658 Shares 6461 views

Odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci. Objawy i leczenie

Odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci – chorób zapalnych, które występują częściej i są jednymi z najczęstszych chorób zakaźnych u dzieci po chorobach układu oddechowego.


Określenie „odmiedniczkowe” – połączeniem słów pyelos, co oznacza „korytko” i nephrosa – nerek. W związku z tym, nazwa odzwierciedla istotę – proces zapalny obejmujący się miednicy nerki i tkanki nerek. U małych dzieci w celu ustalenia, gdzie dokładnie zlokalizowana jest uszkodzenie, jest to trudne, więc często mówią o „zakażeniu dróg moczowych”.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci, rodzaje chorób

Choroby prowokowania mikroorganizmy jelitowe, takie jak diostatykami coli i bakterii (stafilokkok, Streptococcus, Escherichia coli, Enterococcus, Proteus, itd.). Częściej przeznaczyć mieszaną mikroflorę. zakażenie dróg oddechowych odmiedniczkowe zapalenie nerek. Powody, dla dzieci i osób dorosłych z pojawieniem się choroby – to naruszenie wypływu moczu wyrzucić go (refluks).

Odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci mogą być pierwotne i wtórne. Podstawowym rozwijać w normalnej strukturze narządów urologicznych. Wtórnym u dzieci z chorobami wrodzonymi pęcherza, moczowodu i nerek. Porażka może być jedno- lub dwustronnie. Choroba jest ostra charakterze przewlekłym lub nawracającym.

Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek z odpowiedniego leczenia odzysku jest zakończona w czasie krótszym niż 2 miesiące. Podczas przewlekłe objawy utrzymują się aż do sześciu miesięcy i obserwowano okresowo zaostrzenia choroby.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci objawy

Wspólne objawy charakterystyczne to gorączka (do 39 stopni), zmęczenie, brak apetytu, nudności. Wzrost temperatury towarzyszy pocenie się i dreszcze. W dziedzinie bólu lędźwiowego jest odczuwalny. choroba jest często towarzyszy zapalenie pęcherza moczowego lub cewki moczowej. W niektórych przypadkach, odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci są bezobjawowe. Rodzice powinni zwracać uwagę na zmęczenie dziecka, wahania nastroju, bladość, częste wizyty w toalecie w nocy.

Jak leczyć odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci?

Różne stosowana w ostrej fazie choroby środkami (sulfonamidy, antybiotyki, nitrofuranu, nitroksolin), które przypisuje się do lekarza prowadzącego.
W przewlekłej choroby kursy antybiotykoterapii prowadzone pod kontrolą stanu ogólnego pacjenta i jego analizy. Jeśli przyczyną są zaburzenia anatomii odmiedniczkowe zapalenie nerek lekarz zdecyduje o konieczności operacji.

Efektywne stosowanie fitoterapii drugiej fazy, homeopatycznych i preparatów immunomodulujących. Po doznaniu odmiedniczkowe zapalenie nerek polecany systematycznie obserwowane przez lekarza specjalistę. Wiąże się to z USG – raz na sześć miesięcy lub rok, jak również regularne kontrole.

Musimy pamiętać, że odmiedniczkowe zapalenie nerek u dzieci często występują w obecności przewlekłych ognisk zakażenia. Może to być zapalenie narządów wewnętrznych, a grypa, a nawet zwykły próchnica. W tym przypadku, bakterie wprowadzone przez krew zmiany w nerkach i spowodować ich zapalnych.