384 Shares 9750 views

„Kromogeksal” sprayu do nosa: opinie, opisy i instrukcje użytkowania

Reakcje alergiczne są częstym towarzyszem wielu ludzi. Nieprzyjemne objawy takiej choroby byłoby katar, przekrwienie błony śluzowej nosa, łzawienie oczu i inne objawy. Wszystko to jest dość dużo psuje jakość życia ludzi. Dlatego od dłuższego czasu opracowano wiele preparatów przeciwhistaminowych. Mogą one być wytwarzane w postaci tabletek, syropów, kropli, sprejów do nosa, i tak dalej. W tym artykule dowiesz się o medycynie pod nazwą handlową „kromogeksal”.


Spray do nosa oceny ma najbardziej pozytywny. Dowiesz się dalej. Ponadto, można znaleźć jakieś ważne informacje z instrukcją obsługi.

ogólny opis

Na preparat „kromogeksal” (aerozol do nosa), instrukcję obsługi, prawdziwi lekarze i producenci zgłosić następującą informację. Dostępny lek w postaci roztworu, który znajduje się w zbiorniku ciśnieniowym. Każde naciśnięcie tłoka prowadzi do rozpylania kompozycji. Główny składnik aktywny leku jest kromoglikan sodu. Jedna dawka (wstrzyknięcie) zawiera 2,8 mg składnika.

Ponadto, producent produkuje lekarstwo w postaci kropli. Są one wykorzystywane głównie dla oczu. Koszt tego produktu to około 100 $, natomiast środki w postaci aerozolu jest wart nie więcej niż 200.

Wskazania do stosowania

Jest ona stosowana do leczenia i zapobiegania leku „kromogeksal” (spray do nosa). Instrukcje, komentarze producent powiedział, że głównym wskazaniem do stosowania jest uczulony. Jednak może to już żywą manifestację lub być w trakcie realizacji. Jeżeli dana osoba jest podatna na pojawienie rocznego kataru siennego, narzędzie może być zalecana jako środek zapobiegawczy.

Wskazaniem do stosowania leku jest również alergiczny nieżyt nosa. Może to być spowodowane przez rośliny, zwierzęta, kurzu domowego lub środki chemiczne. Pochodzenie alergii nie jest tak ważna jak głównych objawów jej przejawach.

„Kromogeksal” spray do nosa (Opinie lekarzy)

Eksperci twierdzą, że wystarczająco precyzyjny i szczegółowy opis głównych wskazań do stosowania adnotacji. Jednak nie tylko w tych przypadkach zaleca się stosowanie leku. Lek ma działanie anty-alergiczne, zmniejsza swędzenie i obrzęk. Może być stosowany przez dłuższy czas. Jest to zaletą takich leków.

Lek jest często zalecane dla osób z nieżytem nosa medycznej. Aby pozbyć się ciągłego używania obkurczających naczynia, lekarze przepisują leki przeciwhistaminowe skład, zmniejsza obrzęki. Wycofywanie z takiego preparatu prowadzi do całkowitego wyzdrowienia. stosowany również w leczeniu lekiem i migdałki. Wiadomym jest, że zapalenie nosogardzieli migdałki pojawia się wydzielanie śluzu, zatory, Wąchacz i chrapie.

Ograniczenia: zwrócić uwagę na przeciwwskazania

Pomimo faktu, że lek ma „kromogeksal” (nasal spray) pozytywne opinie, niektórzy ludzie nie są zalecane, aby go używać. Lek nie jest przypisany z nadwrażliwością na jego składniki. W szczególności należy wziąć pod uwagę dodatkowe komponenty. W tym przypadku, chlorek sodu, płyn sorbitol, chlorek benzalkoniowy, i tak dalej.

Aerozol do nosa i krople do oczu nie są zalecane do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Instrukcja zabrania nałożenia leku dla dzieci w wieku do 5 lat. Jednak lekarze twierdzą, że w niektórych przypadkach, leki mogą być stosowane w pediatrii. Przeciwwskazanie do stosowania leków jest wątroba i niewydolność nerek, w fazie ostrej.

dozowanie

Jest on podawany do nosa. Dorośli i dzieci powyżej 5 roku medycyny pokazuje jedno wstrzyknięcie do każdego przewodu nosowego. W przypadku ciężkiej reakcji alergicznej na wielość zastosowań może być zwiększona do 6. Jednak po złagodzenie objawów należy wrócić do poprzedniej dawki.

Co ludzie mówią o „kromogeksal” narkotyków (spray do nosa dla dzieci) opinii? Jak już wiesz, niektórzy pediatrzy i otorynolaryngologów praktykować to zastosowanie. Jednak dawka leku niemowlętom powinna być znacznie niższa. Zazwyczaj podawana jednej dawki do każdego otworu nosowego do trzech razy dziennie. Pożądane jest, aby rozpocząć od dolnej. Lekarze przypominają, że niezależny stosowanie leku u dzieci jest nie do przyjęcia.

Czas trwania leczenia zależy od stopnia nasilenia choroby. Instrukcje użytkowania radzi używać lekarstw mniej niż jeden miesiąc. W tym przypadku, jak tylko przyszła ulga – dawka jest stopniowo zmniejszana o jeden w każdym tygodniu. Następnie to samo podawano lek tylko w kontakcie z alergenem.

negatywne opinie

Większość opinii o tym leku – pozytywne. Ale niektórzy konsumenci nie rozwijają się bardzo pochlebną opinię na temat leczenia. Istnieją przypadki, w których tylko udokumentowane lekiem zwiększenie tej reakcji zamiast leczenia alergii. W tym przypadku chodziło o nietolerancji składników. Oczywisty uczulony na lek maja następująco: pieczenie, obrzęk śluzówki, kichanie, swędzenie, łzawienie oczu i tak dalej.

Konsumenci twierdzą również, że stosowanie leku może prowadzić do zmian doznań smakowych. Jednak terapia nie jest anulowane w tej sytuacji.

"Kromogeksal" (spray do nosa): Opinie

Jak udało nam się dowiedzieć lek ma przeważnie pozytywne cechy. Powyżej ty jest pokazany na lek „kromogeksal” (spray do nosa) cenowym. Opinie konsumentów powiedzieć, że była bardzo atrakcyjna. Wiele kompozycji alergie związane z glikokortykosteroidami, kilka razy więcej. Natomiast efekt terapii jest praktycznie identyczny.

Pacjenci zgłaszają, że lek nie zawsze jest „kromogeksal” działa natychmiast. Maksymalny efekt leczenia zachodzi po około 12-48 godzinach. Dlatego też nie jest konieczne bezpośrednio zwiększenie dawki w przypadku braku istotnej reakcji. Poczekać dwa lub trzy dni, aw razie potrzeby zwiększyć dawkę otrzymaną zgodnie z instrukcjami lub zaleceniami lekarza.

Lekarze nie zalecają rozpoczęcie terapii leków „kromogeksal” niezależnie. Przed użyciem sprayu skontaktować się z lekarzem. Być może trzeba będzie przejść kilka testów. Jednak efekt odpowiedniej wielkości leczenia będzie szybszy i bardziej zauważalne.

zamiast wniosku

Nauczyłeś temat produktu leczniczego „kromogeksal” (aerozol do nosa). Opinie o nim są różne. Dlatego nie powinno się dalej o konsumenta i wiele wysłuchać ich opinii. Objawy alergii i ciężkość choroby w każdej osoby jest inna. Kiedy niepokojące znaki odnoszą się do fachowca. Lekarz dobierze odpowiednią terapię indywidualną dla Ciebie.

Nie zapominaj, że lek może nasilać działanie innych leków przeciwhistaminowych. Jeśli wziąć dodatkowe doustne leki alergii, należy położyć się do lekarza na popularności. Ich dawka powinna być dostosowana.