634 Shares 4688 views

Atrakcje Belgia. Miast w Belgii

Belgia przyciąga wielu turystów z wielu atrakcji, zabytków historycznych i kulturalnych znajdujących się we wszystkich miastach kraju. Tutaj można zobaczyć coś ciekawego w każdym rogu. Pomimo faktu, że w Belgii istnieje Upalny plaże, majestatyczne piramidy, głębokie kaniony i ośnieżone góry, tysiące ludzi chce tu przyjść i poczuć dyskretny wewnętrzne piękno tego zakątka świata.


W starożytnej stolicy Brabancji. Bruksela

Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności w tym tajemniczym kraju jak Belgia? Atrakcje w Brukseli, że są wyjątkowe, jest centrum politycznym i kulturalnym kraju. Zaleca się, aby rozpocząć jego znajomy z Belgii. Miasto podzielone jest na starej i nowej części, których mieszkańcy obszaru nazywanego „Pentagon” z powodu okrągłego bulwaru, zbudowany na miejscu, gdzie dawniej starych fortyfikacji. Największy obszar kapitału jest Grand Place, w którym zwraca się uwagę na starego ratusza, na wiatrowskaz który przedstawia Saint Michael pokonuje smoka. Niedaleko od placu jest fontanna Manekin Pis, który jest uważany za znakiem rozpoznawczym miasta. W pobliżu stoi Palais des Nations (Parliament).

Kontynuując atrakcji Belgii, nie wspominając Royal Gallery. Kompleks ten jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Nie mniej popularne wśród osób korzystających z Katedra św Michała, który został zbudowany w 13-16 wieków, a także Pałacu Akademii i Pałacu Królewskiego, który znajduje się w „Classic kwartału.” Tutaj można zobaczyć wspaniały budynek – Katedra NMP. Niedaleko majestatycznej Bazyliki Kokelbergskaya Sekretariatu-Coeur.

Museum Square zachwyci odwiedzających do miasta ogromną liczbę muzeów. Tu stoi wspaniały pałac Karla Lotaringskogo, obok którego jest dobrze oświetlony „Awaria”. Jest to niemożliwe, aby zobaczyć ten wspaniały budynek jako gotycki kościół Notre-Dame-des-Victoires du Sablon, zbudowany w 16 wieku.

Muzea w Anderlecht

Aby zobaczyć inne atrakcje w Belgii, należy przejść do Anderlechtu, gdzie najbardziej znaczących muzeów Erasmus. Nie daleko można zobaczyć zamek Birsel, zbudowany w 14 wieku i zamek królewski Gaasbeek. Budynek Pałacu Królewskim jest Muzeum Miejskie i Muzeum Wojska Królewski i jego historia. Wśród najbardziej interesujących miejsc w mieście można jeszcze wyróżnić Muzeum motoryzacji.

Antwerpia

Belgia miasto tak zróżnicowane, wszystkie one zasługują na uwagę! Dlatego, następny w naszej znajomości z kraju będzie w Antwerpii, która jest największym światowym centrum cięcia diamentów. Ponadto, istnieje ogromna liczba zabytków i antyków, w tym na przykład, muzeum biżuterii. Wśród najpiękniejszych budowli architektonicznych powinny być przydzielane Katedra Notre i ściany twierdzy, która jest uważana za najstarszy budynek w mieście. Zaleca się, aby sprawdzić pierwszy wieżowiec Belgia – Borenbond wieżę. Miasto posiada ogromną liczbę muzeów, z których każdy zasługuje na wizytę. Trudno nie zauważyć takiej struktury, jak ratusz Borgerhaut, który zawierał 47 dzwonów.

Atrakcje Lier miasto

Kontynuując atrakcji Belgii, zwracamy uwagę na miasta Lier. To miasto stało się sławne dzięki Zimmer Tower, który kiedyś był częścią murów miejskich. Obecnie, odwróciła się w astronomicznym zegarem, co stanowi pokrętło z czasem, wokół którego znajduje się 12 małe tarcze pokazujące słonecznego i księżycowego kalendarza, znaki zodiaku, pora roku, dzień tygodnia i tym podobne. Posągi królów i burmistrzowie miasta co godzinę dzwoni dzwon umieszczony po prawej stronie wieży. Wewnątrz budynku znajduje się Planetarium. Poza zegarem astronomicznym w mieście zasługuje na salę uwaga luksusowy miasta, zbudowany w stylu rokokowym. Lear na centralnym placu stoi kolegiata pod wezwaniem patrona miasta. Jego budynek został wybudowany w stylu gotyku Brabant. Jeden z najpiękniejszych w kraju jest uważany Beginazhek klasztor, założony w 13 wieku.

Ghent – miasto starych budynków

Belgia, strony zdjęcia, który wyświetla wszystkie piękno tego kraju, która słynie z osady, które mogą być słusznie nazywany miastem starożytnych budowli. Jest stolicą Flandrii Wschodniej – Ghent, gdzie znajduje się wiele budynków dawnej architektury kraju. Najwięcej z nich koncentruje się w historycznej części miasta. Most St. Michael przez strażnicy i kanał Fox jest uważany za symbol miasta. To właśnie z tego miejsca, aby rozpocząć inspekcję Ghent. Bez względu na to zakątek miasta pójdziesz, wszędzie można znaleźć ciąg z najbardziej atrakcyjnych budynków. Jest to Kościół St .. Mikołaja i wspaniałych zamków Gerard-diabeł i Philip Earl, zbudowany w 12 wieku. Jednym ze wspaniałych budowli pałacowych uznawanych van der Meurs, zbudowany w 18 wieku. Interesujące dla wielu turystów są obrazy Van Eycka w katedrze św Bawona. Interesujący będzie odwiedzić opactwo św Piotra, znajduje się na stokach Blandeynberga.

Brugia – centrum średniowiecznego handlu

To nie jest cała Belgii. Atrakcje Gandawa który już zbadane, nie jest jedynym miastem, które zasługuje na uwagę niemal każdego budynku. Innym doskonałym tematem wizyty w Brugii. Jednym z najbardziej atrakcyjnych budynków jest wieża zegarka, którego wysokość wynosi 83 metrów. Został on zbudowany w 13-15 wieków. Nie mniej interesująca jest budowa 12-13 stuleci, katedra St .. Salwatora, w budynku, w którym mieści się Muzeum Katedralne. Kolejny budynek, który jest zalecany do badania – to gotycki kościół Matki Bożej, której wysokość wynosi 122 metrów. Jego budowa została przeprowadzona w 14 wieku. Nie mniej piękne są uważane za kościół Świętej Anny, Świętego Jakuba, Jerozolima kościół i kościół św Walpurgia. Ponadto miasto ma 80 wspaniałe mosty, które rozciągają się nad malowniczymi kanałami.

"Hot City" Liege

Biorąc pod uwagę cele Belgii, należy zauważyć, Liege, który jest jednym z najstarszych miast w Walonii. Tutaj zaleca się odwiedzić Pałacu Prince-biskupów. Miasto posiada wiele ciekawych muzeów. Wśród zasług architektonicznej Sali. Starożytny symbol miasta Niepodległości jest fontanna z czterema kolumnami, na których umieszczone są posągi lwów. Jest zbudowany na rynku Marche. Ciekawy do zwiedzania jest kościół św Antoine i stary klasztor Frere-górnik, gdzie chrzcielnicy ze scenami z Biblii. Na placu majestatycznej katedry św Pawła, obok którego zwraca się uwagę na posągu Matki Delkurskoy.

Miejsce urodzenia Beethovena – Mechelen

Co jeszcze może zaskoczyć swoich gości Belgii? Atrakcje, zdjęcia, które zostały przedstawione powyżej, możliwe jest uzupełnienie ciekawych miejsc i budynków w mieście Mechelen, który jest kolebką Beethovena. Jeden z najstarszych budynków uważane Shepenheys (zbudowany w 1374). Ciekawy odwiedzić pałac Margaret Austrii, w którym obecnie mieści się Pałac Sprawiedliwości. Wśród innych obiektów należy przeznaczyć Dvorets Margarity Yorku, który jest obecnie w teatrze.

Na tym belgijskich atrakcji nie kończą. Tutaj istnieje wiele miast, w których znajdują się interesujące budowli, zabytków i muzeów. Każdy z nich zasługuje na szczególną uwagę.