504 Shares 1997 views

Superfosfat potrójny: wniosek o wzorze i nawozów cenie

Nawozy mineralne – podstawą nowoczesnego rolnictwa. Mogą one znacząco zwiększają żyzność gleb, nawet dość słaba, co sprawia, że możliwe, aby wzbogacić zbiory w prawie wszystkich regionach kraju. Biorąc pod uwagę, że właściwości gleby w większości regionów są dalekie od doskonałości, jest to bardzo cenna cecha.

Oczywiście, ich wybór należy podchodzić ze szczególną odpowiedzialność, ponieważ wprowadzenie ziemi nadmiernych ilości nawozu może również prowadzić nie tylko do niszczenia roślin, ale także do zatrucia ludzi, azotanów i azotynów. Dla jednego z najbardziej efektywnych narzędzi tego typu należą superfosfat potrójny.

Gdy konieczne jest zastosowanie?

Wyobraź sobie, że masz pięknie zaprojektowanym ogrodem. Pewnego dnia może się okazać, że stan liści na roślinach pozostawia wiele do życzenia: w dolnej części blaszki liściowej staje się nienaturalnie zielony i fioletowy, a wydajność spada … Te znaki wskazują, że pilnie potrzebna jest superfosfat potrójny.

Ponadto wystarczająco wiarygodnym wskaźnikiem służy również opadanie jajników, które są bardzo wrażliwe na brak wielu mikroelementów.

Dlaczego potrzebujemy fosfor?

Należy zauważyć, że w tej kwestii bezwzględnie potrzebują wszystkich roślin na naszej planecie. Problemem jest to, że zawartości gleby dostępnych związków fosforu, nigdy nie przekracza 1%, a w wielu regionach tej wartości mniej.

Zwłaszcza w fosforu potrzeba młodych, szybko rosnących roślin, ponieważ element ten zapewnia przepływ procesów energetycznych w komórkach i tkankach. I coraz to skądś inny niż z gleby, rośliny nie mogą. Na szczęście, dziś istnieje tak wiele sklepów różnego rodzaju nawozu, z których jeden jest tak samo superfosfat potrójny.

Co zawiera?

Więc przyszedłem do sklepu. Pamiętaj, że istnieje wiele rodzajów superfosfatu, ale chcesz tego rodzaju superfosfatu potrójnego. Jego wzór – Ca (H 2PO 4) 2 x H2O

Składa się on z co najmniej 50% (+ 5%) fosforu. I to jest w formie łatwo przyswajalnej dla wszystkich roślin. Ponadto, zawiera on 15% (± 2%), związki azotu, które mogą być aktywnie absorbowane przez rośliny. Nie powinniśmy zapominać o siarki (6%). W przeciwieństwie do prostego superfosfatu, brakuje mu gips. Oznacza to, że aby użyć go do odtleniania gleba nie działać.

Nawóz ten jest wytwarzany w postaci granulek, dobrze rozpuszczalny w wodzie. Ważne jest, aby zrobić to w ziemi wczesną wiosną lub jesienią (po zbiorach). W przeciwnym razie, fosfor po prostu nie mają czasu, aby być rozprowadzane w glebie. Ponadto, to zaleca się roztworu do wody wszystkie superfosfat roślin (co najmniej dwukrotnie na sezon), pozbawionych fosforu. Podobnie jak wiele innych nawozów mineralnych, może być stosowany w każdej glebie.

Jak się zrezygnować?

W przeciwieństwie do wielu innych narzędzi, nawóz superfosfat podwójnie koniecznie zrobić ściśle pod kopania gleby: wystarczy tylko posypać granulki na jego powierzchni w dawce podanej na oryginalnym opakowaniu. Jednak jego dawka zależy nie tylko od rodzaju rośliny uprawnej, a także od właściwości gleby.

Więc agronomów zaleca, aby od 30 do 40 gramów na metr kwadratowy ziemi, jeśli masz zamiar posadzić w miejscu lub zielone warzywa. W przypadku, gdy Twój ogród znajduje się w miejscu o słabej gleby, ilość nawozu powinna wzrosnąć o około 20-30%. Jeśli chcesz poprawić smak owoców, a następnie pojedyncze drzewa owocowe należy wlać około 500-600 g upadek. Jest to najlepiej zrobić to podczas kopania pni drzew. W szklarni i szklarnie wlano około 90-100 g, a w trakcie sadzenia ziemniaków i innych roślin z rodziny psiankowatych są umieszczone w 3-4 g na dołek.

Ostrzeżenie! W żadnym wypadku nie należy przekraczać zalecanej dawki, tak jak w tym przypadku, może to spowodować poparzenia korzeni roślin. Nawozy mineralne – dość agresywne w zakresie substancji chemicznych, więc zapomnij o tym w każdym razie nie warto.

Inne zalecenia dotyczące stosowania

Jak już powiedzieliśmy, superfosfat potrójny jest idealny do użytku na wszystkich rodzajach gleb i dla wszystkich upraw. Ważne jest, aby pamiętać, że silny spadek reakcji pH gleby mogą uniemożliwić jego rozpuszczanie, a więc przed wprowadzeniem kwasowości zostać zmniejszona. Aby to zrobić, należy dokonać kopania 200 g popiołu. Ponadto, można użyć zwykłych 500 gramów wapna na metr kwadratowy.

Pamiętaj! Dokonaj dwukrotnie superfosfat granulowany być tylko miesiąc po odtleniania, inaczej straci prawie wszystkie swoje własności. Jak już powiedziałem, to może być wykorzystywane nie tylko do kopania, ale również posypać cienką warstwę na powierzchni gleby lub dodawany do każdej studzienki.

Musimy patrzeć na części opakowania, jak dla różnych rodzajów roślin, może być zupełnie inna. Wapna, kredy lub mocznika nie powinny być mieszane w dowolnym przypadku, gdyż ze względu na przepływającego nawozu reakcji chemicznej się praktycznie bezużyteczne.

Ponadto, w tym przypadku można uzyskać połączenie, które nie jest zbyt pozytywny wpłynie na kondycję roślin, więc lepiej nie eksperymentować.

Z którego jest produkowany?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów mineralnego nawozu, superfosfat podwójnym granulowane (którego stosowanie dokonaliśmy przeglądu) uzyskanego z kości zwierząt domowych, a także niektórych minerałów. W innych naturalnych formacji wystarczającą ilość przyswajalnego fosforu łatwo po prostu nie. Zatem słowa akademik Fersman fosforu jak „biogennych mechanizmu życia i myśli” w pełni potwierdzone.

Nawiasem mówiąc, jak bardzo jest to nawóz? W większości sklepów rolniczych jego cena nie przekracza 100 $ za kilogram. Oczywiście, kiedy go kupić luzem cena będzie nieco niższa, tak, że właściciele dużych ogrodów powinni być tego świadomi.