626 Shares 3929 views

Co to jest aktualizacja BIOS-u?

Przy słowach „update BIOS” wielu właścicieli komputerów osobistych wydają serwisem z dedykowanym guru mistrzów, którzy znają wielkich tajemnic leczenia technologii mikroprocesorowej. Oczywiście, w niektórych przypadkach, ponowne zaprogramowanie podstawowy system wejścia-wyjścia pamięci flash BIOS (BIOS) lub nie mogą być wykonane w domu. Ale to raczej wyjątek od reguły, a jeśli nie wszystko ostrożnie i powoli, bios samodzielnej aktualizacji są zdolni do każdego użytkownika. Typowo, podstawowa wiedza o tym, jak instalować programy, a praca z aplikacjami. Dlaczego jest to na forach istnieją wątki, które zaktualizować BIOS – Jest to dość skomplikowany proces i lepiej „extra” to nie ma czasu? Przyczyn tego jest kilka.


Po pierwsze, istnieje kilka sposobów, aby zaktualizować system BIOS, które mimo że prowadzą do tego samego wyniku, jednak wymaga odmiennego podejścia do realizacji, czasem radykalnie inny. To o nich i zostaną omówione w naszym dzisiejszym artykule.

W skrócie, BIOS – firmware jest zawarte w specjalnym układzie scalonym na płycie głównej. Po włączeniu komputera, ten mały program wykonuje badanie wszystkich głównych komponentów i ich podstawowej konfiguracji. Jest to obowiązkowy element każdego systemu komputerowego, w szczególności dlatego, że inicjuje pobieranie wybranego nośnika. W przypadku wystąpienia błędu w BIOS płyty głównej nie chce się włączyć, co stanowi w rzeczywistości samochód bez kierowcy. W związku z tym, wszystkie karty są sprzedawane mieć „błysnął” (nagrany w chip) BIOS. Dla użytkownika końcowego szczególnego zainteresowania jest możliwość samodzielnego przeprogramowania powiedział obwód w celu nagrywania w pamięci zaktualizowaną wersję oprogramowania. Na przykład, kolejna aktualizacja BIOS na płycie GIGABYTE H61M-S2PV dając bardziej elastyczne działanie sterowania wbudowanego procesora videoyadra. Dodawanie zmiany naprawcze w modułach RAM Blat przetwarzane poprawnie. Ponadto, został poważnie zmodyfikowany UEFI-komponent jest odpowiedzialny za interakcję z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8. Ponadto, zgodnie z twierdzeniami twórców, nowa wersja BIOS zwiększa stabilność komputera. Jedno jest pewne: wszystkie te zmiany są pożądane, ale nie wszystkie z nich pracują. Dlatego, aby zaktualizować BIOS GIGABYTE albo zostawić je tak, jak jest – to zależy od użytkownika. Wszystkie powyższe w pełni stosuje się do płyty głównej innego producenta.

Aktualizacja wykonywana za pomocą specjalnego programu-proshivalschika, przeznaczony do pracy w środowisku Windows (w tablicach GIGABYTE «@Bios»); Dos; przez technologię Q-Flash. Pierwsza – najbardziej proste.

W każdym razie, trzeba najpierw wejść na stronę pokładzie Developer, wybierz model z listy, należy pobrać nową wersję pliku BIOS oraz program @Bios. Jeśli pobrałeś plik, wymagane jest, aby rozpakować w folderze na dysku lub „rzut” na dysku flash USB (dla Q-Flash). Po zainstalowaniu @Bios uruchomić aplikację, należy określić rodzaj aktualizacji, sam plik … i mamy nadzieję, że tym razem nie zniknie elektryczności. Zwykle proces zajmuje mniej niż minutę. Po ponownym uruchomieniu płyty z nową wersją BIOS. Jest oczywiste, że nie ma trudności.

Q-Flash pozwala na flash firmware, bez konieczności uruchamiania systemu. Przejdź do ustawień BIOS (klawisz Del), podłącz dysk flash USB z plikiem, naciśnij żądaną F (istnieją wskazówki), określ plik i zszywa go.