470 Shares 6874 views

Jakie są środki wyrazu w języku rosyjskim

Jeden język umiejętności szkoleniowe, które studenci muszą uzyskać w procesie uczenia się – umiejętność analizy tekstu literackiego, aby ustalić, w jaki sposób dobrze autor udało się osiągnąć jej wyrazistości.


Jest to jeden z wymogów programu, powodując największe trudności u dzieci szkolnych w literaturze klasie. Próbując złagodzić swoje zadanie, postaram się wymienić środki wyrazu, aby dać im bardzo krótkie odpowiedzi, podać prosty (teksty literackie) bez przykładów.

Jakie są środki wyrazu? Żeby było jaśniejsze, bardziej kolorowe, bardziej emocjonalne. W celu zapewnienia tekst tożsamość autora, przekazać najbardziej subtelne niuanse myśli lub obrazów. Pomyśl o tym, które z tych propozycji dokładniej oddaje stosunek autora do tematu? Zbudowaliśmy namiot. Zbudowaliśmy namiot, ogromny jak prawdziwy dom. Widać, że wyrażenie nie oznacza po prostu pomóc ustalić wartość przedmiotu, ale sprawiają, że bardzo jasne.

Jedną z technik tworzenia tekstu artystycznego jest anaforę lub jedność dowodzenia. (Nie lubię gdy przyjdzie deszcz. Nie lubię, kiedy świeci słońce. Nie lubię niczego). Anaforę jest potrzebne, aby przekazać istotę, kwintesencję myśli lub tekstu.

Wybierz konkretny pomysł w tekście ułatwia łzawienie – pojedynczy zdania zakończenie. To może być leksykalny (powtarza jedno słowo) lub semantycznej (powtarzającego synonim). (Dała mi życie. Teraz chce zrujnować moją przyszłość).

Stosując pewne środki wyrazu, możliwe jest, aby dać mowy wartość ironiczny, aby podkreślić komiks, postaci z kreskówek. Pomaga to groteskowe. Być może jednym z najbardziej błyskotliwych i znanych groteskowych obrazów – Bag of Bones.

Narzędzia wyraziste pomóc wyrazić swój stosunek do tematu, bez nazywania go bezpośrednio atrybutów. Pomaga to ironia (alegoria). (Wybór jedzenia było końca: ziemniaki, ziemniaki i ziemniaki ponownie).

Przesadą w literaturze nazywa przenośnia. Ma również na celu wzmocnić wyrazistość mowy. (Nazwałem go milion razy, ale nigdy nie odebrał telefon).

W przeciwieństwie do hiperboli używać litotes, mało. Dość popularne dzisiaj wulgarne wyrażenie „przez podłogę” został zbudowany z pomocą litotes.

Porównania w literaturze – odbiór, mówi sama za siebie. Ta przypowieść, która ustanawia podobieństwa między tymi dwoma zjawiskami. Dla porównania, jest to podstawowy obraz, który jest sens wszystkich sprawozdań i łączy za pomocą dodatkowego wizerunku Unii. (Głowa brzęczy jak wielki mosiężny dzwon).

Połącz niezwiązane w tekście w celu wzmocnienia wizerunku, który pozwala oksymoron. Złożoność jej stosowania polega na tym, że obraz na przeciwległej rozumieniu pojęcia powinny być podłączone. (Chwyć usta osobową wannę śnieg. Bank był zimny przegotowanej wody).

Wybierz najbardziej znaczącym z powyższych pomaga odwrócenie lub, innymi słowy – w odwrotnej kolejności słów. Im bliżej początku zdania jest słowo, tym bardziej ważne, że jest. Porównaj: poszedłem do sklepu. W sklepie poszłam. W sklepie poszłam.

W języku rosyjskim istnieje coś takiego jak neologizmów. Środek wyrazu pozwalają na wykorzystanie wyrażenie okazjonalne (neologizmy autorskimi). Szołochow jest cegła rzut oka Mayakovsky – pracownik reportera w Northerner – Lazor (kolor). Głównym zadaniem wyrażenie okazjonalne – Dokładność. Oto kilka przykładów współczesnych neologizmów, które pojawiły się jako autor, ale teraz wiadomo, że wiele: google bot (robota), Claudia (klawiatura).

Jest to niemożliwe w jednym artykule wymienić wszystkie środki wyrazu: oni są prowadzone od lat w szkole, na wydziałach filologicznych. Można by wymienić tylko niektóre z nich (co zrobiłem) i zachęcić ludzi do nauki języka rosyjskiego przynajmniej w celu przekazania swoich myśli soczyste, zrozumiały, emocjonalnie.