479 Shares 2198 views

nogi korekty. Nogi o różnych długościach. bandy nogi

Jednym z ważnych elementów idealnej figury jest zgrabne nogi. Jednak dobry charakter dane zewnętrzne obdarzony bynajmniej nie wszystko. Nogi mogą mieć również szereg wad, dlaczego kobiety są często przykuty i zamykane. Zaniepokojony tym numerze i mężczyzn.


Dla nich piękno jest również ważne dane i, w szczególności, kształt nóg. W jaki sposób naprawić to, co nie jest nam dana po urodzeniu? W tym celu, współczesna medycyna oferuje wiele metod o charakterze operacyjnym i nieoperacyjnych.

Częstym problemem

Według statystyk medycznych, jedna osoba na tysiąc zaobserwowano skrócenie nogi. Różnica w długości kończyny dolnej jest większa niż 2 cm. Warunek ten jest zwykle wykrywana jest przypadkowo. Jeśli inna długość nóg jest wrodzona, jest zazwyczaj bezobjawowe. To jest niebezpieczeństwo tej patologii.

Typy skróceniem

Powodem różnicy w długości nóg może być:

– wrodzona;
– nabyte.

W pierwszym przypadku patologii daje o sobie znać już w młodym wieku, a następnie stopniowo rozwijać. Jeśli podejrzewasz, że problem istniejące przybliżone nogi różnica może być ustalona niezależnie. Następnym krokiem jest, aby skonsultować się ze specjalistą.

Komplikacje z różnej długości nóg

Patologia ma bardzo nieprzyjemne konsekwencje. To powoduje, że:

– ból pleców;
– przemieszczenie miednicy;
– występowanie choroby zwyrodnieniowej stawów i deformowania aseptycznej martwicy obszaru biodrowego;
– naruszenia statyki i chodu;
– występowanie związanych z urazami;
– naruszenia ergonomii;
– brak równowagi mięśniowej.

terapia manualna

Co zrobić w przypadku, gdy dana osoba jest wymagana korekta nóg? Jedno wyjście z tej sytuacji jest zastosowanie technik manipulacji. Specjaliści pracujący w tym obszarze są delikatnie, ale celowo przez wysiłków potrzebnych do relaksu napięte mięśnie.

Ponadto osoba, która wymaga korekty nogi muszą wykonywać specjalne ćwiczenia i stale doskonalić formę fizyczną. Silne mięśnie wesprzeć szkieletu kości i pozwalają wyprostowanym kręgosłupem. Ponadto zalecane zajęcia z pływania i jazdy konnej, a także szkolenia na specjalnych symulatorach.

produkty specjalne

Jeśli jedna noga jest krótsza niż inne, zaleca się nosić ortopedyczne poduszki pięty. Nazywane są również wkładek kompensacyjnych. Odebrać takie elementy indywidualnie i stosunkowo szybko wykonane.

Ortopedyczne poduszki pięty do stabilizacji kręgosłupa i zatrzymania, glina i zawiesina skoliozy i rozładunku w szczególności stresowych części kręgosłupa.

Jeśli różnica w długości nóg jest znacząca, pacjent oprócz wkładek kompensacyjnych i podporach łukowych są potrzebne. Tylko razem rozładowane nogę i kręgosłup, prawidłowej postawy.

Aby przyzwyczaić się do wkładek i Łuk podporach, osoba będzie potrzebować trochę czasu. Zatem drobne dolegliwości przynosi niedogodności dla pacjenta tylko w ciągu pierwszych siedmiu dni. Po tym okresie, stan znacznie się poprawił. Wkładki ortopedyczne i poduszki pod pięty praktycznie przestają być odczuwalne przez człowieka. Jednocześnie chodzić staje się o wiele bardziej komfortowe i nieprzyjemne doznania w nogach i plecach przestać się martwić.

Dla korekta poduszkach stóp pięty są stosowane, wykonane z lateksu i pokryta skórą. Produkty te nie tylko zmniejszają nacisk na stawy i pięty. Z ich pomocą przeprowadzić kończyn dolnych korektę funkcjonalną i anatomiczną skróceniem w zakresie 8-12 mm.

Jednak warto pamiętać, że w przypadku, gdy ból kręgosłupa i nóg są przechowywane przez okres dłuższy niż siedem dni od użyciem produktu, konieczne jest, aby skonsultować się podiatrist. Lekarz dobierze odpowiednie indywidualne podkładki pod pięty pacjenta.

technika Ilizarowa

W latach 90. ubiegłego wieku został aktywnie wdrażane ortopedyczne korekty stóp. Jest to zestaw różnych zabiegów chirurgicznych przeznaczone do korygowania wad wrodzonych i nabytych dolnych i górnych kończyn ciała. Kierunek ten, który jest także nazywany antropometryczne kosmetologii, które powstało w wyniku zmian ortopeda G.A. Ilizarova. Korekcja długości nóg, w zależności od kierunku, wytworzonej przez urządzenie do stabilizacji zewnętrznej.

Metodologia i otrzymał nową nazwę – kompresja-roztargnienie osteosyntezy. Jest on oparty na prawie, otwarty i wykonany Ilizarowa. Stwierdza, że stres, który pojawia się, gdy kość napięcia i otaczających tkanek miękkich, stymuluje regenerację tkanki kostnej i jej wzrostu.

Stopy korekcji wytworzone tym sposobem przeprowadza się rozwarstwienia kości. Takie manipulowanie jest nazywany osteotomii. Jeżeli korekta jest potrzebna nogi w okolicy stawu biodrowego, rozbioru podlega kości udowej. Czasami potrzebna jest operacja przedłużyć podudzia. W tym przypadku rozbioru zastrzeżeniem piszczelowej i strzałkowej. Powstały w wyniku tych manipulacji krawędź kości nie jest w pełni połączone. Pomiędzy nimi znajduje się szczelina 1 mm. Ustalone w ten sposób noga z mrowienia odbywa się w pół-pierścieni lub pierścieni Ilizarowa. Następnie cała konstrukcja jest stale rozciągnięte. Odległość między kośćmi stopniowo wzrasta do 1 mm na jeden dzień. Tak więc zdarza się korekty stóp. zostaje przedłużona ze względu na rozciąganie kości. Proces ten nazywany jest „odwrócenie uwagi”.

Czasami wydłużanie nóg mogą być bardzo bolesne. W takich przypadkach, jeśli pacjent ma przepisane leki przeciwbólowe. Po okresie dyskomfortu i bólu są znacznie ograniczone.

metodologia Bliskunova

Czasami pacjenci, operacja jest wykonywana przy użyciu innej metody. Ta technika Bliskunova ma nieco inną koncepcję. Zgodnie z tym sposobem, urządzenie, w którym odbywa rozciąganie kości, wszczepiono do tkanki kostnej. Cały proces dodatkowo w tym przypadku z reguły odbywa się w domu. Fakt, że poza chirurgów stopy opuścić zapadkę. Jej dość łatwo regulować, co sprawia, że sami pacjenta.

Wskazania do kroku

Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać, jeżeli korekta jest wykonany nogi chirurgicznie, -. Zwiększenie kończyny dolnej 16 cm Jednocześnie na różne sposoby zmieniających biodro i udo wielkości. Wyniki tych operacji wydłużyć je na 6 do 10 cm, odpowiednio. Jednak specyficzna postać będzie zależała od pacjenta i chirurgicznych charakterystyki osobnika.

Potrzeba operacji szacuje się na podstawie wskazań medycznych i estetycznych, do których należą:

– nieproporcjonalne długość dolnych podjętych w odniesieniu do tułowia;
– obecność w stopie kości lub tkanki pobranej wrodzonych wad, które wpływają na normalną przemieszczania pacjenta;
– nieprawidłowego gojenia kości po doznaniu złamania;
– różne odcinki długości;
– ludzkie pragnienie, aby być wyższy.

Okres pooperacyjny

Proces wydłużania nóg trwa od pięciu do siedmiu miesięcy. Dopiero wtedy zamontowane urządzenie może zostać usunięte. Następnie rozpoczyna się okres zamocowanie, które jest konieczne w celu uniknięcia odkształceń nóg. W tym czasie pacjenta w potrzebie spoczynku i dozowana ilość wykonywania zapobiegania zanikowi mięśni i zaburzenia stawów, które mogą wystąpić w przypadku braku aktywności fizycznej. Ten okres rekonwalescencji trwa od czterech do sześciu miesięcy.

Kiedy pacjent może rozpocząć uprawianie sportu? Poważne obciążenie dopuszczalne tylko 4 miesiące po zakończeniu okresu mocujących. Ale jazda na łyżwach lub rolkach, taniec lub skoki aktywny może być tylko rok później.

Krzywizna dolnych

Poprawna forma nogi – to jest, gdy są one w pełnym kontakcie wywiadu w czterech punktach, a mianowicie:

– w środkowej części uda;
– w kolanach;
– w środku goleni;
– w obcasach.

Wszelkie odstępstwa od tej reguły mówiące, że człowiek krzywe nogi. Charakter zniekształcenia dzieje:
– w kształcie litery C, gdy dotyka tylko pięty;
– w kształcie litery X, gdy dotyka tylko dolnej.

Ponadto, krzywizna nóg jest fałszywe z powodu nieprawidłowego rozwoju mięśni, a także niższym deformacji kości wywołanej prawdziwej kończyny.

Metody niechirurgicznego usuwania wad

Jak wyprostować krzywe nogi? W niektórych przypadkach pacjenci mogą korzystać z regularnych zajęciach jogi lub wykonać zestaw ćwiczeń. Ukryj krzywe nogi i pozwoli poprawnie odebrać ubrania.

zajęcia jogi pozwalają prowadzić mięśni, wzmacniając je dokładnie. Zestaw specjalnych ćwiczeń mających na celu rozluźnić sztywne i wzmacniać obszary tkanek miękkich. Line up stawów kończyn dolnych i włączyć kompresję między ładunków specjalnych, takich jak cegły.

interwencja chirurgiczna

Podczas pracy metody nogi korekty krzywizny pacjentowi nie uniknąć długiego okresu rehabilitacji. Wynika to z poważnej operacji.

Pacjenci są dwa rodzaje działań:

– z tworzyw sztucznych;
– ortopedyczny pomocą zewnętrznego stabilizatora Ilizarowa.

Pierwszy z nich polega na golenie z tworzyw sztucznych. Podstawowym wskazaniem dla niego – prawda fałszywy, w kształcie litery X i C w kształcie krzywizny. Krutoplatistika przeprowadzić w przypadku braku mięśni w dolnej części nogi, powodowane lub poprzedniego choroby lub czynników dziedzicznych.

Urządzenie do nogi krzywe korekcyjne Ilizarowa który jest używany i dostosowania kończyny dolnej, eliminuje fałszywe i prawdziwe krzywiznę.

Aparat uciskowy rozproszenia umożliwia ustalenie fragmentów kości i umieścić je w odpowiednim położeniu przez ściskanie i rozciąganie. Dzięki tej metodzie pacjent może wstać z łóżka po dwóch lub trzech dniach, przy użyciu kul lub spacer walker.

Aby palce były małe

Piękno ludzkiego ciała wpływa nie tylko na kształt kończyn dolnych. Estetyczny wygląd nóg zepsuć zbyt długie palce i zniszczonych paznokci. Brzydki wygląd i kciuki kończyn dolnych z formą upośledzenia. Wszystko to nie pozwala, aby osoba wybrać wygodny i dobre buty do chodzenia i jest ból i dyskomfort.

Aby pozbyć się tego problemu, proponuje palce korekcyjnych. Dopasuj je i może zmniejszyć długość za pomocą metod chirurgicznych. Wynikiem tej operacji jest zmniejszenie długości palców 1,5-2 cm. Procedura jest prosta i odbywa się w trybie ambulatoryjnym. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Ale czasami, na prośbę pacjenta, stosowany jest znieczulenie ogólne. Istota takiej interwencji – usunięcie małej ilości tkanki kostnej i nadmiar skóry. Po operacji chirurg ustawić pin, który działa jako element ustalający, promowanie prawidłowego gojenia falangi.

Okres rehabilitacji po tej interwencji trwa prawie miesiąc, podczas którego pacjenta poucza się nosić specjalne obuwie. Ponadto, chirurg ortopeda zaleci tryb jazdy najbardziej optymalny.

Aby stopy Uroda na palcach można dokonać korekty i paznokcie. Ten sposób protezy za pomocą specjalnych żele i akrylanów.

Korekta paznokci zaczyna się od usunięcia z jego obsady. Po zakończeniu drukowania zostanie wykonane, przez które ze specjalnej przezroczystej plastikowej protezy jest cięty. Tipsy zamontowany na wstępnej obróbce uszkodzonego obszaru.