288 Shares 2444 views

Aspiryna: przeciwwskazania, zasad przyjmowania i skutków ubocznych

Składnik aktywny w aspiryna, kwas acetylosalicylowy otrzymuje się w końcu X i X wieku. Początkowo był to proszek w postaci tabletek jako lek zaczął być wydane później. Ponadto tabletki aspiryna kwas acetylosalicylowy zawierać substancje pomocnicze – skrobię i celulozę.


Lek ten przez wiele lat z powodzeniem stosowany w wielu bólach – Dental, stawów, głowy. Jej właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, odkryto później – został oryginalnie stosowany jako środek przeciwgorączkowy leku. Do tej pory lekarze stany gorączkowe, szczególnie praktykujący od wielu lat, często przepisuje aspirynę. Przeciwwskazania do jego stosowania jest jednak na tyle poważny, więc eksperci zalecają zwiększenie w ostatnich latach w tych sytuacjach, w celu zastąpienia leku do innej, bezpieczniejszej przeciwgorączkowych.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chorób towarzyszy gorączka, u małych dzieci. Wynika to z możliwości ich tak zwanego zespołu Reye'a (Reye'a) – to stan zagrażający życiu, w którym rozwija stłuszczenie wątroby występuje i obrzęk mózgu. Śmiertelność niemowląt z zespołem Reye'a wynosi 20-30% całkowitej liczby jej przypadków. Zauważył u dzieci poniżej 12 lat i jest związany z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego na tle ostrych chorób wirusowych (wirus grypy, SARS, ospa wietrzna, odra). Ponieważ nie wszyscy rodzice mogą odróżnić infekcję bakteryjną od wirusowej, w każdym razie nie stać samodzielnie, bez zalecenia lekarza, aby dać młodym dzieciom aspiryny w celu zmniejszenia gorączki. Dla wyeliminowania gorączki u dzieci preferowanych ibuprofen i paracetamol. Dorosłych może być w tym przypadku również ma 1-3 aspiryna dzień (100-300 mg), przez lekarza.

Aspiryna, przeciwwskazania do stosowania których nie można ignorować, jest tradycyjnie stosowany w leczeniu reumatyzmu – w poszukiwaniu skutecznego lekarstwa na tę chorobę, i było otwarte. Stosowanie kwasu acetylosalicylowego na reumatyzm mogą znacznie złagodzić stan pacjenta, ale lek tylko sprawia, że objawy mniej dotkliwe, ale go nie leczyć. Dzienna dawka leku każdorazowo dobierane są indywidualnie. Zwykle jest to 2-3 g dziennie dla dorosłych i dla dzieci jest obliczana na podstawie wieku i wagi pacjenta. leczenie aspiryną na reumatyzm może trwać kilka miesięcy.

Aspirynę, należy zdawać sobie sprawę z możliwości leku „cienki” krew, czyli zapobiec krzepnięciu. Z tego powodu konieczne jest, aby zatrzymać odbiór tydzień przed nadchodzącymi operacji o dowolnej złożoności – nawet jeśli jest to tylko usunięcie zęba. Aspiryna, która skutki uboczne są dobrze nie badano u kobiet w ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, zgodnie terratogennoe wpływ kwasu acetylosalicylowego na płód. Przez resztę ciąży, zwłaszcza tuż przed porodem, jest on stosowany z dużą ostrożnością ze względu na ryzyko krwawienia u matki i noworodka.

Maksymalna bezpieczna dzienna dawka aspiryny dla dorosłych wynosi 4 g powyżej, może to być przedawkowanie. Aspiryna nie powinna być traktowana jednocześnie z wieloma lekami, aw szczególności innymi NLPZ, ponieważ może to zwiększyć ich skutki uboczne. Z jego dopuszczenia zwiększa ryzyko krwawienia z żołądka równolegle z glikokortykosteroidami. Aspiryna, która jest przeciwwskazaniem do otrzymywania dość obszerna, nie należy używać w połączeniu z anty-dny i leków przeciwnadciśnieniowych. Jest przeciwwskazany u wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Ostrożnie przepisać pacjentów uczulonych na aspirynę, zwłaszcza jeśli zostały one wcześniej obserwowano alergie na leki, w szczególności z grupy penicylin. Przyjmowanie leku po posiłku, popijając mlekiem lub duże ilości wody.

Zatem, aspiryna, przeciwwskazania do stosowania, które nie mogą być ignorowane, jest w stanie przynieść znaczący efekt terapeutyczny, ale jeśli nieuprawnione, bez nadzoru recepcji może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego jego stosowanie bez zalecenia lekarza nie powinno być.