576 Shares 3179 views

Jak zresetować BIOS do ustawień fabrycznych

Pomimo znaczenia BIOS, dla przeciętnego użytkownika, to element komputera, zazwyczaj pozostaje niewidoczny. Domyślne ustawienia pozwalają korzystać z komputera, nie patrząc na nich. Niewiedza zwykle trwa do pierwszej awarii lub do momentu, gdy użytkownik chce „drive” jej żelazo. W tym artykule przyjrzymy się, jak zresetować BIOS i powrócić do standardowych ustawień, bez uciekania się do centrów serwisowych.


W przypadku uruchamiania komputera, można rozwiązać ten problem bez konieczności demontażu jednostki systemowej. Podczas uruchamiania komputera uważnie obserwować na dole ekranu: nie powinno pojawić się informacje z niezbędnymi instrukcjami i sposobów ich realizacji (1-2 linijek). W celu realizacji zresetować BIOS, najpierw trzeba znaleźć klucz na panelu, po kliknięciu otwiera się okno BIOS. Czasami jest to klawisz Del, ale mogą to być różne, wszystko zależy od wersji.

Po zalogowaniu się do panelu sterującego BIOS, nie próbować zmienić coś w ustawieniach, tym bardziej, że nadal będzie po cenach dumpingowych. Jesteśmy zainteresowani w dolnym wierszu informacji przez granice. Nie malowane są szczegółowo w BIOS Zarządzania (stosować tylko klawiaturę). Znaleźć punkt tam, wyjaśniając , jak zresetować BIOS i wciśnij odpowiedni klawisz. Potwierdzić polecenie (w polu typu «Y», a następnie nacisnąć «Enter») i uruchom ponownie komputer. Wszystko – problem jest rozwiązany.

Jeśli komputer nie uruchamia się nawet po zmianie ustawień BIOS-u, trzeba będzie zresetować ręcznie. Na początek, ostrożnie zdjąć pokrywę komputera. Następnie znaleźć się w dokumentacji płyty głównej – bez byłoby trudne, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w takich działaniach. Znajdź płytę instrukcje obrazu i zobaczyć lokalizację na swoich kluczowych elementów. Twój cel – BIOS baterii. Raz go znaleźć na zdjęciu, rozpocząć poszukiwania na pokładzie. Dyspozycja jak wyjąć baterię, należy zapoznać się z dokumentacją. Akumulator musi być usunięte przez 20-30 sekund, a następnie umieścić z powrotem na swoim miejscu.

Jeśli po tej procedurze, nie ma problemu (reset czasu, niektóre programy są stale „zapomnieć” ustawienia), warto wymienić baterię, t. To. Jest prawdopodobne, wyczerpany jego żywotność (2-3 lata). Wymień baterie, możesz zapisać się od pytań o jak zresetować bios t. Aby. On będzie zresetowany do ustawień fabrycznych automatycznie. Dla większej pewności czekać pół minuty przed włożeniem nowej baterii.

Pamiętaj, że konfigurowania komputera za pomocą BIOS-u, w pełni wziąć odpowiedzialność. Metoda ta wymaga pewnej wiedzy i coś zmienić tylko za radą przyjaciół nie powinno być – może obrócić. Czasami po nieudanych eksperymentów z „optymalizacją” użytkownika pozostawiono żadnego wyboru, jak zresetować BIOS. Na przykład, użytkownik może przypadkowo usunąć zabezpieczenie termiczne dla CPU i jeden na pierwszym znaczącym przegrzania po prostu spalić – wtedy nie można nie zresetować ustawienia. Innymi słowy, należy uważać, aby dostosować to, czego nie mają pojęcia.