267 Shares 4004 views

Dlaczego sadzonki pomidorów rozciągnięta? pomocnych wskazówek

Pomidor – jest jednym z najczęstszych roślin warzyw na świecie. Ponieważ szczegóły dotyczące jego pochodzenia są rzadkością, wielu badaczy uważa, że kolebką owoców są górzyste regiony Ekwadoru i Peru. pomidory bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego i są skarbnicą w kuchni, więc nie przegap tej okazji i wykorzystać je częściej.


Co można zrobić z pomidorów? Tych owoców przygotowują wiele smacznych potraw. Są one spożywane świeże, smażone, gotowane, w puszkach, wycisnąć, nadziewane, gotowane dżemy, desery, a nawet ciastka. Nawiasem mówiąc, lider w liczbie dań z pomidorów, uważany jest za włoska.

Wszyscy, którzy chcą cieszyć się smakiem tych owoców, zwłaszcza zebrane w swoim ogrodzie, często pokonać wiele trudności, ponieważ uprawy pomidorów w domu wymaga dużo cierpliwości i wysiłku. Aby uzyskać dobry plon pomidorów, powinny być uprawiane sadzonki, co jest dość kapryśne i wymagają ciągłej uwagi i opieki. A jeśli nie przestrzegają zasad, nie może żyć do lądowania w ziemi. Szczególnie często, począwszy od rolników, nasuwa się pytanie, dlaczego jest zasysane sadzonki pomidorów. Równolegle do tego, nadal była blada i zaczyna boleć. Potem wydostać się z dobrych zbiorów sadzonka staje się niemożliwe.

Co zrobić, więc dorastała silne i zdrowe? Najpierw trzeba ustalić przyczyny tego rysunku.

Przyczyny ciągnąc sadzonki

Po pierwsze, chodzi z brakiem naturalnego światła. Jeżeli okno jest
gdzie można umieścić sadzonki, od północnego lub warunki klimatyczne są takie, że czas letni jest bardzo krótki, rośliny będą dotarcia do słońca, które są bardzo brakuje. Ale nawet w przypadku dobrego oświetlenia, może to być spowodowane grubych pędów, zasłania promienie słoneczne.

Innym powodem jest zasysane sadzonki pomidorów? Powodem tego może być zbyt wysokie temperatury. I okazuje się paradoks: dla kiełkowania sadzonek rośliny potrzebują dużo ciepła, ale kiedy one wystąpią, ciepła musi być z umiarem, tak że nie hoduje sadzonki wcześniej niż wymagany do sadzenia w otwartym terenie.

Jak uniknąć tego niepożądanego procesu?

Okazuje się, że nie ma nic prostszego. Wystarczy stosować się do zestawu prostych zasad.

1. Dodatkowe oświetlenie młodych roślin. Zazwyczaj nasiona sadzi się w marcu, kiedy światło jest mały, a pogoda jest pochmurny cały czas. W rezultacie, sadzonki nie dostają wystarczająco dużo naturalnego światła i pociągnął, więc oświetlić rośliny świetlówki. Ale nie stawiać im bliżej niż dwie stopy od sadzonek. Muszą spalić nieprzerwanie do lądowania, albo dopóki nie wystarczy światło słoneczne.

2. Zgodność z temperaturą. Najskuteczniejszym sposobem jest utrzymanie pokoju z młodych roślin na niskie temperatury. Przed kiełkowania sadzonek powinna być wysoka, około 25 stopni. Po kiełkujące nasiona, temperatura powinna być obniżona do 15-20 ° C.

3. Zagęszczenie i właściwe podlewanie. Jeśli masz powstaje pytanie dlaczego sadzonki pomidorów są rozciągnięte, to pomoże rozwiązać problem prawidłowego szermierki. Ona zatrzymuje się na chwilę i wzrostu zapewnia dodatkowy dopływ światła do każdego krzaka. Rośliny nie należy podlewać zbyt często i obficie. Wystarczy 2 razy w tygodniu, kiedy zaczną lekko zanikać.

Jak to wszystko się w domu?

W tym celu wystarczy ustawić doniczkach sadzonek na balkonie lub loża i utrzymuje temperaturę około 15 ° C. W czasie dodatkowe oświetlenie, temperatura wzrośnie nieznacznie, gdzieś w 5 stopni w ciągu dnia i wieczorem, gdy zmniejszy się światła odcięte. Aby uniknąć gęstość sadzenia, rośliny uprawiane są w oddzielnych doniczkach, które muszą być ustawione na dalszy rozwój.

Przestrzegając tych prostych zasad, nigdy ponownie zastanawiać, dlaczego sadzonki pomidorów są rozciągnięte, a będą mieli doskonałe dania z tego wspaniałego owocu uprawianych własnymi rękami!