634 Shares 3779 views

Jak skonfigurować ruter początkującego użytkownika?

Kiedy parametry są domem LAN jest kwestią dość często o tym, jak skonfigurować router. Jest to kluczowy element tego systemu, a jakość jego działania zależy od reszty. Wszystkie nowoczesne urządzenia tej klasy obsługuje oba przewody i tzw standardowy Wi-Fi. W ogóle, to bardzo wygodne narzędzie dla organizacji małej sieci. To dlatego, że zwiększa się popyt, a tym bardziej pilne pytanie „jak skonfigurować router własnymi rękami.” Nie zawsze mają możliwość, aby zadzwonić do specjalisty w ośrodkach regionalnych i małych miejscowości. Usługi nie mogą być przypisane do tanie. Wszystko to razem prowadzi do tego, że ludzie mają tendencję, aby wykonać procedurę na własną rękę. Nic skomplikowanego tam w pewnym przygotowaniu takiej operacji mogą być łatwo i szybko zrealizowane.


przełączanie

Tak, jak skonfigurować router w domu? Pierwszy etap polega na odpowiednim połączeniu. Po pierwsze, należy podłączyć zasilanie. Box wraz z wtyczką podłączony do gniazdka. Przewód znajduje się w odpowiedniej „footprint” po tylnej stronie routera. Ponadto istnieje także złącze żółty i podłączyć przewód operatora do niego. Przynajmniej większość producentów dokładnie odróżnić go od reszty. Następnie trzeba podłączyć skrętkę, którego jeden koniec jest odpowiedni dla każdego z Blue „siedzenia” routera, a drugi koniec podłączony do komputera lub laptopa. Następnie trzeba sprawdzić prawidłowe przełączanie, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jest możliwe włączenie przycisku zasilania (zazwyczaj znajduje się na odwrocie). Opisujemy pierwszy etap jak skonfigurować router ( „ADR” lub jakikolwiek inny producent). Dalej jest konfiguracja oprogramowania.

Praca z oprogramowaniem

Każdy routera dołączona jest płyta CD, która rejestruje moduł programu, aby go skonfigurować. Ale twórcy poszli dalej. Alternatywny przykład wykonania tej operacji jest to, że jest to możliwe otparametrirovat z urządzeń sieciowych za pośrednictwem przeglądarki. Była to druga opcja, aby zatrzymać wyboru, ponieważ jest bardziej wszechstronny. Może być używany jako Konfiguracja Wi Fi routera ASUS, a urządzenie innego producenta. Aby rozpocząć, należy uruchomić przeglądarkę zainstalowaną na komputerze (na przykład Internet Explorer). W swoim wierszu adresu wpisanego „192.168.1.1” i naciśnij „ENTER”. Po pojawieniu się okna wykonywane manipulacje, w którym należy wprowadzić swój login i hasło. Do produkcji „ADR” będzie z tej samej linii – admin. Ale dla ZyXEL różnych wartościach. Logowanie jest taka sama jak w poprzednim producenta i hasło – „1234”. Dla pozostałej części dokumentacji produktu jest konieczne, aby spojrzeć na to, co można znaleźć te informacje. Następnie należy dodać następujące wartości w routerze:

  • ustawić nazwę sieci;
  • umieścić hasło na nim z poziomu szyfrowania WPA2;
  • jeśli to konieczne, a następnie wybierz zakres pracy oraz możliwe wartości adresów urządzeń.

Zapisz zmiany i uruchom go. Teraz sieć jest skonfigurowana i może być obsługiwany.

wniosek

W tym artykule opisano, jak skonfigurować router. Odbywa się to całkiem zdolny nawet początkującym użytkownikom. W skrócie, to wszystko sprowadza się do organizacji prawidłowego podłączenia, wejście do menu „Ustawienia” i zainstalować nazwę sieci i hasło do niego dostęp. Wszystkie pozostałe parametry w większości przypadków pozostają domyślne, i to jest zupełnie wystarczające dla normalnego funkcjonowania.