170 Shares 8193 views

Znacząca produkcja Uljanowsk

Uljanowsk, który jest również byłym Simbirsk, położony jest nad brzegiem Wilków i Sviyaga rzek, jest jednym z najważniejszych miejsc w przemyśle wytwórczym i inżynierskich. Znani w całej Rosji UAZ roślin w Uljanowsk – nie jest jedynym, który przyczynia się do rozwoju zdolności produkcyjnej kraju.


W mieście znajdują się przenośniki, specjalizujący się w produkcji samolotów pasażerskich i cargo, urządzeń produkcyjnych i obrabiarek. Prowadzić swoją działalność i zakładów wojskowa.

Produkcja samochodów i samolotów

Najważniejszym miejscem w przemysłowym mieście trwa Uljanowsk Automobile Plant.

Został założony w 1942 roku w wyniku ewakuacji sprzętu do Moskwy Automobile Plant. Nie więcej niż 60% wszystkich szyn i około 10% ciężarowych wytworzono linie przenośnikowe UAZ. Obecnie zakład produkuje:

  1. napęd na cztery koła SUV UAZ Patriot, myśliwy i pickup.
  2. Pojazdy użytkowe UAZ ciężarowy, UAZ 3962, UAZ 2206 i inne modele.

JSC „Aviastar-SP” i Przedsiębiorstwo Państwowe „Stowarzyszenie Naukowo-Produkcyjne” Mars „jest najważniejsze rośliny Uljanowsk. Pierwszy specjalizuje się w produkcji AN-124-100 samolotów cargo Tu-204 serii i słynnego liniowca pasażerskiego „Rusłan”. Zdolność produkcyjna fabryki samolotów pozwala ona produkować rocznie do 50 sztuk sprzętu.

Organizacje sektora metali

Produkcja metalowa Uljanowsk zajmują szczególne miejsce w przemyśle miasta, do produkcji wyrobów z metalu, który jest popularny w całym kraju, a także zaangażowany w rozwój nowych obrabiarek. Konkretnym przykładem może być Uljanowsk NIAT, której sklepy są przeprowadzane za pomocą urządzeń tworzących ograniczony technologii gięcia.

Wśród najbardziej znaczących organizacji – „PPC Part-Service” LLC, która specjalizuje się w obróbce elementów metalowych oraz tworzenie wałów, piast, grzechotki i części maszyn. Przedsiębiorstwo jest w posiadaniu pełnego cyklu – od kucia metali do obróbki cieplnej produktów gotowych.

Wyliczanie rośliny Uljanowsk, nie wspominając o oddział OAO „Inprom” – największy białoruski producent metalu. Firma współpracuje z klientami prywatnymi jak również odbiorców hurtowych.

Przedsiębiorstwa przemysłu obronnego

NPO „Mars” najbardziej znaczący wkład został złożony do sektora wojskowo-przemysłowego. Płytki obwodu drukowanego, chipsy, moduły elektroniczne oraz inne produkty inżynierii komputerowej ośrodek badawczy z powodzeniem wdrożony w automatyzacji Navy floty Rosji.

Jednym z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w mieście – zakład mechaniczny (Uljanowsk). UMP specjalizuje się w produkcji systemów wykrywania radarów i systemów obrony powietrznej. Na terenie zakładu zostały opracowane:

  1. „Shiloh” system przeciwlotniczy.
  2. systemy pocisków przeciwlotniczych „Tunguska”, „Kwadrat”, „Buk”.
  3. System "Orion" Radio-techniczny "pancerz", "Polowanie".

Obecnie oddział naukowy UMP prowadzenia badań pracuje nad poprawą wydajności, a także produkuje sprzętu wojskowego i urządzeń na zamówienie Ministerstwa Obrony kraju i na eksport.

Produkcja materiałów budowlanych

Wybitny przedstawiciel branży budowlanej jest miasto „Uljanowsk roślin JBI-1”, która działa od 55-tych ubiegłego wieku. Teraz fabryka ma kilka warsztatów, a produkty są wysyłane nie tylko do wszystkich budowach w całym mieście, ale także w sąsiednich regionach – Samara, Tatarstan, Udmurtia, Mordovia.

Odnosząc się w budynku fabryki Uljanowsk, nie można ignorować „roślina Uljanowsk materiałów budowlanych.” ZSA Jest on jednym z najstarszych przedstawicieli branży w kraju. Jego warsztaty wytwarzane cegieł, piasku i cementu mieszaniny, produkty ze spienionego gliny i innych materiałów budowlanych, które są stosowane w budownictwie około Powołżu.