80 Shares 9888 views

Stand-up – co to jest? definicja

Z pewnością można zadać sobie pytanie: „Stand– co to jest?” Standup Comedy wyrażenie dosłownie oznacza „stoi w humoru.” Tak, okazuje się, że to właśnie ten styl „postu na scenie i zabawić ludzi.” Ale dziś ta sztuka osiągnął takie wyżyny, że wezwanie do wszystkich znanych Petrosjanem Zadornov, Khazanov i wielu, którzy jeszcze z ich braci komików stand-up nie odważył. Ale to jest w rzeczywistości, są oni pionierami komiksie gatunku w naszym kraju. Tak więc, jest to konwersacyjne gatunek, który w istocie sprowadza się do zabawy publiczność z jego opowieści w ogóle możliwe tematy.


Stand-up: co to jest i co to „jeść”

Stand-up – to jest styl komiksu pokazują gdzie komik z przygotowanym tekstem mówi do prawdziwej publiczności. Format mowy jest oceniana wyłącznie na reakcję publiczności na komika. motywy pokojowe opredelyaetsyatozhe wyłącznie osoby w pokoju, który reaguje dobrze, a co jest złe.

Pełen mowy w tym gatunku trzeba uzyskać komik, publiczność, lokalizacja, mikrofon i stołki barowe (z mikrofonem i stołek barowy – jest to luksus, opcja ustawić minimalną). Wspaniały stand-in zawsze było i jest to, że odmiana tematów, które można rozmawiać i żart, nie ograniczone przez coś innego niż pragnień społeczeństwa, najważniejsze – aby odwrócić ją i dostać się śmiać. To właśnie z tego doświadczenia interakcji z publicznością jest umiejętność rozumienia pragnienie tłumie. Twórcy filmu zagranicznego i przemysłu telewizyjnego rozpoczął w gatunku stand-up. Co to jest, rozumiemy.

Tak jak powinno być napisane słowo?

Pomimo wszystkich różnic, trzeba napisać „wycięta” raczej niż „wycięta” lub „wycięta”. Zapamiętaj tę chwilę.

Historia gatunku jako stand-up

Home to stand-up, jak wiele dobra w tym świecie, po prawej stronie znajduje się Wielka Brytania. Początki tego gatunku odbywa się w XVIII-XIX wieku, gdy wykonawcy gra hale muzyczne. Około 70 lat ubiegłego wieku, tradycja akompaniamencie muzycznym jest przestarzały, zastąpiono solowy występ aktora-komika.

Perpetuum mobile stand-up jako gatunek stały się TV i radio. Ze względu na powszechną świadomość komików widza nie mógł przejść w całym kraju od lat z tym samym odpady, nawet dobrej wydajności. Musieli napisać nowe dowcipy stale poszukuje nowych tematów i zagadnień. Najlepszą rzeczą w tym obrotem spraw rozpatrzonych w Stanach Zjednoczonych, nie jest gatunkiem stedap komedia szybko stał się popularny, a liczba Kluby kabaretowe wzrosła niemal wykładniczo. Stand-zaangażowany prawie każdy, kto był w stanie mówić, a on stał się głównym celem w humorem ubiegłego wieku.

Komicy na całym świecie do tej pory mówić w ten sposób, która została założona w USA w latach 70-tych. Wiele gwiazd Hollywood rozpoczął swoją karierę na scenie klubów stand-up. Na przykład, Eddi Morfi Robin Williams inicjowane tak zwany nowej generacji komików.

Dziś jest tak popularny, stand-up, czyli wartość obcym słowem jest znana w Rosji dla każdego. Ten gatunek pojawił się w naszym kraju w ostatnim czasie, a więc monopol w przemyśle stand-up od wielu lat pewnie trzyma kanału TNT. Pierwotnie pomyślany jako kanał komediowy, trzyma pasek, uwalniając coraz to nowe programy. Na początku wszystko było, oczywiście, „Comedy Club”, który zyskał popularność i sprawił, że zwykły nauczyciel znany komik Paul Will, absolwent Państwowej Wyższej Szkole Zarządzania na kierunku „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” metr humor Garik Kharlamov. Nie zapomnij o innych, na przykład, o obecnie najbardziej pożądane oczyszczenie Timur Batrutdinova. TNT ustąpiła w życiu prawie wszystkich popularnych komików w telewizji, i wyszli, nie tylko z „Comedy Club”, ale również ze względu na wiele „córek”: ComedyWoman, «Laughter bez zasad”, «destrukcyjna League» i komedia Buttle. Do tej pory kanał postanowił uruchomić projekt na prosty, ale mówienie nazwy Standup ( „Stand”). Co to jest, można zrozumieć po prostu patrząc.

Zwłaszcza w stylu mowy

W tym stylu, istnieje kilka cech, bez których nie może istnieć jako gatunek.

U podstawy formacie stand-up jest bardzo ważna zasada: głośnik powinien być jeden. Udany występ solowy to gatunek w historii stand-up nie został jeszcze, pomimo faktu, że rozwija się w ciągu kilku stuleci.
Komik może tworzyć i wykorzystywać w swoim niczym mowy. Nie ma żadnych ograniczeń. Wiele stendapery używane płyty z markerem narysować lub napisać coś, że można śmiać i częste przypadki od zwykłego afektacji (dla nieprofesjonalistów, oczywiście). Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście to wszystko, co można jakoś rozbawić publiczność, publiczność.

Tradycja trzymać takie występy w małych barach czy publiczności kameralnych przyszedł z ukrytych motywów. Zaczyna się, że większość stendaperov są dla początkujących i bardziej doświadczonych komików trudne do bezpośredniej interakcji z dużą publicznością. Tylko niewielu dobrze znane na całym świecie komików stand-up można zmontować całą sale koncertowe.

Nowoczesne stand-up – nowy gatunek, wulgaryzmów, które w żaden sposób nie jest zakazane i nie jest zabronione.

Istnieje wiele opcji do złożenia żart. To humor oparty na grze aktorskiej i wizualne, efekty dźwiękowe. Możliwe muzyki lub nawet tekstu stand-up. Ostatnim z nich jest obecnie wiodącym i podstawowe.

Jak przeprowadzić występ stand-up? programy rozwojowe

  1. Open mic. Oczekuje się, że system ten rozwiązać wszystkie nagrane chętnych. Co z kolei powoduje jego uczestników, a ich czas jest zazwyczaj ograniczony do 3-5 minut. Jeśli publiczność nie reaguje na komiksie zawarte muzyki (lub wyłącza światła), a wystające wzajemnie zastępować. Ta forma organizacji jest idealny do stand-początkujących, którzy chcą sprawdzić się w tej sprawie.
  2. Set-listy. W tym przypadku wszystko jest o wiele bardziej interesujące: master lub publiczność wybrać temat, do którego komik musi improwizować i sprawiają, że śmieszne.
  3. Motyw. Tutaj i nie trzeba wyjaśniać. Najlepsze dowcipy. Słynny komik. Duża ilość czasu.

Pytań, które wszyscy zainteresowani

  • Stand-up, i pomyślałem, że niesie. Zazwyczaj, show stand-up nie jest wymagane do przeprowadzenia pewnej idei, ale jeśli mówisz, że troszczą się o nie zrobić bez niego.
  • Stand-up i osobowość. Jest to gatunek, w którym istnieje ogromna konkurencja, więc jeśli komik jest uwalniana – jest to plus. Osobowość – tak.