipt".
 • "Dekatilen".
 • "Gorpils".
 • "Ingaflyu".
 • "Stopangin".
 • "Falimint".
 • "Koldakt".
 • "Kameton".

Przestrogi

Podczas ważne, aby być ostrożnym zabiegów. Na ten szczególny koncentruje się na lek „Givalex” instrukcji. Roztwór lub dyszy nie powinien osiągnąć śluzową oka. Jeśli lek wciąż mam na rogówce, konieczne jest natychmiast przemyć wodą. Następnie pacjent nie powinien odczuwać dyskomfort. Jeśli on narzeka na spalanie, a następnie natychmiast pokazać okulisty pacjenta.

Nie zaleca się stosowania tego leku w połączeniu z innymi lokalnymi antyseptyczne. Taka zwiększona siła może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej.

W przypadku choroby raczej złożony preparat „w połączeniu z” Givalex przeciwbakteryjnych tabletki lub zastrzyki. W celu uniknięcia wzrostu mikroorganizmów równowagi w jamie ustnej, a także występowanie nadkażenia należy ściśle przestrzegać lekarza przepisującego lek. Dotyczy schematów i czas trwania terapii. Nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni. Jeśli w tym czasie nie miał pożądany efekt terapeutyczny, w związku z tym konieczne jest, aby znaleźć inny, bardziej skuteczny sposób.

Ludzie, którzy mają do kierowania pojazdem, podczas stosowania leku „Givalex” powinny być szczególnie ostrożnym.

I pamiętaj, że jeśli nie chce szkodzić ich zdrowiu, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.