94 Shares 9575 views

Jak wybrać odpowiedni rozmiar ręczników? Wskazówki i sztuczki

Zgadzam się, po kąpieli lub pod prysznic każdy z nas chce, by zakończyć się w miękki i przyjemny dla ciała dużym ręcznikiem. Jednak nie wszyscy gospodarze udało się znaleźć dobre, wysokiej jakości ręcznik duży rozmiar. Niektóre Terry „przedstawiciele” przemysłu włókienniczego w kilku praniach stają się sztywne i kłujące, bardzo nieprzyjemne dla organizmu. Inni tracą kolor, trzeci – miękkość i meszek.

Jak wybrać najlepszą opcję dla pieniędzy? Jak znaleźć wśród ogromnej różnorodności dostępnych na rynku, dobrej jakości i prawidłowej wielkości ręczników? Spróbujmy dzisiaj zrozumieć ten problem.

standardowe wymiary

Przed zdeterminowany przy zakupie, trzeba zrozumieć, jakie są uważane ręczników i co prawidłowa wielkość powinna być.

Więc zacznijmy z tym mniejszy, dzięki czemu można poczuć różnicę wymiarową. Większość małe ręczniki zwane gość, ich rozmiary wahają się od 30 x 30 i 35 x 35 centymetrów. Następne na liście są ręczniki kuchenne. Ich szerokość wynosi około 50 cm, a długość – 70 cm.

Ręczniki, które są dłuższe niż sto centymetrów, już uważane prysznice. Na przykład, ręczniki do twarzy, które mogą być zawieszone w wannie i dogodnie stosowany po myciu. – to Ręcznik 50 x 90 cm, 50 x 100 cm, 50 x 120 cm Ponadto istnieją już ręczników, którego rozmiar o szerokości około stu centymetrów i długości 150 cm.

standardowym rozmiarze ręczniki – 100 centymetrów szerokości i 160 centymetrów. Jak już wspomniano wcześniej, w zależności od producenta, rozmiar może się nieznacznie różnić. Jako zasadę, że różnica w wielkości około dwóch do trzech centymetrów. GOST umożliwiają takie zmiany wielkości.

Jak wybrać właściwy rozmiar

Gdy zdecydujesz się kupić jakieś nowe ręczniki w łazience, gdy jest to konieczne, aby zadać sobie pytanie: na jaki konkretny cel musi ten przedmiot? Jeśli zamierzasz kupić ręcznik, który będzie wykorzystywany wyłącznie do wycierania twarzy lub rąk, można ograniczyć rozmiar 50 x 90. To nie zajmie dużo miejsca, można go zawiesić na małym hakiem koło zlewu.

Jeśli potrzebujesz coś szybko pomóc i wygodnie wyparować po prysznicem, tam już będzie o dużym ręcznikiem. Co kąpiel rozmiar ręcznik kupić w tym przypadku? Eksperci doradzają, aby nie oszczędzać i kupić rozmiar elementu 90 cm szerokości i 150 cm długości. Im więcej objętość będzie ręcznik, tym łatwiej będzie go używać wyszedł z łazienki.

Miękkość ręcznik kąpielowy

Teraz pomówmy o nie mniej ważnych aspektów, które powinny być przestrzegane przy wyborze ręczników. Po pierwsze, jest to jego miękkość. Zgadzam się na wrażenia dotykowe kupując ten temat wiele zależy. Nawet jeśli wielkość ręczników będzie Ci odpowiadać, i dotknąć to będzie trudne i kłujące, na pewno zrezygnować z takiego zakupu.

Eksperci zalecają, aby kupić ręczniki wykonane z naturalnych materiałów. Spróbuj spojrzeć na sklepie, z którego jest wykonany. Jednak nawet słowa „100% bawełna” nie daje żadnych gwarancji. Są pozbawieni skrupułów producenci, którzy ukrywają się pod etykietą takich optymistycznych zwykłych syntetycznych.

Jak sprawdzić jakość? Niestety, od tego, co sprawiło, że ręcznik, można dowiedzieć się tylko przez powrót do domu już kupiony produkt. Wlać trochę wody na stole, wytrzyj go ręcznikiem. Były krople lub rozwodu – zanim syntetyków. Woda natychmiast wchłaniane – naturalny materiał.

stos

Wydaje się, że im dłużej stos w ręcznik frotte, więc jest większe i bardziej miękkie. Jednak duża długość pala, chociaż wpływa na wielkość ręcznik, dzięki czemu jest bardziej puszyste, nie zawsze jest wskaźnikiem jakości.

Doświadczeni gospodynie spróbuj wybrać stos, którego długość jest mniejsza niż pięć milimetrów. Im dłużej stos po pierwszym praniu traci swoją miękkość i przyjemny prezentacji. Ten ręcznik szybko uda i stać się zaniedbany.

Zbyt krótki stos i nie wybierać. Jeśli jest bardzo mała, będzie to miało wpływ na chłonność ręczników. Będzie szybko stał się mokry, wytrzyj je i po prostu nieprzyjemne.

Wchłanianie ręcznik kąpielowy

Jeśli mówimy o tym, jak ręczniki są chłonne, skupmy się na tej kwestii. Tutaj, oczywiście, z wyborem rzeczy będzie trochę bardziej skomplikowane. Jeśli rozmiar ręczników i, na przykład, długość stos może być określona wzrokowo skład przędzy – czy innego. Oczywiście, istnieją dobrowolne producentów, którzy nie tylko wskazują na „100% bawełny” i napisać dokładnie co to jest i jaki rodzaj przędzy bawełnianej stosowanego w produkcji ręczników.

Jeśli udało się znaleźć odpowiednią etykietę, a następnie wybrać ręcznik, który jest wykonany z bawełny egipskiej lub pakistańskim. Są one uważane za najwyższej jakości materiałów. Również spojrzeć na jaki rodzaj przędzy użyto. Lepiej, jeśli zostanie ona czesana przędza. Wicking jest najlepszym tutaj.

Gęstość ręcznik

A ostatnia wartość, która zależy od jakości ręczników – jest gęstości. Ze będzie to zależeć od tego, jak długo będzie trwać temat. Z reguły jest to trzy lata. Ale jeśli gęstość jest niska, wykorzystanie czasu jest znacznie zmniejszona.

Oczywiście, aby znaleźć się na etykiecie takiej szczegółowej informacji, nie można. Ale jest wyjście. Zważyć zakupioną akcesorium. Na przykład, wielkość ręczników – 80 x 140 ciężar 490 gramów. Co za tym idzie, gęstość produktu będzie wynosić około 500 gramów na metr kwadratowy. Na tej samej zasadzie donoszono z innymi produktami.

Gęstość mniejszą niż 300 g / m kw. Meter – ręcznik będzie trwał długo i szybko stają się bezużyteczne. Gęstość 500 – kupiłeś dobre wystąpienie dobrej jakości, która zachwyci Cię swoją miękkość i dobrej chłonności przez wiele lat.