454 Shares 3942 views

Ból w pięcie przy intensywniejszej: jak określić przyczynę problemu?

Jeśli czujesz ból, gdy wzmocnienie w pięcie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że masz zapalenie powięzi podeszwy. Oczywiście, ostateczna diagnoza powinna umieścić chirurga, on również powołać i leczenie, ale można spróbować ustalić przyczynę problemu sami.


Jeśli masz ostrogi na piętach, najbardziej dotkliwy ból będzie rano, w czasie, kiedy próbujesz wstać z łóżka po nocy spać. Z czasem ustępują lub stają się mniej widoczne, to rodzaj stymulacji. Ale konieczne jest, aby usiąść na chwilę – i kiedy próbuje wspiąć cały zwrot dyskomfortu. Kliknij na łuku stopy i bok pięty. Jeśli czujesz ostry ból, to najprawdopodobniej masz ostrogi na piętach. Co to jest – wiedzą ci, którzy mają do czynienia z tym problemem.

Zazwyczaj choroba nie manifestuje się na zewnątrz, w wyjątkowych przypadkach, może wystąpić niewielki obrzęk okolicznych tkanek lub występów. Ale na x-ray narośli kostnej, przypominający kolec jest wyraźnie widoczne. Ich długość może zmieniać się od 3 do 12 mm, a ta wielkość ma wpływ na nasilenie bólu. Ponadto otrzymaną sól build-up nie jest przyczyną dyskomfortu, wielu ludzi żyje z nimi i nawet nie są świadomi jego istnienia. Chorobę można również znaleźć na USG: doświadczony lekarz może łatwo odróżnić tkanki zapalnej.

Ból pięty podczas wstępnej następuje tylko wtedy, gdy istnieją problemy z powięzi podeszwy. Dzieje się tak z powodu nierównomiernego obciążenia na nogę: wiązadeł, że wsparcie łuku stopy stale rozciągany z czasem tracą swoją elastyczność, zmniejsza ich długość. W tym konwencjonalnym chodzenie staje się przyczyną mikrourazów i nieciągłości powięzi, która prowadzi do stanu zapalnego.

Nie jest konieczne, aby znieść ból, bez odpowiedniego leczenia, to nie będzie działać sama. Jeśli właśnie zaczął dostrzegać problem, można spróbować prewencyjnych metod kontroli, takich jak masaż, siłownia, właściwego obuwia i żywności. Jednak choroba nie można uruchomić, w 25% przypadków, z tego powodu ludzie tracą mobilność i nie może chodzić bez kul.

Czując ból pięty podczas chodzenia, powody, dla których nie rozumieją, spróbuj jak najszybciej udać się do lekarza. Jeśli tak zapalenie powięzi podeszwy, specjalista powie Ci o prewencji, wybierz wkładki lub podkładki pod pięty, nadać kierunek na procedurach.

Ale ból w pięcie podczas wstępnej mogą być spowodowane przez innych powodów. Na przykład, zapalenie stawów, zapalenie kaletki maziowej wytwarzają podobne objawy. Jednak w przypadku tych chorób jest stopniowo rosnący dyskomfort, najbardziej intensywny ból obserwowane w środku dnia. Problemy stóp może wynikać z dną moczanową, która towarzyszy naruszenie całkowitej przemiany materii, lub z powodu zapalenia ścięgna Achillesa. Ponadto, ból podczas wstępnej w kąpieli można wskazać ukryte prądy chorób przenoszonych drogą płciową.

Dlatego występuje dyskomfort, należy zasięgnąć porady lekarza. Tylko za pomocą specjalnych badań lub ortopedy może podjąć trafną diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie.