875 Shares 6800 views

Evgeny Evstigneev: filmografia, najlepsze role

Evstigneev, filmografia, który obejmuje ponad sto obrazów, uważany za jednego z czołowych radzieckich aktorów. Na filmach z Jewgienija Aleksandrowicza wzrosła wiele pokoleń, bo jego twórczość rozpoczął w roku 1957. Jaki był los znanych artystów i kilka zdjęć z jego filmów stały się klasykami kina rosyjskiego?

wczesne lata

Evgeny Evstigneev był trudny nastoletnich lat. Urodził się w 1926 roku w rodzinie i frezerovschitsy metalurg.

Jego ojciec zmarł, gdy miał tylko trzy. Kiedy przyszedł Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Evstigneev właśnie ukończył szkoły siedem lat. On właśnie naukę w college'u, jak ojczym zmarł. Od teraz na to trzeba było jakoś zapewnić dla siebie i matki, więc młody człowiek porzucił studia i dostał pracę jako mechanik w fabryce.

Równolegle Eugene zainteresował się muzyką. Już następnego aktor w ciągu kilku lat stała się multiinstrumentalista grał na perkusji, pianinie, widelce. Na jednym z występów lider zespołu Yevstigneyeva zauważył dyrektor Szkoły Teatralnej Gorkiego i poradził mu, aby stać się dramatyczny aktor. W wieku 25 lat, aktor ukończył studia, a 28 udał się ponownie do studia, ale w Moscow Art Theatre School, aby uzyskać rozmieszczenie w moskiewskim teatrze. W rezultacie, Evstigneev weszła w stałej trupy „Współczesnej”.

Evgeny Evstigneev kino, filmografia. "Beware of the Car"

Po raz pierwszy na ekranach radzieckich Jewgienij Aleksandrowicz pojawił, kiedy był w '31: powierzono mu rolę w dramacie Peterson Vladimir Petrov „Pojedynek”. Proshlo10 lat przed aktor odzyskał prawo do gry w najlepszych filmów z najlepszych aktorów. Gwałtowny wzrost jest przede wszystkim ze względu na udział w filmie Yevstigneyeva Eldar Ryazanov „Strzeżcie się z samochodu.”

Ten film ma niepowtarzalny odcień. Obsada w filmie wykonywanej przez czołowych radzieckich artystów – Innocentego Smoktunovski ( "The Queen of Spades") i Oleg Jefriemow ( "Trzy Topole w Plyushchikha"). Również w obrazie zostali zaangażowani Olga Arosiewa ( „Old Men-rabusiów”), Andriej Mironow ( „12 krzeseł”), Anatolij Papanov ( „Brylantowa ręka”). Evgeny Evstigneev dostał rolę dyrektora teatru narodowego, w którym gra główną postać w spektaklu Smoktunovsky.

Działka jest poświęcony radzieckim „Robin Hood”, który karze skorumpowanych urzędników i spekulantów, który przechwytuje ich samochód.

Evstigneev: Filmografia. "The Golden Calf"

Musujące dzieła ILF i Pietrow dawno stały się klasyką i Ostap Bender – popularny ulubionym. W 1968 roku udał się ekrany wspaniałą filmową adaptację jednego z dzieł komików, których głównym bohaterem jest wielki strateg: mówimy o „Złoty cielec”.

Rola Ostap Bender w filmie Mihaila Shveytsera grał Sergey Yursky ( "The Meeting Place Can not Be Changed"). Również w obrazie pojawiła Leonid Kuravlev ( "Athos"), Zinovy Gerdt ( "Słomkowy kapelusz") i Evgeny Evstigneev, który powierzył rolę podziemnego milionera Aleksandra Koreyko.

Znaczenie obrazu jest to, że tym razem awanturnik Bender postanowił zabrać z podziemnych miliony milionerów radzieckich. Kombinacja ta będzie korzystna dla obu stron, ponieważ Koreiko nieuczciwych nazhivshy swoje pieniądze, nawet nie zwrócił się do policji. Jednak coraz upragniony milion, Bender nie czuje satysfakcji. Ponadto, w okresie przechodzenia od granicy sowieckiej, traci cały swój majątek i z niczym.

"Zigzag of Luck"

Evstigneev, którego filmografia jest pełen różnych komediach, w 1968 roku, rozpoczął pracę nad kolejnym projektem Eldara Ryazanova.

Tym razem reżyser sfilmował „Zigzag of Luck”, w którym rozmawialiśmy o życiu codziennym pracowników prowincjonalnego fotografa studio. Monotonia dni złamał jedną sytuację nietypowy: fotograf Vladimir Oreshnikov niespodziewanie wygrał 10 000 rubli. Wszystko byłoby w porządku, poza tym, że wiązanie za pożyczkę kupił za publiczne pieniądze. Między personel studio fotograficznym „Współczesna” przełamuje trochę „wojnę”, ponieważ akcja zdobyła fundusze Oreshnikov nie są tak proste.

Główną rolę w filmie zagrał Jewgienij Leonow ( „Hełm Aleksandra Macedońskiego”). Oprócz niego, Irina Skobtseva ( "Chodząc po Moskwie") był zaangażowany w filmie, Valentine Talyzina ( "Old Men-złodziei") Gottlieb Roninson ( "Dwanaście Krzesła"). Evgeny Evstigneev wystąpił w Ivan Kalachev, dyrektor utrzymania pojazdów.

„Siedemnaście mgnień wiosny”

Evgeny Evstigneev, filmografia, które przez 1970 roku było ponad czterdzieści obrazów, możliwość wyboru godne projektów do udziału. Miał szczęście, aby wejść do obsady jednego z najlepszych filmów ZSRR pod nazwą „Siedemnaście mgnień wiosny”.

Zdjęcie usunięte Tatiana Lioznova 1973 cechą taśmy był fakt, że łączy elementy thrillera detektywistycznego, i melodramatu. To było w filmie o radzieckiego szpiega Stirlitz, który był w stanie przeniknąć do wyższych kręgach politycznych Niemiec i wyodrębnić poufnych informacji do władz radzieckich. Główna rola w tym projekcie poszedł Wiaczesław Tichonow ( „Młody Strażnik”). W ramce były montowane takie gwiazdy jak Oleg Tabakov ( „Wojna i pokój”), Wasilij Lanovoy ( „oficerów”), Leonid Broniewoj ( „Dochodzenie czołowych ekspertów”), Valentin Gaft ( „Garage”) i wielu innych. Evgeny Evstigneev Lioznova powierzono rolę profesora Wernera Pleyshera.

„Niezwykłe przygody Włochów w Rosji”

Evstigneev Evgeni Aleksandrowicz weszła na listę ulubionych aktorów Eldar Ryazanov. Przez 70th, aktor zagrał w trzech obrazach wielkich mistrzów komedii.

W 1973 roku pojawił się na planie jego projektu: tym czasie, Ryazanov wraz z włoskim reżyserem Franco Prosperi, aby film „Niezwykłe przygody Włochów w Rosji”.

Taśma ta może być wywołana film arcydziełem rozrywki, przynajmniej według standardów 70. Musujące humor, trochę krotochwila, pięknych i utalentowanych aktorów, strzelanie na miejscu pośród pięknej scenerii i wielu sztuczek. Dlaczego tylko wyścig na samochodach i scena lądowania samolotu na trasie Moskwa. Jednak sztuczka z płaszczyzną nakręcony na lotnisku, trzymając wokół scenerii, ale mimo wszystko pokaż okazało się spektakularne.

Evgeny Evstigneev wystąpił w jednej z skarbu przedrewolucyjnej osób poszukujących ukrytego w Petersburgu. znaków Yevstigneyeva w zły humor, gdy nie wstać z wózka inwalidzkiego z powodu jego kulawizny. Ale to nie przeszkodziło bohater Eugene A. pościg całej rosyjskiego skarbu.

"O Little Red Riding Hood"

W 1977 roku spróbował swoich sił w nowym gatunku Yevstigneev: Filmografia aktor uzupełniane większość opowieści Ta dzieci.

Twórca filmu „Przygody Pinokia” w reżyserii Leonida Nieczajewa przy wsparciu „Belarusfilm” Studio ukazała się w późnych latach 70-tych muzycznych poświęcony przygodach Czerwonego Kapturka.

Wydarzenia przedstawione w filmie, jest kontynuacją tej historii, co wydarzyło się do dziewczyny w oryginalnej bajce. Wilki Czerwony Kapturek zareklis zemsta za jego krewnego, który został zabity przez drwala. Mówią dziewczynę fałszywą wiadomość, że jej babcia była chora ponownie. Kiedy Czerwony Kapturek idzie do babci, wilki wielokrotnie starał się umieścić dziecko w torbie, ale za każdym razem, gdy dziewczyna wychodzi z niebezpiecznej sytuacji.

Evgeny Evstigneev otrzymał w roli projektowej astrologa. A nawet zaśpiewał własną piosenkę Stargazer. Wraz z nim w filmie wystąpili Rina Zelenaya, Rolan Bykov, Władimir Basow Galina Volchek i wielu innych znanych aktorów.

„z powodów rodzinnych”

Evgeny Evstigneev, którego filmografia składa się głównie z filmów, które stały się klasyką kina, w 1977 roku, zgodził się zagrać w innej dobrej komedii.

Mówimy o filmie „z powodów rodzinnych”, w którym główne role grane przez takie gwiazdy jak Galina polski ( „marność nad marnościami”), Eugene Steblov ( „Chodząc po Moskwie”), Vladimir Basov ( „The Circus Księżniczka”), Rolan Bykov ( „Małżeństwo Bal'zaminova”), Anatolij Papanov ( „Daj mi Reklamacje książkę”) i wielu innych.

Evgeny Evstigneev dostał rolę infantylne artysty, który, mimo podeszłego wieku, nadal mieszka z matką. Wkrótce spotyka bohaterka Galiny Polskih i decydują się na ślub. Ale nie denerwować moją matkę, czy wszystkie plany artysty starsze pary?

"The Meeting Place Can not Be Changed"

Prawdziwie kultowy radziecki film jest uważany za obraz Stanislava Govoruhina „Miejscem nie można zmienić.” I to Evstigneev Jewgienij Aleksandrowicz uczestniczyła też.

Filmografia aktora często obejmuje projekty, gdzie grał oszustów i łotrów. Tym razem reżyser zobaczył Evstigneev perfekcyjny artyście rolę fałszywego Ruchechnika.

Tematem jest „The Meeting Place nie można zmienić” jest poświęcony historii schwytania niebezpiecznego gangu „Black Cat”. Kapitan MUR Zheglov i starszy porucznik Sharapov dla całego filmu próbuje zdemaskować nieuchwytnych bandytów. Yevstigneyeva bohater nie jest zawarty w „Black Cat” i był zaangażowany w innej sprawie, która jest równoległa do zbadania dzielnego Murovtsev.

„Jesteśmy z jazzem”

Reżyseria: Karen Shakhnazarov prostu nie mógł zaprosić Yevstigneyeva gwiazdę w filmie „Jesteśmy z Jazz”. I rzeczywiście: aktor o pięć lat swojego życia na pracę w zespole jazzowym!

Ale, niestety, nie jest rola muzyk otrzymał E. Evstigneev: Filmografia aktor uzupełniane kolejną muzyczną filmu i multi Evstigneev poszedł na złodziei i oszustów grać. W tym obrazie Shakhnazarov poprosił aktora urzeczywistniać czop obrazu na ekranie, nazwany przez papieża.

Obraz był w stanie odnieść sukces. Według magazynu „Film Radzieckiego ekran”, projekt „Jesteśmy z Jazz” został uznany za najlepszy film 1983 roku. Ponadto Yevstigneyeva, w strzelaniu wzięło udział Igora Sklyar ( "Dzieci poniedziałku"), Aleksandra Pankratov-Cherny ( "Sibiriada"), Peter Shcherbakov ( "Mam dwadzieścia")

Pozostałe projekty

Aktor Evstigneev, filmografia, który pod koniec lat 80-tych zbliżył milestone stu filmach, zagrała w wielu filmach godnych. Na przykład, on wykonany obraz Bestuzjew wszystkie obrazy Swietłana Druzhinin kadetów poświęcony przygodowych.

Filmografia Yevstigneyeva Jewgienij Aleksandrowicz także wspaniały obraz „Psie serce” jest oparty na powieści Bułhakowa. Kiedy zmarł aktor (stało się to w 1992 roku), w swoim arsenale było około 116 filmach.