302 Shares 6127 views

Lawenda – uprawa i pielęgnacja

Piękny krzew o pachnących kwiatów niewiarygodnie – jest lawenda. Uprawa jest produkowany głównie na południu, w celu uzyskania bardzo cennego olejku. Istnieje kilka rodzajów lawendy, ale najbardziej popularny (i mróz) góra. Pochodzący roślin śródziemnomorskich. W warunkach lekkiego schronienia na zimę i odpowiedniej gleby i może rosnąć lawendę w środkowej strefie naszego kraju. Jednak olej otrzymywany z niej nie będzie możliwe. Ale jest to bardzo dekoracyjna roślina, a jej kwiaty mogą być używane w życiu codziennym.

Wydobycie Lawenda jest wiecznie zielony krzew z rodziny wargowych. Rozgałęzienia w podstawie łodygi 35-60 cm wysokości są liczne. Tworzą krzew z penetracji w głąb gleby korzenie. Średnica tulei może wynosić nawet do jednego metra. Liście są małe, szaro-zielone, podłużne-liniowy, owłosione. Kwiaty są bardzo małe, są zebrane w spiralami tworzą nieciągłą kolosovidnoe kwiatostan. Corolla z kwiatów lawendy jest niebiesko-fioletowy i niebieski. Nasiona błyszczące, ciemne brązowe, podłużne. Takie cechy zewnętrzne jest lawendy.

Uprawa i uprawa roślin w krajach WNP dzieje się na Ukrainie (Krym), w Mołdawii, od czasu do czasu w regionie Krasnodar i Azji Środkowej.

Człowiek nie mógł przepuścić tę pachnącą roślinę. Przez wiele wieków w południowej Francji lawendy zbierane do produkcji oleju z niego. Jest to bardzo cenne i szeroko stosowane w produkcji perfum, wody kolońskie, pasty, kremy, wody toaletowej, toaletowych mydeł o najwyższej jakości, do produkcji likierów i aromatu. W medycynie stosowany jest jako środek antyseptyczny środków zewnętrznych. Można również pocierać ją na siniaki, rany, reumatyzm, oparzenia i od pasożytów skórnych.

Suszone kwiaty lawendy są wykorzystywane w walce z molami, przesunięcie ich futra, dywany, wełniane tkaniny. Ponadto, są one wykorzystywane do aromatycznych okładów ziołowych, tabaka, poduszki, opłat niepalących, kąpiele aromatyczne. Gałązki i liście są mielone, są dodawane do żywic pachnących i tym samym sprawiają, pachnące świece.

Prawie wymagająca roślina jest lawenda. Jak dbać o nią jest dość prosta. Po kwitnieniu, cięte pędy do zbierania użytecznych i pachnące pędy, jak również dać ozdobne gatunki krzewów. Dużo światła – w takim środowisku rośnie lubiący lawendy. Rosnąca go powinno się zdarzyć w odsączone, piaszczystej glebie. W glinie, gęsty i ciężki grunt lepiej wypełnić gruboziarnistego piasku. Co jeszcze nie korzystają z nawozu.

Siew sprawia sadzonki wczesną wiosną. Dla dobrego wzrostu konieczne jest monitorowanie gleby: jest stale wilgotna. Wskazane jest, aby pokryć upraw i regularnie podlewać je. Można również rozprzestrzeniać sadzonki lawendy. Aby to zrobić, należy wyciąć netsvetuschie młode pędy, break dolnych liści i umieścić na mokrym podłożu na kibicowania. Skrzynka z sadzonek należy umieścić w zacienionym miejscu.

W zimie jest to pożądane, aby ukryć lapnikom roślin (lub inny materiał oddychający). Jeśli pojemnik rośnie lawenda uprawa powinna być kontynuowana w chłodnym miejscu.

krzewów lawendy mogą być stosowane jako zabezpieczenie lub granicy. Aby nadać im estetyczny wygląd, można zorganizować oryginalne topiary.