399 Shares 9955 views

Co jest Reconquista? Reconquista: Przyczyny i konsekwencje

Co jest Reconquista? Termin ten odnosi się do długiej chrześcijańskiej rekonkwisty terytoriów na Półwyspie Iberyjskim, przechwyconego muzułmańskich Maurów. Słowo „Rekonkwista” jest bardzo prosty, sam termin jest tłumaczony z języka hiszpańskiego jako rekonkwisty.


Reconquista: Przyczyny

Rekonkwista rozpocząć natychmiast po wygraniu Pireneje plemiona arabskie (pierwsza połowa wieku 8), a chodzenie z różnym powodzeniem. Feudalny spór sprowokowany chrześcijańskich monarchów w stanie wojny ze sobą i ich wasali, a także zawrzeć tymczasowe sojusze z zdobywców islamskich.

Podczas wypraw krzyżowych, wojna przeciwko muzułmańskich Maurów była zbliżona do walki dla całego chrześcijaństwa w ogóle. Zakon Rycerzy (Templariusze etc ..) były pierwotnie stworzone do walki z Maurami, a papieże nazwani rycerzy Europy do walki o wyzwolenie Półwyspu Iberyjskiego.

Początek rekonkwisty

Po zdobyciu Maurów większości w Pirenejach, większość arystokratów Wizygotów zdecydował się pozostać w podbitych ziem. Jako przykład synów Wittiza linijki. Otrzymali od władz arabskich w majątku osobistego żyznej ziemi Visigoth korony. Jednak wierni wojska Wizygotów, znaczna część szlachty i duchowieństwa, nie zgodził się na pozostanie na terytorium okupowanym, wycofał się w Asturii. Tam ustalono następnie na podstawie tytułowego królestwa. Lato 718 th potężny Wizygotów Pelayo (prawdopodobnie były ochroniarz króla Roderiha), który był zakładnikiem w mieście Cordoba, wrócił do Asturii i został wybrany na pierwszego króla nowo utworzonego Królestwa. Wybory odbyły się w Golfie kombi. Po otrzymaniu wiadomości o spotkaniach na pole Wagon Wikariusza Munusa wysłał tę wiadomość do emira Andaluzji.

Jednak tylko w 722 w Asturii przybył oddział kierowany przez Alcamo. Z karny i był biskupem Sewilli Opp. Miał prowokować Paley wydają Alcamo, przesuwając Lukus Asturum. Z tego miejsca Arabowie włamali się do doliny Covadonga, szukając chrześcijanami. Ale w dolinie jednostka Alcamo został zaatakowany i pokonany. lider sam został zabity.

Gdy wieść o śmierci osiągnął Alcamo odłączania Munusy Berber gubernatora, opuścił miasto Gijón i jego partia ruszył w kierunku Pelayo. Walka się w pobliżu miejscowości Olalla. Wojska Munusy zostały całkowicie zniszczone, a on został zabity. Odpowiadając na pytanie o to, co Reconquista, jakie są powody, że jest niemożliwe, nie mówiąc już o tym wydarzeniu, bo to był to początek tego.

stany edukacja Pirenejów

Po udanym rozpoczęciu rekonkwisty Asturii na początku 10 wieku. rozprzestrzenia się ona swoje granice i stał się Królestwo Leónu. W tym samym wieku, wyróżniał się od drugiego państwa – Królestwa Kastylii. Nieco później dołączył do nich. Na przestrzeni wieków VIII-IX kolej udanych kampanii franków przyczynił się do stworzenia w północno-wschodniej części Pirenejów, hiszpańskiej marki ze stolicą w Barcelonie. W IX wieku. Wstała z Nawarry, a nieco później – kraj Aragonii i Katalonii. W 1137-m, były zjednoczone w Królestwie Aragonii. W zachodniej części Pirenejów powstało hrabstwo portugalski, później także królestwo.

Sytuacja polityczna na przełomie XII-XIII wieku

W tej chwili chrześcijańskie mocarstwa były w stanie wygrać Arabów znaczną część Pirenejów. Ich zwycięstwo nad kalifatu, który był bardziej rozwinięty pod względem gospodarczym, można częściowo wytłumaczyć faktem, że państwa arabskie na początku 11 wieku zamienił się prawie dwa tuziny walczącymi województw (Arabskie). Ale to nie było głównym powodem sukcesu. kraj chrześcijański w Pirenejach jest również w sprzeczności ze sobą, a opierając się na jego stronie Maurów. Jednak chrześcijanie byli bardziej spójny i silny pod względem wojskowym.

Sytuacja chrześcijan pod panowaniem arabskim

Dla Arabów, ludność chrześcijańska stała się przedmiotem bezwzględnego wyzysku. Przegrani pozostają w pozycji pół-niewolników. Nawet na islam i przyswajane arabskie zwyczaje chrześcijan uznano za gorszych ludzi. Wstępne Moors tolerancji zniknął bez śladu. Stopniowo został zastąpiony przez żarliwy fanatyzm. To doprowadziło wielu chrześcijańskich bunty osłabione siły kalifatu.

Przyczyny sukcesu rekonkwisty

Co jest Reconquista? Na to pytanie można teraz odpowiedział pełniej. Wspólny wróg i prześladowca chrześcijan zebrał. Dlatego Reconquista nabrała charakteru ruchu wyzwoleńczego, pomimo militarnych planów kolonizacji chrześcijańskich królów i wrogości między Aragonii i Kastylii, jak również feudałów ze sobą. W kluczowym momencie, chrześcijanie zebrali. W chłopstwa była jego zachęta, aby wygrać tę wojnę. Na podbitych terytoriach mogą uzyskać nie tylko ziemią, ale także wolność od feudałów, nagrany w czartery i czarterów (Fueros). Dlatego chrześcijanie protestowali przeciwko Maurów jako całości. Również hiszpański, w wyzwoleniu Pirenejach Maurów udział rycerzy europejskich (głównie włoskim i francuskim). Dlatego na pytanie „Co to jest Reconquista”, odpowiedź może być: międzynarodowy Chrześcijańskiego Ruchu Wyzwolenia. Papież ogłosił wielokrotnie kampanii wyzwolenia „z krzyża”.

Kontynuacja rekonkwisty

W 1085-m Hiszpanie zaatakowali Toledo. To zwycięstwo było bardzo ważne. Jednocześnie osłabiony wojny bratobójczej Arabowie poprosił o pomoc od Berberów afrykańskich. Połączone wojska Maurów byli w stanie pokonać Hiszpanów, że czas zwolnił rekonkwisty. Wkrótce (w połowie XII wieku), aby zastąpić Berberów Afryki Północnej przyszedł innych najeźdźców – marokański Almohadzi. Jednak nie udało im się zjednoczyć Pireneje Arabskich. Zadać Hiszpana co Reconquista? Definicja tego terminu i wie, starych i młodych. Jest to walka o uciśnionych przeciwko ciemiężców, jedna wiara przeciwko drugiemu – rządzący wojennych i kultur.

Zwycięstwo rekonkwisty

W 1212-m połączone siły Nawarry, Aragonii, Kastylii i Portugalii pokonał Maurów w Las Navas de Tolosa. Po tej porażce, Arabowie nie udało się odzyskać. W 1236-m Kastylijczycy wziął Cordova, w 1248-m – Sewilla. Aragon podbił Balearach. Castilla zdobył ponad Kadyksie w 1262-m i na zewnątrz do Oceanu Atlantyckiego. 1238-m Walencja spadła. Na przełomie XIV wieku. Maurowie posiadał jedyny Emirat Grenady – Rich prowincji na południu Pirenejów. W tym obszarze Arabowie trwała do 1492 roku

wniosek

Wyżej powiedziano, co Reconquista. Według historii, podboju ziem towarzyszyła mocując je za zwycięzcę i kolonizacji. Reconquista odgrywały ważną rolę i mieszkańców małych rycerzy. Jednak główne korzyści z wojny otrzymali duże panów feudalnych. Oni stworzyli na ziemi załączonych dużą własność.