667 Shares 5298 views

Segregacja etniczna na Łotwie

W tym czasie – pro forma sake! – Musiałem odwiedzić Ryga na zatrudnienie specjalisty, usuwa psychologiczną barierę komunikacji w języku łotewskim. Zajęcia trwały trzy dni, trzy godziny, odbyła się w języku rosyjskim i w rzeczywistości składała się z monologu specjalistycznego wszystkiego po trochu nadawczej. Uderzyło mnie kilku zdaniach, brzmiące uporczywie i konsekwentnie. Jednym z nich jest związana z udanej kariery w ludzi finansowych czy szacunku, stało się powszechne: „Stał się” (nie zmartwychwstał). Nawiasem mówiąc, tego rodzaju zwrotów sąsiednich i nie mniej obrzydliwe moim zdaniem eufemizm dla „to twój problem» (To twój problem), co oznacza, że w rzeczywistości «Nie obchodzi mnie to» i ukrywa kompletną obojętność wobec mężczyzny. To zabawne, że wszystkie te „mantry” podejmowane są zwykle z amerykańskich filmów. Ale w przeciwieństwie do amerykanizmem brzmiał w klasie i następnego Impromptu. On kasalcya władz, które są wymienione w następujący sposób: „Nie mają niczego wyjaśniać” Konsekwencją było to, że władze nie wyjaśniają obowiązek wyborców o swoich decyzjach. Z wyjątkiem, jak rozumiem, obietnice przedwyborcze, które nie są brane pod uwagę. Następnie wyjaśnieniem indyjskiego systemu kastowego, który został przedstawiony jako przykład stratyfikacji społeczeństwa. Bezpośredni analogia z Łotwy nie została przeprowadzona, ale zły uczucie pozostało.


Bolivar nie może nosić podwójne

Zawsze zastanawiałem się, jak w rzeczywistości ethnocratic lokalnej elity. Po segregacji językowej – jest tylko jednym z elementów (jak teraz lubią mówić!) Po drodze podziału społeczeństwa. W rzeczywistości, młodych i w średnim wieku ludzie mogą nauczyć się języka i nauczyli. Więc o co chodzi? Dlaczego przeszkody w dostępie do władzy na drugim co do wielkości społeczności na Łotwie nadal istnieje? Odnoszą się do języka, do zawodu, to lojalność wobec państwa, a następnie na „core” konstytucji, która nie może być zmieniony, a następnie – oh, horror! – Kreml. W końcu wydaje się, że powodem, zawsze można znaleźć, mimo że fantazja jest już na wyczerpaniu, ale najważniejsze – nie wkładaj wszystkich.

Ale najpierw segregacji etnicznej, choć ukryte, rozpoczęła się na początku lat 90-tych z de-industrializacji łotewskiej gospodarki. Pracowaliśmy głównie „rosyjskojęzycznych” w sektorze przemysłowym. Były też Łotysze, ale rosyjska była jeszcze bardziej jako dokumentacja firma była w języku rosyjskim. Teraz jest to postrzegane jako rusyfikacji, zapominając, że rosyjski służył jako lingua franca. I nie było nic dziwnego w takim wielonarodowym kraju jak ZSRR.

Przykład dla porównania. W okresie niepodległości to jedna z lokalnych firm, z którymi pracowałem, otrzymał list od Gruzji w języku gruzińskim. Pracownicy firmy przez długi czas kręciło, zastanawiając się, gdzie znaleźć tłumacza, a potem podniósł się i odpowiedział na łotewski. Jakie są napisane, nie wiem. Myślę, że nic dobrego. Ale sprawa ta jest mało prawdopodobne, aby poszły lepiej. Większość Gruzinów nie kontaktowano.

Więc początek de-industrializacji kogoś postrzeganego jako czas nieograniczone możliwości dla siebie, ktoś „rose”, ktoś beznadziejnie w dół, ktoś od czasu do czasu, wciąż próbuje utrzymać się na powierzchni.

Przed pierestrojki, że pracował jako tłumacz w VEFe i pamiętają budowę nowej elektrowni. Tłumaczymy dokumenty i patenty na niego. To prawda, że wybraliśmy się tam na kolację często, ponieważ nasze ciało jest daleko i nie mamy czasu, aby wrócić do przerwy obiadowej. Należy jednak pamiętać, że jedzenie jest wspaniałe. Szczególnie podoba mi się to, bo nie ma prawie zawsze ulubione oliwki mnie.

Muszę powiedzieć, że organizacja systemu zasilania w zakładzie była inna od wszystkiego, co widziałem, odkąd, jako tłumacz, musiało się zdarzyć, a na innych przedsiębiorstw. Kobiety pracujące na VEFe mogli zakupić produkty, praktycznie bez wychodzenia z zakładu. Iść na zakupy po pracy nie było konieczne. Oczywiście, na terytorium było bardzo stary zakład, a tak zwane „szkodliwe produkcji”, ale rekonstrukcja przeprowadzona przez Olegom Konstantinovichem Lenovym, dyrektora stowarzyszenia, był bardziej niż udany.

Potem, w latach 90., roślina zniszczone. Byłem tam do pracy, ale powiedziałem kolegom, że balustrada z klatek schodowych z „mięsem” oderwał i zabrał je do domku. Naprawdę, czas nieograniczonych możliwości. Zwalnianych pracowników oraz eksperci rzucili się we wszystkich kierunkach. Inne sukcesy firmom ten sam los. Ponieważ warstwa została wycięta robotników przemysłowych, inteligencji naukowej i technicznej. Najpierw był wybór darwinowska Społecznych. Ci, którzy mogą oderwać się poręczy i tych, którzy nie mogą. O narodowość nie była jeszcze tak powiedział głośno.

Kiedy skarżą się, że na Łotwie biernego społeczeństwa, nie walczą o swoje prawa, myślę: kto tu rzeczywiście może się spotkać i poprosić o cokolwiek? Jakie są dźwignie nacisku na rząd? Proletariat nie. Kierowcy „Rigas Satiksme„(transport miejski) są bardzo przyzwoite wynagrodzenie, dlaczego powinni bastovovat? Lekarze muszą być zapłacone „europejski”. Objawienie jednego z lekarzy, do którego poszłam, byłem jedynym przekonał. Nauczyciele będą wkrótce nikt ich nauczyć nie uderzyć. Tak, a my uderzyć jakąś marionetkę. Jeśli, na przykład, we Francji strajk SNCF (PKP), a następnie zatrzymuje się cały przemysł kraju. I nie mamy przemysł. Handlowców i przedsiębiorców jest z natury strajk nie są przystosowane. Związki zawodowe służą głównie urzędników państwowych. To jest to, co wiem z pierwszej ręki. Wycofał się po cichu starają się przetrwać. Populacja rozpylone daje pożyczki płacić za edukację swoich dzieci, ledwo ciągnie na rachunkach sobie mieszkania i użyteczności publicznej. Pozostaje niezadowolony młodzież. Ale ona już raz „pobastovala” smashing sklepów z alkoholem w Starym Mieście (myślę, że to był ktoś zorganizował prowokację), a teraz, co do zasady, sprawia, że nogi. Pozostawiając za granicą. Więc kto strajkować?

Kiedy de-industrializacja 90 zostało odcięte warstwę społeczeństwa, potencjalnie w stanie wytrzymać siłę i jej własny, rodzimy, ograniczony.

Potem przyszedł Instytutu niebędących obywatelami. Było już jasne, etnicznej segregacji. Chociaż obcych i umieścić Letts. Ale jak to mówią, rąbać drewno, zrębki latać. „Negro” (obcy) oraz znajomość języka nie pomogło. Było to konieczne, aby rozpoznać „prawidłowy” Historia Łotwy, lub śpiewać, a czasami żart, „taniec” hymn narodowy, a następnie Departamentu Obywatelstwa i Imigracji nadal mógł myśleć i decydować.

Potrzebujesz czy stan ten był naturalizacja osób niebędących obywatelami? Nie sądzę. Oczywiście, problem pozostał, ale najważniejsze, że znaczna część ludności była w prawie pozbawiony jakiejkolwiek możliwości wpływania na rząd. Musimy jednak przyznać, że wiele osób nie chce być naturalizowany. Z różnych powodów. Przyczyny te mniej lub bardziej znane. W skrócie, nie alien'y. Zakres „elite” ponownie zwężone. Bolivar jechał dalej.

O świętej krowy

Zabijanie krowy w Indiach została zrównana z morderstwem bramina, członka najwyższej hinduskiej kasty. O naszej świętej krowy [łotewskiej], czyli ezoteryczny – nie są wymagane, ale do zrozumienia! – „rdzeń konstytucji”, można powiedzieć nie tylko U. z Manu, ale również rosyjskie baśnie ludowe. Pamiętaj, że morze na oceanie nie jest wyspą, na wyspie drzewostanów dębowych, zakopane pod skrzyni dębowej, klatka piersiowa – zając, w zająca – kaczka w kaczki – jajka w jajku – „rdzeń konstytucji” …

Nasze „bramini” szybko zdali sobie sprawę, że ethnocratic liberalizm jest bardzo wygodne. Dla Europy, jesteśmy liberałowie, dlaczego nie popieramy, czyli nie dać pieniędzy. Ale w kraju mamy zaschischiaem ich językiem, my – młodzi, jesteśmy mało, musimy chronić, możemy tylko tu mieszkam, więc pieniądze nie wystarczy na wszystko. I chcemy żyć z godnością, a nie jak w „próklyatom” przeszłości, gdzie, nawiasem mówiąc, w przeważającej części „brahmanchiki” i wykluły, otrzymującego bezpłatną edukację i wykończeniowych w odpowiednim czasie niezbędnych stanowisk partyjnych. Wybory taksówek. Populacja drastycznie zmniejszona.

Jeśli chodzi o rosyjskie … Po pierwsze, bardziej wykształceni i przechowywane na myśli rosyjski nie jest wszystko na nic, i to zawsze niebezpieczne. Po drugie, oni czują się bezkarni. Ci, którzy przyszli dawno lub niedawno, nadal może być możliwe „wstydu”, ale fakt, że rosyjska – rdzenna ludność na Łotwie, rządzących odmówić przyjęcia kategorycznie. W urzędnika instytucji dawna zachęcał: „No, co ty rosyjski”. Rosyjski – to Petrov, Ivanov i Sidorov. Kim są następnie Gorbunovs, Loskutovs i inni im podobni, nie wiem. O tak, Łatgalów! Ale to prawie że Łotysze! W skrócie, albo łotewski albo … Shish. Nie za to mamy wymyślić niebędących obywatelami produkować dodatkowe nie-Łotyszy.

Wiem, że wielu z lokalnym rosyjskim, którzy otrzymali obywatelstwo automatyczny, który w swoim czasie zostały napisane w paszporcie obywatelstwo „rosyjski” nie do egzaminu w języku łotewskim. Ja sam tak działał w pewnym okresie. Och, to kolejny mocny argument na korzyść nacjonalistów. Jesteś tym, co jest tak głupi, że nie można nauczyć się języka? Zawsze mówiliśmy, że rosyjski na co nie stanie, jego kraj nie może zarządzać i utrudniać nam. Widzisz, jeden referendum, drugi na nosie … tylko wydawać pieniądze na różnego rodzaju bzdury, a ludzie przeciwko Łotwie. Łotewski ludzie chcą żyć w godności i mówić Łotwy. Kto nie zgodzi, i sprawia, że roszczenia władzy, a nie ludzi, a na marginesie, którzy nie rozumieją, albo samodzielnie, albo dobro publiczne. Kto nie jest z nami jest przeciwko nam.

Cóż, nawet jeśli jesteś z nami, będziemy jeszcze zobaczyć, jak ty sam povedosh. Dla my, bramini, wspiął się tutaj jako pierwszy. Miejsca są zajęte, panowie, jeszcze stać w kolejce, trzymając w wyciągniętych rękach na garnku tacy lojalności i ściśle przestrzegając hierarchię: najpierw zachodnie Łotysze, a następnie lokalny, potem cała reszta, ale ostatnie miejsce stałe bezwarunkowo i do końca czasu dla potomków Krivichy.

Rzeczywiście, cztery kasty. Wraz z pojawieniem się imigrantów, będzie piątym – nietykalny. Czy uważasz, że to będzie imigranci? Na pewno nie!

A wszystko to za sprawą świętej krowy, która ucieleśnia obfitości, czystości i świętości. Dla naszych i wobec naszych własnych „bramini”.

Aby żyć w godności, nie działa

Gdzie mogę zdobyć dobrą pensję na Łotwie, zwłaszcza nie na parze? Nie, nie chcę powiedzieć, co tam robić absolutnie nic, praca to praca. Myślałem, że praca nigdy się nie doceniać plebs, praca dla społeczeństwa, zbyt, ale nie jest to materiał nagroda była zbyt dobra. Że Saeme (nie mogę zrozumieć, dlaczego rosyjskie słowo „dieta” jest odrzucenie?), A ja mówię o niej, dwa siedzieć i myśleć. Jeden myśli o obiedzie, drugi co do prawa. Jeden – o kochanki, z drugiej – na futbolu. Myśl bo pracy i budzi podejrzenia, że jest to niemożliwe do sprawdzenia czegokolwiek. Jak się pan tam okazało się, że nie jest jasne. Rozumiem prawo, czy nie, trudno powiedzieć. Przepisy coś innego. Umieścić mnie tam, byłbym zdezorientowany. Ale nie, wiele osób nie zgubić i, powiedziałbym, bardzo zadowolony. Tak szczęśliwy, że nie chcesz i odchodzą. Mówią, że siedzą tak długo, że zdobyte doświadczenie. W pewnym sensie tak. Tasowanie, teczki, slogany, odwołania … kulisy broić w teatrze trzeciego stopy. Na temat roli Julii zaledwie trzech pretendentów: jeden z pięknych oczach, az drugiej postać tam, a trzeci tekstu przez serce zna. Ale wszyscy chcą. Tragedia? Więc co? Mamy dobrą reżysera, zrobi szczęśliwe zakończenie. Publiczność będzie uwierzyć. A kto dziś pamięta o tym Julii? Że show, a następnie zjeść. A kto nie zgadza się z naszą interpretacją, w celu szybkiej erozji fałszywe wspomnienia. W jaki sposób? – Tak, nie ma nic prostszego. Odjąć coś gdzieś nie jest pusta, podatków i udusić kontrole statków zużywają się, zwolniony, ale sposób, aby przynieść niewielki atak serca! Chcemy żyć, nie tylko godna, ale cicho. Przeszkadzać nie jest to konieczne. I wtedy myśleliśmy mylić.

Myśli naprawdę mylić. A nie tylko tych, którzy mówią, ale również do tych, którzy słuchają mówców. „Kryzys gospodarczy na Łotwie opracowany przez scenariusz w kształcie litery V, kryzys – gwałtowny spadek, a następnie szybkim odzysku i jest to najlepszy sposób, żeby go pokonać” – powiedział premier Valdis Dombrovskis. tekst łotewski nawet nie chce patrzeć. Obawiam się, że będzie to już urok. Jest oczywiste, że kryzys został przełamany i zaufanie inwestorów przywrócone. Jeśli chcesz płakać ze szczęścia, a nie w pośpiechu. Aby osobiście zaufanie inwestorów nie ma znaczenia. Bo są tacy, która zajmuje powinien żyć z godnością. I do pracy, tak to idzie.

Innym przykładem życia. Przetłumaczyłem tekst jakoś prawną z języka łotewskiego na język francuski. Francuz musiał zapłacić trzy łata i centymów za coś o świadczenie dodatkowych informacji. List został napisany w trzech lub czterech stron drobnenkimi liter. Urzędnicy udało się skopiować i wkleić ten list niemal całe prawodawstwo vbuhat jeśli nie jest szczególnie niepokojące kilka odpowiednich artykułów kodeksu cywilnego, czy też nie. Wstrząśnięty Francuz został zmuszony do zainteresowania we mnie, że on to zrobił. Musiałam się uspokoić. Oto przykład „dobrej” pracy aparatu państwowego. Mental kopipast w działaniu lub „dzielić wszystko, co mogę.” Zasada działania: bardziej ważkie dokumentacja, tym bardziej solidny cios temechku.

Więc gdy słyszę słowo co mamy właściwy parlamentu i rządu, od razu przypomnieć niezapomniane łotewski: «Iekšā IR, postawić ARA nenāk» (Coś tam w środku, ale z zewnątrz nie widać!).

Oczywiście, wszystkie z nich – zwykli ludzie, piękne, dobre lub złe, a zło, z problemami i tragedii, mądry lub głupi, ale gdy są razem, a kiedy oni uważają się za elitę (jak sądzę, to nie ma wątpliwości, wystarczy spojrzeć na ich twarzach, coś ty i królowa Anglii wydają rodzimy ciotka), system kastowy działa: „oni są głupi, samozadowolenie, zarozumiały, nietolerancyjny. W ferworze debaty politycznej, to nie jest możliwe, aby ukryć swoją pogardę dla tych, którzy uparcie odmawia być oświecony – tych, którzy są „cięte dobrze” na samozadowolenia żargonie politycznym nieomylności. Jednocześnie arogancki i niepewny, nowe elity, zwłaszcza specjaliści od nieruchomości zajrzeć do mas z mieszaniną pogardy i strachu. „[Elity K. Lash buntu i zdrady demokracji]

Masy one często reagują w naturze. Mamy na Łotwie robią to nadal w kuchni. Czasami jednak strajkujący – głównie dla ludzi twórczych zawodów! – dać darmowy koncert przed budynkiem, gdzie leży szafki. Ministrowie cicho słuchać śpiewu chóralnego, prozrevaya słyszą głos ludu, i cicho płakać. Po koncercie każdy idzie oświecony.

Łotwa dołączyła Gospodarzem celestials

Tak, mamy te „braminów”, które mamy.

Tytuł artykułów w tej części – nie jest mój wynalazek. Widziałem tłumaczenie z języka łotewskiego do Rosji, gdzie został wymieniony, oczywiście, o dzisiejszej Łotwy. To zdanie po prostu dusił. Nie wiem, czy to jest wolność lub interpreter tak było naprawdę napisane, ale w sensie wszystko konwergentnych. Odzyskaniu niepodległości, Łotwa, nieważne sumnyashesya w tym zespole spokojnie iść z Olimpu, żaden z jej bogowie nie zamierzają. W każdym razie, miejsce pod słońcem regeneracji. Pozostaje go powstrzymać.

I to nie przeszkodzi nowy niejawny segregacji. Mówimy o ograniczenie dostępu do edukacji. Perspektywy w tej dziedzinie opisał rosyjski historyk, socjolog i publicysta Andriej Fursov. Według niego, sytuacja jest niemal wszędzie ewoluować w następujący sposób:

– edukacja stanie się kasta-hierarchiczna ostrym ograniczeniem dostępu, najpierw przez rynek, który rzekomo zwiększa szanse edukacyjne, wówczas społeczny jest stała;

– edukacja masa będzie fundamentalnie złe, niesystematyczne, patchwork, mozaika;

– prawdziwa nauka, a przede wszystkim teorii i prognozowania, staną się częścią górną kastowego zawodu; „Poniżej” pozostają nieszkodliwe empiryczne Studi z odrobiną nauki irracjonalne i ludowej, szczególnie dotyka historii, która jest obecnie w obliczu kryzysu na Zachodzie i na Wschodzie;

– masy będą oferowane (w rzeczywistości już proponowane!) Oszałamiających razvlekalovka w „non-stop”, zamieniać ludzi w tłumie kretynów, którzy nie mogą żyć bez przewodnika pasterza;

– Polityka w końcu uschnie, jego miejsce będzie show-biznesu; krzywiąc Showbiz lalek z gospodarzami prawdziwa moc i prawdziwe warstwowych są nic nie będzie; rządzącej warstwy, jak w powieści St.Lema „Eden” w ogóle może stać się niewidzialny półbogowie, którzy mieszkają w izolowanej przestrzeni i zakazane ze względu na postęp technologiczny niewidzialnych mas, a zatem inspirować więcej strachu.

Co się stało z mieszkańcami nieba? Oczywiście, będziemy mogli być świadkami „na żywo”, jak sądzę, jeszcze przez długi czas ich łotewskich polityków, ale kto może zagwarantować, że będzie to trwać wiecznie.

Więc Podsumowując:

(1) zniszczenie przemysłu, aby zapewnić zniszczenie proletariatu i inteligencji naukowych i technicznych, grup społecznych, zdolnych do jego cech organizacyjnych i potencjału intelektualnego, aby oprzeć się władzy i ograniczenia go;

(2) ustanowienie instytutu osób niebędących obywatelami, co pozwoliło zalegalizować pozbawiając znaczną część populacji wpływania na władze;

(3) dyskryminacja język (w połączeniu z „właściwej” interpretacji historii, uznania okupacji i niesławny „rdzenia Konstytucji”), prowadzą selekcję niezawodnej i sprawdzonej kadrze obrotu i zaktualizuj aparat administracyjny potrzebny, a względna demokratyzacja społeczeństwa nie pozwala niezawodnie chronić struktur moc infiltracja obcych elementów;

(4) ograniczenia w dostępie do szkolnictwa wyższego dla „rosyjskojęzycznych” (przesiewanie polityki językowej, co prowadzi do obniżenia poziomu kształcenia) i dla ubogich warstw ludności (poprzez mechanizmy rynkowe), a następnie konsolidacji społecznej funkcji poszczególnych warstw społeczeństwa.

Okazuje się, że psycholog ekspert nie było tak dalekie od prawdy.

Powyższe – tylko narzędzia, aby osiągnąć cel. Nasz „bramini” troska o przyszłość. Na jego przebiegu. Tu i tym razem powinno być z końcówkami ktoś pamiętał Varna kasty hierarchii społecznej. Ale psychologicznie im pasuje idealnie. Aria nadal. Jedynym problemem jest to, że wszystkie wschodnie „kłopoty” w świecie zachodnim jest łatwy do zbiegają się z nazizmem. Wyznawcy wpływem Bławatskiej na Führera. Koncepcje teoretyczne Mirchi Eliade, jeden z najbardziej interesujących mitologii badawczego w Indiach, którego dusza pozostawiła niezatarty ślad, coś co zazębia się z nazistowskich poglądów. Musimy tylko pamiętać, że uczciwie filozofię Eliade nieporównanie głębsze i bardziej szczere niż studium „kulturoznawstwo” Hitlera i podobieństwa między nimi bardziej formalne. Ale jest sprzężenie zwrotne. Niedawno przeczytałem, że Hitler czczone w Indiach i Pakistanie, i usunie film w Bollywood, gdzie mówi się o miłości do Führera do Indii.

Jeszcze ethnocratism elita – cute gry. Nic dziwnego, że jest tak łatwo pogodzić się z dominacją języka angielskiego, wielu jej przedstawicieli szukać pracy za granicą, mąż swoje córki do obcokrajowców na osiedlenie się na Zachodzie. Te internacjonalistów! Więc Robert Kilis, Minister Edukacji, powiedział coś w rodzaju: „rosyjski – dla zysku, Angielski – dla umysłu” Jeśli tłumaczymy na język bardziej zrozumiały: pieniądze powinny być podejmowane z rosyjskim i uczyć się w języku angielskim (rosyjskich studentów!).

Tak, że proponowana nacjonaliści tłumaczenie rosyjskich szkołach w języku łotewskim nie tylko zmniejszyć poziom wiedzy o tym, co już się stało, ale także wpływa na ogólny rozwój studentów, pozbawiając je możliwości postrzegania wykłady na uniwersytetach w tym samym języku. O ile, oczywiście, praktyka ta zostanie wprowadzona! Po tym wszystkim, dla zrozumienia wykładów, oprócz umiejętności językowych, potrzeba więcej wiedzy i innych przedmiotów. Wspólna wizja, że tak powiem.

I wreszcie jest tu reductio ad absurdum: Ja sądzę, że to byli absolwenci szkół rosyjskich na Łotwie, a resztę minionego sto procent kształcenia w języku narodowym, a także ich potomkowie wkrótce nosicielami języka łotewskiego. Dobrze, jeśli były one przeznaczone do losu sług indentured. Ale „zapisz” zagrożone język łotewski!

Cóż, mamy jeszcze czas posvoevolnichat i spróbować zmienić swoje przeznaczenie. W związku z tym chciałbym zapytać: jakie kasta Ci odpowiada osobiście, drodzy współobywatele i nie-obywateli? Jest to czas, aby pomyśleć, jak nasz „bramini” ostatecznie zidentyfikowano niszę dla siebie na Łotwie i przyniósł nam gdzieś nie istnieje. Za wszystko, co robią, wyraźnie prowadzi do „Historii Wielkiej sukces” naszego kraju.

Hare Krishna, drodzy współobywatele i nie-obywateli! Hare Rama!