362 Shares 7043 views

Proporcje ślepej powierzchni betonu za: obliczeniowej, funkcji, składu i zaleceń

Obszar Blind – bardzo ważnym elementem architektonicznym budynku. Dlatego też, gdy wylewa są zobowiązani do przestrzegania pewnych technologii. Przede wszystkim ważne jest, aby przygotować roztwór. Jeśli konkretne proporcje dla strefy niewidomych nie są spełnione przez długi czas w przyszłości nie będzie służyć.


powołanie

Główną funkcją niewidomych powierzchni budynku jest oczywiście ochrona podziemnej części fundamentu deszczowej i meltwater. Układ tego elementu architektonicznego, a tym samym może znacznie wydłużyć fundament eksploatacji domu. Jeśli ziemia jest w pobliżu piwnicy pozostanie suchy, oprócz cokolwiek innego, będzie to zmniejszyć obciążenie sprężyny podczas falujący gleby. Czasami obszar ślepy budynek i wykonuje inną funkcję – służy jako chodnik. Jeśli w domu jest trawnik sąsiaduje z nim jest również bardzo wygodne do przeprowadzenia nawadniania.

Wymagania dotyczące obszaru niewidomych

Przy konstrukcji tego elementu architektonicznego budynku do przestrzegania tych przepisów Snip:

 • Szerokość obszaru ślepej dla klasy gleby nie powinna być mniejsza niż 1 m, klasa II – 2 m.
 • Maksymalna grubość sprasowanej gleby pod betonowej wstęgi – 0,15 mm.
 • Minimalne nachylenie otmostki – 0,03 m.
 • piasek pod poduszki grubości taśmy nie może być mniejsza niż 3 cm.

Podczas nalewania otmostka obowiązkowe wzmocniona metalową kratą. Za zorganizowanie warstwę drenażową należy stosować tłuczeń.

Od której może zależeć od jakości betonu

Niektórzy właściciele domów kraju uznaje się, że ponieważ element konstrukcyjny budynku ma szczególnego obciążenia podczas pracy nie może się odbyć, można użyć dowolnego, nawet bardzo dobre połączenie do niego. Jednak tak nie jest. Beton odsetek do obszaru ślepej, należy przestrzegać. Rzeczywiście, na jego zniszczenia (pękania i odpryskiwania) fundament domu natychmiast zaczyna być narażone na działanie wilgoci. W efekcie znacznie zmniejsza żywotność całego budynku.

Według SNIP normy dla tego elementu architektonicznego budynku dopuszcza się stosowanie betonu marka-Mix nie jest niższa niż M200, która odpowiada klasie B-15. Aby przygotować tę mieszaninę, trzeba wybrać odpowiedni cementu, piasku oraz wypełniaczy. I, oczywiście, muszą być mieszane w odpowiednich proporcjach.

Jakie marki cementu kupić

Ten składnik co najwyżej, i określa, w jaki sposób ostatecznie jakość betonu kompozycja do obszaru niewidomych. Proporcje tych pozostałych składników ustala się przede wszystkim od ilości cementu. Dla grupy betonowej jest konieczne B-15 wybrać materiał gatunek M400. Taki cement ma następujące cechy:

 • Czas trwania napadu – 2-4 godzin w temperaturze pokojowej +18 … + 22 ° C.
 • Temperatura robocza – -60 do + 300 ° C,
 • Życie struktury – do 100 lat.

Gotowe betonowe stopień M200 wytwarzane z M400 cementu praktycznie szczelne bezpostaciowy wobec większości rozpuszczalników i nie boi ostrych spadków temperatury.

Jaki powinien być wypełniaczem

Proporcje betonu dla niewidomych obszarze domu koniecznie muszą być spełnione, ale równie ważne jest, aby wybrać odpowiedni wypełniacz dla mieszaniny. Ten element w roztworze jest rodzajem „zbrojenia” akceptując wszystkie naprężenia wewnętrzne. Jako wypełniacz roztworu do wartości w ramach obszaru ślepej, to dopuszcza się stosowanie żwiru lub tłucznia. Można wymienić te elementy na, w razie potrzeby, średnich tłucznia.

Jak przygotować piasek

Trwałość zależy w mieszance betonowej, w tym jakości komponentów. Piasek w tym przypadku lepiej jest wziąć dużą rzekę. Ale, oczywiście, możliwość nabycia takiego materiału ma Nie wszyscy właściciele domów za miastem. Jeśli piasek rzeczny kupić nie można zastąpić go na karierze. Jednak przed ugniatanie mieszaniny takiego materiału muszą być przesiane przez siatkę z 23 mM komórki. Wykonania tej procedury jest lepsza w wietrznych warunkach. W tym przypadku piasek oddziela tym drobnych składników (pył).

dodanie wody

Rozcieńczyć mieszanki betonowej powinien być w taki sposób, że staje się na tyle miękkie, aby pracować i być wygodne z nim. Woda powinna być dodane do roztworu do ogrzania powierzchni ślepy. Można używać zwykłego otworu lub dobrze. Pozwolono, aby czerpać wodę z dysku wypoczynkowego. Ale w tym przypadku konieczne jest, aby dbać o to, że był czysty.

W końcu rozcieńcza się roztwór nie może ściekać z łopatami. Nie sprawiają, że mieszanka zbyt gruba. Jeśli to się kruszy lub przykleja się do łopaty i oczyścić duże kawałki jego trudne, powinno być trochę rozcieńczony. Po zmieszaniu roztworów o dobrej separacji wody nie jest cięty.

Proporcje dla betonowych powierzchni ślepego: Obliczanie

Oczywiście, do przygotowania roztworu o wysokiej jakości powinien nie tylko wybrać odpowiednie materiały, ale także prawo wymieszać je. Proporcje betonu, w tym przypadku zwykle jest sposób:

 • Cement – Część 1;
 • piasek – 3 części;
 • Tłuczeń – 4 części;
 • Woda – 0,5 części.

Zatem zwykle określone proporcje do betonu w wiadrach obszar ślepy. Na szerokich pasów lepiej jest uczynić bardziej solidną mieszankę, dodając 1 wiadro cementu trzy – tłucznia lub żwiru. Podczas napełniania taśmę wokół oficyn może wręcz przeciwnie, aby zaoszczędzić na materiały i korzystać z trzech do czterech części piasku.

Zliczanie proporcjach dla konkretnej dziedzinie Żaluzja może być brane pod uwagę, między innymi tym, że instalacje do wytwarzania 1 m3 roztworu wyznacza M200 się 280 kg cementu, 1,4 ton żwiru, 840 kg piasku. Wszystko to jest wypełnione 190 litrami wody.

Zalecenia dotyczące wyrabiania

Tak więc okazało się, jaka część z betonu dla obszaru ślepego jest najbardziej odpowiedni. Ale, oczywiście, aby uzyskać rozwiązanie jakości na wyjściu, konieczne jest również, aby dobrze zagnieść. Aby przygotować ten materiał do wypełniania obszaru ślepego Warto przy użyciu mieszalnika cementu. W tym przypadku będzie uzyskać znacznie lepszą jakość. Bardzo betoniarki przed rozpoczęciem pracy należy umieścić na płaskiej powierzchni. Składniki napełniono nim w kolejności:

 • cement;
 • piasek;
 • gruz.

Po suche składniki miesza się, dodaje się wodę do wnętrza bębna. Całkowity czas przygotowania roztworu zależy od rodzaju sprzętu. Aby wymusić działania urządzenia jest zazwyczaj 2-3 minuty i urządzenia do wagi – 5-6 minut. Zmniejszyć lub zwiększyć wydajność procedury nie mogą być razem. W pierwszym przypadku mieszanina będzie obracać niejednorodne, a w drugim – zbyt suche.

Jeśli betoniarki w gospodarce nie jest uprawniony do sporządzania roztworu do obszaru ślepej ręcznie. W tym przypadku najprostszym sposobem, aby skorzystać z koryta i motyzhkoy. W ręcznym przygotowaniu również pierwszy dokładnie wymieszać wszystkie suche składniki. Następnie w korycie dodane wymaganej ilości wody. Podczas ręcznego ugniatania otrzymany roztwór nie jest jednorodna i jakości, przy użyciu mieszalników. Dlatego w tym przypadku cementu powinno trwać dłużej.

W ten sposób i przeprowadzić konkretne przygotowanie do strefy niewidomych. Proporcje składników roztworu muszą być spełnione dokładnie. W tym przypadku, po czym włączy tworzywa sztucznego, wysokiej jakości i będzie działać bezproblemowo z niego. Ten sam obszar ślepy, wykonane z jego użyciem, wyjdzie silne, dokładne i trwałe.