393 Shares 8679 views

Jak zbudowane i używane są suwnice bramowe?

Suwnicą bramową jest jeden rodzaj drogi. W przeciwieństwie do drugiego, mostek tego urządzenia porusza się wzdłuż szyn nie bezpośrednio, ale za pomocą specjalnych wsporników. Same szyny są instalowane nie na wysokości, na ścianach sklepu, ale na ziemi. Główną cechą wyróżniającą takie urządzenia jak suwnice bramowe jest ich wszechstronność.


Istnieją zarówno jednowiązkowe, jak i dwuskrzydłowe konstrukcje. Każdy rodzaj tego sprzętu nie wymaga kompleksowej konserwacji i jest łatwo zarządzany przez jednego operatora. Zastosowanie takich konstrukcji jak suwnica suwnicy bramowej znacznie zwiększy wydajność pracy. Zgodnie z doświadczeniem w stosowaniu takich modeli koszty produkcji mogą zostać zmniejszone o około 25%.

Ten sprzęt jest używany w wielu dziedzinach przemysłu. Oto główne obszary ich zastosowania:

  • Magazyny. W tych pomieszczeniach suwnice bramowe służą do przemieszczania ładunków jednostkowych, kontenerów itd.
  • Otwarte obszary sklepów produkcyjnych. W tym przypadku urządzenie to jest również montowane w celu przemieszczania głównie wyrobów z kawałkami.
  • Podczas montażu prefabrykowanych budynków – magazynów oraz obiektów przemysłowych, jak i cywilnych.
  • W elektrowniach wodnych i elektrowniach wodnych.

We wszystkich tych przypadkach żurawie mogą się nieco różnić w zależności od charakterystyki. Używany do przemieszczania towarów w magazynach jest używany sprzęt o dostatecznie małej wysokości podnoszenia (do 12 metrów). Do montażu prefabrykatów w przemyśle i rolnictwie stosuje się żurawie specjalne i montażowe. Do przemieszczania ładunków w przemyśle stoczniowym wykorzystywane są specjalne modele. Najczęściej jest to CCS. Dostępne są również lekkie konstrukcje, które można stosować nawet w indywidualnych konstrukcjach. Takie modele charakteryzują się niezwykłą gładkością udaru, a tym samym są bardzo łatwe w zarządzaniu.

Do samodzielnego przemieszczania towarów można używać różnych narzędzi: haczyków, takich jak jednoręczne rogatki i dwa rogi, elektromagnesy, szczypce, chwytaki (wiadra specjalne do transportu towarów masowych) itd. Sam mechanizm podnoszący znajduje się bezpośrednio na mostku, wzdłuż którego porusza się. Prace suwnicy bramowej mogą być wykonywane przez operatora z kabiny przymocowanej do podpory lub wózka towarowego lub z zewnątrz, bezpośrednio z ziemi. W pierwszym przypadku niektóre modele mogą być wyposażone w pilota. W tym przypadku specjalny klucz jest używany do sterowania, bez którego nie można włączyć lub wyłączyć silnika.

To ten rodzaj żurawia mostowego, uważany za najbardziej popularny i często używany. Chodzi o łatwość montażu, transportu i zarządzania. Ponadto, sprzęt ten nie jest zbyt kosztowny i zużywa bardzo mało paliwa. Najbardziej prosta w obsłudze są suwnice jednokierunkowe. Takie interesujące imię jest wybierane do tych modeli, ponieważ są one nieco podobne do starodawnego urządzenia do cięcia drewna opałowego. Pomiędzy dwoma wspornikami znajduje się mostek i przemieszcza jeden lub kilka wózków transportowych.