598 Shares 8855 views

Gdy obraz jest wyświetlany w świetle ściemniania, co to znaczy?

Przy każdym badaniu lekarskim jest zobowiązany do przekazania fluorografię. Bez wyników badania rentgenowskiego klatki piersiowej jest niemożliwe, aby dostać pracę, bez niego nie będzie przyjmować dokumenty o przyjęcie do szkoły. Oczywiście, po prostu wspaniały, gdy badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jeśli obraz znajduje się w Zaciemnienie – to może oznaczać?

Zaciemnienie obrazu – werdykt?

Nawet jeśli RTG klatki piersiowej wykazało ciemnienie w świetle, tylko nie panikuj. Było kaszel, albo nie było, albo nie czuł ból w klatce piersiowej, zwiększone (zwłaszcza w nocy), temperatura była normalna, lub – ponowne badanie jest wymagane do przejścia. Może to wada filmu lub wadliwy zdjęcie?

Jeśli wtórny wynik zbiegła się z podstawowej, potem znowu, nie płaczcie za los, i udać się do lekarza i mieć pewność, aby dowiedzieć się, co spowodowało pojawienie się ciemnienie. Ciemna plama na zdjęciu – to niekoniecznie natychmiast tuberculosis lub raka, choć jego wygląd i może być oznaką poważnej choroby.

powody blackout

W niektórych przypadkach nie jest zaciemnienie w płucach, co to jest, co może postawić diagnozę na podstawie tego wyniku prześwietlenia?

Zaciemnienie obrazu może wystąpić:

 • w przypadku problemów z przełyku, na przykład podczas jego rozszerzania;
 • Jeśli narośle utworzone na żebra lub grzbietu;
 • podczas rozwoju gruźlicy lub niedawnej choroby mięśnia sercowego;
 • zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli (nawet na etapie odzyskiwania).

Podobny obraz w obrazie występuje również w przypadku następujących schorzeń:

 • rak płuc ;
 • niedodma (spadenie płuc);
 • obecność płynu w płucach ;
 • zapalenie opłucnej.

Ponadto, cieniowanie może pojawić się obraz człowieka z dużym doświadczeniem palacza. Zatem trudno jest powiedzieć od razu, co powoduje zaciemnienie w płucach. Co to może określić tylko specjalista, a po pełnym badaniu. Może w płucach jest obcym ciałem? Zdarza się to często ze zbyt ciekawy dziecka. Dziecko kaszle, ten obraz ciemnej plamy, a nie poważną chorobę i nie zamknąć!

Klasyfikacja zaciemnienia

Eksperci wyróżnić następujące rodzaje zaciemnień:

 • niejednolity;
 • w obecności płynu;
 • segmentowych;
 • kapitał własny;
 • niepewny kształt.

Należy zauważyć, że typy zaciemnienia nie są bezpośrednio związane z chorobami, a dokładnie ustawić – w zależności od postaci plam – nie może być problem. Koniecznie wymagają dodatkowych badań, nawet jeśli objawy są obecne, mają pewną chorobę. Na przykład, centralny ciemnienie charakterystyczne dla początkowego etapu gruźlica, w obecności kaszlu i w podwyższonej temperaturze, z równym prawdopodobieństwem może wskazywać, zapalenie oskrzeli lub zawieszone. Okrągłe plamy na obrazie pojawiają się w obecności astmy, włókniak, mięsak, etc. W innym przykładzie. Plamka na zdjęciu jest, i nie ma kaszel. Często mówi się, patologia naczyniowa.

Się zastanawiać, co jest zaciemnienie w płucach, to nie jest konieczne. Niech Diagnoza jest lekarz, który jest określony na podstawie wyników różnych badań. Ten ostatni, oprócz rentgenowskim, zwykle obejmują TK, testów krwi, moczu i plwociny. Opisać zaciemnienie w płucach (co to jest – banalne małżeństwo filmu, zapalenie oskrzeli lub bardziej poważną chorobą) powinien być doświadczony radiolog. Pomoże to zaoszczędzić pieniądze i nerwy pacjenta. Wcześniejszy choroba wykryte bardziej korzystny rokowania dla odzyskania. Po tym wszystkim, nie jest tajemnicą, że zdrowie – jest najcenniejszą rzeczą, którą musimy.