114 Shares 2287 views

Proste działania, które poprawią nastrój

Nawet niewielka zmiana położenia lub stanu organizmu może mieć poważny wpływ na nastrój. Tak samo dobre lub złe wieści natychmiast zmienić nasze państwo, wewnętrzne zmiany w poziomie hormonów mogą również wpływać na emocje. Psychologowie zidentyfikowali konkretne działania, które pomagają poprawić swój nastrój i wywołują pozytywne emocje. Oto trzy z najbardziej udanych pozycji, wraz z wyjaśnieniem zasady ich wpływu, sprawdzonej i potwierdzonej przez naukowców.


pewni pozy

Nasza postawa wpływa na hormonalną skład krwi, a to z kolei nastrój. Różne hormony mają różny wpływ na stan psychiczny. Na przykład, poziom kortyzolu – hormonu stresu, niż jego już w organizmie, tym większy stres przeżywamy. Testosteron – hormon zaufania, który aktywnie, jesteśmy bardziej pewni swoich umiejętności. Jak znajdę psychologów osobę może kontrolować poziom kortyzolu i testosteronu, wpływając swoją postawę do nich. Najskuteczniejszym pewni postawa – otwarty, zrelaksowany, dzięki czemu osoby zajmują ogromną przestrzeń. Odwrotnie działa słabą postawę – z ciasnych, napiętych kończyn i ciała, zajmuje niewiele miejsca.

eksperyment psychologiczny

Grupa psychologów zapytał badani wziąć pewność postawy przez dwie minuty, a druga grupa taka sama ilość czasu musiał wykazać swoją słabość postawy. W rezultacie, grupa o pewność ułożenia podwyższony poziom testosteronu została odkryta i kortyzolu był obniżony. W grupie „słaby” efekt był odwrócony. Jeśli wziąć pewność ułożenia przed wywiadem, można zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy. Ponadto, zmniejsza stres i zwiększa pewność siebie.

Uściski i kontakt interpersonalny

Oksytocyna, hormon, który pojawia się podczas uścisku – to inna substancja, która może poprawić nasz stan emocjonalny. Gdy organizm zwiększa poziom oksytocyny, człowiek czuje się zrelaksowany i spokojny. Zdaniem ekspertów, oksytocyna powoduje uczucie spokoju, ponieważ minimalizuje wpływ na negatywną reakcję emocjonalną, grożąc szczegóły otoczenia. W rezultacie, sytuacja nie wygląda tak stresujące.

Efekt Pojawienie

Psychologowie twierdzą, że najbardziej skutecznym sposobem, aby dostać się oksytocyna jest kontakt interpersonalny – uścisk, uścisk dłoni, pat na ramieniu. Orgazm zwiększa również poziom oksytocyny. Oprócz kontaktów i pomoc ciepłe i miękkie przedmioty o działaniu uspokajającym. Jeśli jesteś ciepły, efekt jest podobny do działania oksytocyny. Dlatego też, jeśli okazja przytulić, kogo nie, przynajmniej zawinąć w ciepły koc, zrobić gorącą herbatę, wziąć prysznic rozgrzewający lub gorącą kąpiel. Znajdź to, czego najbardziej się wam podoba osobiście, a może nawet w najtrudniejszych chwilach zawsze uciekać się ten środek kojący i relaksujący.

uśmiech

mięśni twarzy może również wpływać na nasze emocje i określenie poziomu hormonów w organizmie. Zmiany położenia mięśni twarzy prowadzi do zmiany stanu emocjonalnego, to zostało potwierdzone przez eksperymentu psychologicznego przeprowadzonego w 1988 r. W ramach eksperymentu, psycholog Frits Strak i jego współpracownicy poprosił grupę przedmiotów oglądać bajki, trzymając ołówek w zębach. Zaciskania zębów aktywowane ołówek uczestników mięśnie wykorzystywane podczas uśmiechnięte. Inna grupa została poproszona, aby obejrzeć te same bajki, ale ściskając usta ołówek że aktywowany mięśnie używane w dezaprobatą twarzy. Następnie uczestnicy zostali poproszeni o ocenę, czy komiksy były zabawne. Przedstawiciele grupy z uśmiechem umieścić wiele bardziej doceniane. Ci, którzy zmarszczył brwi, czułem, że to było o wiele mniej zabawne. Okazuje się, uśmiech zmienia sposób postrzegania sytuacji.

Dodatkowym eksperyment

BBC reporter postanowił sprawdzić, jak uśmiech wpływa na emocje. Obszedł Edynburgu podczas ponury dzień i zapytał ludzi do zaciśnięcia ołówek między zębami. To tylko ćwiczenie w zaledwie minutę zmienił nastrój ludzi! Uśmiech bardzo silnie wpływa na sposób, w jaki patrzymy na sytuację. Pewność ułożenia naprawdę zwiększa zaufanie podczas ekscytujących momentów i pomaga poczuć uścisk ciepłym poczuciem spokoju w sytuacji stresowej. Nasze ciała może wpływać na naszą psychikę! Więc kiedy mózg zaczyna skupiać się na negatywnych, czasami warto spróbować uciec od tych myśli i skupić się na swoim ciele. Zmiana jego położenia można przekształcić swój nastrój. Wystarczy spróbować podobnej techniki co najmniej raz i będą mogli na własnym doświadczeniu upewnij się, ile jest to skuteczne i efektywne.