813 Shares 4060 views

Śmigłowiec ratowniczy EMERCOM Rosji. Ogień i pogotowia śmigłowce MOE

Obecnie śmigłowce wykonują wiele zadań – jest transport pasażerów, dostawy żywności i innych towarów do najbardziej odległych obszarach globu. Ten rodzaj transportu lotniczego znalazła szerokie zastosowanie w wojskowego, cywilnego, w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Ostatnio śmigłowce stały się niezbędnym narzędziem do prowadzenia operacji poszukiwania i ratownictwa, straży pożarnej, pogotowia medycznego, pomocy w przypadku katastrof. Poniższa będą rozpatrywane specjalny śmigłowce EMERCOM z Rosji. Zdjęcia z tych maszyn można dostrzec także w artykule.


Opowieść o grupie „Tsentrospas”

„O ustanowieniu państwa centralnego zespołu airmobile ratunkowej EMERCOM Rosji” 13 marca 1992 roku została przyjęta przez rząd rosyjski. Jednostka ta została nazwana „Centrospas”. Jego głównym zadaniem jest szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, katastrof sztucznymi i naturalnymi i wyeliminowanie ich konsekwencje. W celu zapewnienia skutecznego funkcjonowania „Centrospas” w jego posiadaniu zostały przeniesione jako śmigłowców transportowych i wielozadaniowych.

Jak później pokazano, bez użycia śmigłowców, bez zadaniem jest zlokalizowanie konsekwencje sytuacjach awaryjnych nie można skutecznie rozwiązać. Dziś każdy śmigłowiec EMERCOM Rosji wyposażony jest w nowoczesne urządzenia techniczne i jest uniwersalnym ratowników asystent podczas wszelkiego rodzaju prac przy likwidacji skutków klęsk wypadków, technologicznych i środowiskowych.

Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych flota śmigłowców

Dla operacji ratowniczych „Centrospas” przy użyciu helikopterów, „Po-105” i „BK-117”, które powstały na zlecenie rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych spółce europejskiej Eurocopter. Te śmigłowce wykorzystywane są do transportu ciężko chorych i rannych, którzy potrzebują pomocy w nagłych wypadkach. Aby wyeliminować wpływ różnych pożarów w dziale usług składa strażaków helikopterów EMERCOM Rosji „Be-200ES”, „Ka-32” i „Ka-26”. Również specjalnie na zamówienie „Centrospas” zaprojektowany lekki śmigłowiec „KA-226”, który jest idealny do stosowania w gęstych obszarach miejskich lub na skalistym terenie górzystym. Najczęstszym śmigłowiec ratowniczy Nagłe Ministerstwo w Moskwie i za granicą – jest „Mi-8”.

Poniżej znajduje się opis lotnictwa medycznej Federacji Rosyjskiej, która jest oparta na śmigłowiec „KA-226”.

Sanitarny lotnictwo rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych

Coś takiego jak „Lotnictwa Sanitarnego”, pojawiła się na początku XX wieku. Szczyt jego rozwój nastąpił w połowie XX wieku. Ponieważ to było wtedy w karetce powietrza helikoptery zaczęły z powodzeniem stosować. Głównym celem tej dziedzinie aeronautyki jest zapewnienie opieki w nagłych wypadkach w niskiej dostępności transportowej i realizacji dostawy awaryjnej w dotkniętych szpitalach.

Do tej pory, głównego śmigłowca EMERCOM Rosji, który jest używany w karetce powietrzem, „Ka-226.” Taki samolot przenosi pionowy start i lądowanie, więc można go używać w żadnej ciasnych przestrzeniach. Blisko do obiektów medycznych wyposażonych w specjalne obszary dla helikopterów.

Głównymi ośrodkami stosowania pogotowia lotniczego w Rosji są większe miasta: Moskwa, Petersburg, Orenburg, Krasnojarsku, Ryazan i innych.

Oto podstawowe modeli śmigłowców, które są używane „Centrospas” w razie potrzeby pogotowia ratunkowego.

Helikopter karetka "KA-226"

Helikopter „KA-226” jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które może wykonać szereg zadań w miejscu, gdzie trudno jest dotrzeć drogą lądową, w trudnych warunkach klimatycznych Arktyki klimatycznych, pustyń, wysokich gór i mórz. Zastosowanie konkretnego układu umożliwia korzystanie z wielu wymiennych modułów dla różnych celów, a także zastosowania zewnętrznego obciążenia do przewozu towarów. Ten zespół śmigłowca pozwoliło inżynierom na dostarczenie jej specjalnej jednostki medycznej, która nie ma odpowiednika w świecie. Helikopter karetka EMERCOM Rosji „KA-226” jest w stanie szybko dostarczyć personelu medycznego na miejsce wypadku i ewakuacji ofiar. Lekarz sprzęt zainstalowany w module pozwala zapewnić niezbędną pomoc bezpośrednio na ofiary do szpitala. Dzięki kompaktowym wymiarom, rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych helikopter może lądować na małej powierzchni, co czyni go niezastąpionym narzędziem do prowadzenia działań ratowniczych.

Helikopter karetka „ANSAT”

Ogromna przewaga nad transportem drogowym są medyczny śmigłowce sanitarne EMERCOM Rosji. Zdjęcie jednego z nich można zobaczyć poniżej. Ten helikopter zwany „ANSAT”. Takie powietrze „pierwsza pomoc” przyjdzie na ratunek, gdy trzeba awaryjny ewakuacji medycznej i transportu. Szeroko stosowany helikopter Nagłe posługę w Moskwie. Rzeczywiście, możliwość jego działania nie jest zależny od sytuacji na drodze. Technika ta jest niezbędna w potrzebie pomocy w wypadkach, wypadków drogowych i wypadków. Helikopter może osiągnąć maksymalną prędkość 275 km / h. Jest w stanie pokryć odległości ponad 500 kilometrów. W kabinie pasażerskiej śmigłowiec „ANSAT” może pomieścić 1 ofiara, 2 pracowników służby zdrowia i zorganizować odpowiedni sprzęt medyczny na pokładzie.

Oprócz śmigłowców „KA-226” i „ANSAT” w karetce powietrza wykorzystywane są również helikopter „Mi-8” EMERCOM Rosji „Ka-27PS”, „An-26M” i inne modele technologii powietrza.

Fire and Rescue samolot EMERCOM Rosji

Śmigłowce ratownicze i przeciwpożarowe są przeznaczone do wykonywania zadań do wykrywania pożarów, Dostawa specjalnymi środkami do ognia, transportu i sadzenia pracowników służb specjalnych na miejscu katastrofy, ofiary ewakuacji. Ten transport lotniczy jest skutecznie stosowany w eliminowaniu pożarów w budynkach i budowlach wysokościowych. Śmigłowce są często używane do zlokalizowania pożaru w dziedzinie pożaru produktów naftowych, w lasach lub na otwartej ziemi uprawnej. śmigłowce przeciwpożarowe są w stanie zapewnić skuteczną pomoc w usuwaniu skutków wypadków związanych z upadkiem lotniczego, kolejowego i morskiego. Mogą również szybko przeprowadzać akcje ewakuacyjne z tych miejsc, które są trudne do uzyskania samochody.

Głównym ogień śmigłowiec jest „Ka-32A”. Jego opis poniżej. Również przy wykonywaniu poszukiwawczych i ratowniczych w czasie pożaru używać helikoptera „Mi-8” EMERCOM Rosji „Mi-26TP” i innych modeli helikopterów.

Ogień i helikopter ratunkowy „Ka-32A”

Helikopter „Ka-32A” jest rozpoznawany jako asystent w trakcie poszukiwania i ratownictwa najtrudniejszych operacji, ewakuacja ofiar wypadków i katastrof spowodowanych przez człowieka oraz zadań związanych ze straży pożarnej. Ten śmigłowiec może wykonywać swoje zadania w gęstym terenie miejskim i złożonym. Aby zapewnić taki śmigłowiec gaśniczy wyposażony MOE rosyjski plastikowy zbiornik wody, pompę o napęd elektryczny, poroforów, wody i piany pistolety pionowe i poziome, pompy hydraulicznej. Według znanych ekspertów w dziedzinie inżynierii lotniczej, śmigłowiec ognia „Ka-32A” jest jednym z najlepszych na świecie.

wniosek

Brak środków do usuwania skutków katastrof różnych nie można sobie wyobrazić bez udziału śmigłowców ratunkowych, które wykonują różne funkcje. Dzisiaj śmigłowiec może być mobilny szpital w celu zapewnienia pierwszy opieki medycznej i dostarczanie poszkodowanego do placówki medycznej. Jest to również urządzenie high-tech jest skutecznie zaangażować się w gaszenie pożarów w najtrudniejszych warunkach. Obecnie, pogotowia i ogień śmigłowce są nieodzownymi pomocnikami dla ratowników. Że transport lotniczy może być zaufany z takich zadań, które są czasami poza możliwościami człowieka.