409 Shares 1997 views

Zastosowanie plastikowych butelek w kraju: przydatnych artykułów i ozdoby

Różne produkty z plastikowych butelek, popyt na stal nie jest tak dawno temu, ale zyskała już dużą popularnością wśród koneserów ręczna. Ich popularność jest napędzany przez dostępność materiału, łatwość wytwarzania rękodzieła i długą żywotność gotowych rzeczy. W ten sposób, każdy może zrobić w krótkim czasie wiele przydatnych narzędzi do zarządzania. W rękach człowieka z twórczej wizji plastikowej butelce znajdzie drugie życie, przekształcając się w elementach dekoracyjnych lub rzeczy niezbędnych do życia. Poniższa dyskusja skupia się na wykorzystaniu plastikowych butelek w kraju. O tym, co może być artefakty z wyżej wymienionego materiału i jak je zrobić, ten artykuł pokaże.

Bracer dla roślin

Dla większości ludzi, letniska związane z uprawą sadzonek i różnych innych przydatnych roślin, nie może obyć się bez podlewania. I kapryśna szczególnie wrażliwa na wilgoć ogórki niedoboru. Żmudny firm z ich uprawy będą bardzo pomocne oryginalne urządzenie wykonane ze zużytych pojemników. Podlewania ogórki z plastikowych butelek można przeprowadzić na kilka sposobów. Rozważmy niektóre z nich.

Pierwsza metoda podlewania tej kultury szczególnie spodoba się chałupników, którzy rzadko odwiedzają ich posiadaniu. Składa się w następujących przypadkach: odpowiednia ilość butelek z tworzyw sztucznych powinny być odcięte dno i włożona do góry nogami w glebie wokół każdego krzaka ogórków. Następnie trzeba wypełnić wszystkie pojemniki wodą – a wszystko to się robi.

Woda z tych urządzeń będzie powoli i karmić Reviver uprawy warzyw parę dni. Aby przedłużyć przepływ wody z butelki do gleby na dłuższy okres, może to być na szyje przykręcić dyszę stożkową, które zostały zakupione w sklepach.

Druga metoda podlewania ogórków jest zastosowanie węża i samego pojemnika będzie służyć jako środek do rozpylania wody. Zastosowanie plastikowych butelek w kraju, w ten sposób zapewnić wilgoci to nie tylko korzenie roślin, ale także jego liści. W tym celu konieczne jest, z jednej strony statku o długości spowodował wiele małych otworów. Następnie należy być połączone za pomocą specjalnej dyszy, węża oraz krawędzi szyjki butelki. Urządzenie to jest umieszczone bezpośrednio na podłożu i spraye drobne kropelki wody w roślinach. Ten wynalazek może być stosowany do podlewania ogrodu w całym kraju, od czasu do czasu przeniesienia zdolności do nowej lokalizacji.

Dom na sadzonki

Każdy Chłop chciałby mieć do dyspozycji szklarnię do uprawy różnych upraw. Ale, niestety, nie każdy może zakupić materiały budowlane na jego budowę. Doskonałą alternatywą w tym przypadku jest wykorzystanie pustych plastikowych butelek. Realizacja idei zajmie trochę czasu i umiejętności. Ale przyszłość z plastikowych butelek cieplarnianych zadowoli ich właścicieli przez długi czas. Sprawiają, że każdy będzie mógł, po odwołaniu się do sekwencji działań jego powstania, i zgromadził wystarczającą ilość opakowań z tworzyw sztucznych.

Pierwszym krokiem w konstrukcji szklarni jest zainstalowanie odpowiedniej wielkości ramy. Dla tych celów, można wybrać dowolną dostępną materiałów, takich jak drewniane belki lub metalowych prętów. Następnie zaczynają wypełniać ramy przestrzennej i to zrobić, po prostu przy użyciu plastikowych butelek. Sekwencja wypełniania pustych przestrzeni może być inna. Najprostszym sposobem jest uważany sznurka butelki z odcięte w dolnej części liny lub pręty, które są następnie mocowane do ramy cieplarnianych oraz ciasno obok siebie. Zaleca się używać światła kolorowe butelki, inaczej cieplarnianych będzie ciemny i nie nadają się do uprawy roślin. Uzyskując szklarnię z butelek z tworzywa sztucznego doskonale zachowuje ciepłego powietrza wewnątrz i kondensuje wilgoć roślin.

idealne rozwiązanie

Jeśli z jakiegoś powodu nie może być budowa szklarni w letniej rezydencji, a następnie do uprawy sadzonek, można korzystać z różnych pojemników. Najprostszym sposobem, który nie wymaga żadnych inwestycji jest produkcja tych doniczkach lub miniaturowych szklarni dla parapetów. I że plastikowe butelki do sadzenia są uważane za najbardziej powszechny i popularny materiał do upraw letnich wszystkich rolników.

Najczęściej mini-garnki dla kiełkujących siewek zrobić prosty sposób przez odcięcie górną część butelki. W dolnej części uzyskanej pojemności robi kilka otworów do odprowadzania nadmiaru wody. Ale każdy, kto chce poprawić tego narzędzia, można to zrobić trochę inaczej. I tak, aby: butelka jest podzielona na dwie części, na górnej części, przy czym pokrywa jest włożona w odwrotnym do dna butelki i wypełnione ziemią. Pokrywa wcześniej robi się mały otwór i jest pobierana do niego kawałek grubej przędzy wełnianej. Jeden koniec nici powinny być zamocowane węzeł na tylnej stronie wieczka i zostawić trochę gleby, a drugi – wiszą w dolnej części butelki cięcia wypełnione wodą. Ten rodzaj doniczki z plastikowych butelek oszczędza truckers od codziennego podlewania jako potrzebnej wilgoci odżywiają system korzeniowy rośliny poprzez mokrym sznurku.

przydatne para

Wszelkie rolnictwo diety nie jest bez czyszczenia jej terytorium, więc każdy obszar podmiejski właściciel musi posiadać niezbędne urządzenia do tego celu. Bardzo proste tworzyć własne ręce, niektóre z nich, a mianowicie miotła i szufelka. Miotła z plastikowych butelek nie jest gorsza od zakupionych rówieśników, a tym samym oszczędza pieniądze dla ich właścicieli. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie, powiedział krok po kroku fotoinstruktsiya przedstawionej poniżej. Na zdjęciu wszystko jest tak szczegółowe i jasno pokazuje, że procedura opisana również słowa po prostu nie ma sensu.

Sprawiają, że miarka z plastikowej butelki nawet łatwiej i szybciej niż miotłą. Aby to zrobić, trzeba wziąć pięć czy dziesięć litrową butelkę z prostymi bokami i wyciąć kształt jej gałką. Uchwyt do ręcznego stosowania artykułów powinna być umieszczona w taki sam sposób jak przy wytwarzaniu szczotek z butelek z tworzywa sztucznego. czyszczenie danych oraz uporządkowanie terytorium są bardzo trwałe, są one łatwe do czyszczenia i nie pękają, a tym samym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Zatrzymać szkodników!

Ludzie, którzy mają letniska, wiedzieć z pierwszej ręki na temat różnych szkodników upraw warzywnych i owocowych. Niestety, czasem ogrodnicy stracić w walce z nimi, i stracić długo oczekiwany plon. Zniszczyć lub odstraszyć niektórych rodzajów szkodników pomoże plastikowych butelek. Tak więc, z plastikowych butelek do ogrodu, można zrobić bardzo skutecznym sposobem radzenia sobie z nieproszonymi gośćmi.

Zastanowić się, jak wytwarzać moli Repeller pojemników z tworzyw sztucznych. Wymaga to pewnej ilości pustych butelek w ilości jednego produktu do trzech metrów kwadratowych działki ziemi. Każdy zbiornik jest konieczne, aby przebić dno i wyciąć 4-5 ostrza w środku butelki. Ponadto jest to konieczne, aby gwint do pojemnika przez otwór w dolnej części aż do pokrywy i utrzymujących długi metalowy pręt. Butelka będzie jak noszenia. Drugi koniec pręta potrzeby trzymać mocno w ziemię tak, że górował nad ziemią około 30 cm, nie licząc butelek. Zasada działania jest taka, że odrzutnika przepływu wiatru będzie grzechotka z butelki, jak krety mają doskonały słuch, nie wspinać się na tej stronie.

Inny rodzaj pułapki może pomóc pozbyć osy, muchy, mrówki i inne owady. Pomimo faktu, które sprawiają, że po prostu, że jest to dość skuteczna metoda zwalczania szkodników. Tak więc, do produkcji pułapkę z butelki z tworzywa sztucznego, konieczne będzie tylko jeden plastikowy pojemnik i trochę syropu cukrowego. Musimy odciąć górę butelki i, obracając ją w dół szyi, umieszczonymi w dolnej części pojemnika z tworzywa sztucznego. Szyi w tym samym czasie nie powinny dotykać dna pojemnika. Dolna część pojemnika powinna być wypełniona gęstego syropu cukrowego i umieścić w pułapkę w miejscach, gdzie szkodniki. Gdy owad uczyni drogę do rzemiosła, to nie będzie mógł wrócić. Takie pułapki są aktualizowane w miarę napełniania nich owady.

Vodicka do kurczaka

Zastosowanie plastikowych butelek używanych w kraju nie ogranicza się do produkcji tych rzeczy po prostu do ogrodu. Mogą również zostać przekształcona w różnych urządzeniach dla zwierząt i ptaków żyjących w pobliżu jej domu. Szczególnie popularny wśród fanów do rosnących kurcząt cieszy Piły. Istnieje wiele różnych metod pijących produkcyjnych dla kurcząt z plastikowej butelki. Najprostszym z nich jest w następujący sposób:

 • W 1,5 do 2-litrowej butelki z wypukłym dnie jest konieczne, aby jeden otwór w dnie każdego płatka. Otwory powinny być małe.
 • Przygotować płytkę z małych zderzaki, można wziąć patelnię z wazonu.
 • Butelka wypełniona wodą i umieścić w misce.

Gdy pojemnik jest zainstalowany w płycie, od momentu rozpoczęcia powoli wlewa się wodę. Jak pisklęta zużycia wody będzie ona stopniowo dodawane. Tak więc, ta poidło dla kurcząt z butelki z tworzywa sztucznego może zawsze zapewnić ptaka świeżą wodą.

niedobry istota

Uprawa drobiu w kraju może przyciągnąć drapieżnika takiego jak łasica. Aby pozbyć się tego niechcianego gościa i nie stracić cały inwentarz kurcząt, gęsi lub kaczek, trzeba wykonać specjalną pułapkę na szkodnika. W tym przypadku możliwe jest również, aby uciekać się do używania plastikowych butelek. Uczucia w kraju może zostać usunięty przez to dość szybko. Ustanowienie tej pułapki nie potrwa długo. Zacznij swoją potrzebę produkcyjnej z następujących powodów:

 • Przygotowanie 2-litrowa butelka, wiadro lub duże Garnek z pokrywką, i kawałek mięsa (na przynętę.
 • Na dnie butelki powinny być cięte na szyi i pogrubienia.
 • Na części szyi dokonania cięcia kopeobraznuyu i mocowania przynęty. Ponadto, szyjka mięsa wklejenia przyciętej butelki.
 • Budowa instalacji i łatwe do naprawienia na krawędzi stołu lub krzesła.
 • Niedaleko stole lub krześle w celu ustalenia zdolności do połowu drapieżnika (wiadro, pot) i przykryć małą pokrywę, żeby mogła zatrzasnąć na trafienie pieścić.

Zasada działania takich pułapek jest dość prosta. Lusk – małe zwierzę z bardzo dobrym węchu, więc słyszy mięsny smak uwięziony i zabezhit z dna butelki dla niego, który spadnie do pojemnika pod ciężarem drapieżnika. Często trzeba sprawdzić urządzenie, w przeciwnym razie zwierzę będzie się z niego. Złapać zwierzę powinno zabrać ze swojej strony i uwolniony. Zastosowanie plastikowych butelek w kraju, w takim wykonaniu złapie nie tylko uczucia, ale inne drapieżniki szkodników, takich jak szczury, kuny i inne gryzonie.

Pomóc ptakom

Wielu ogrodników jak karmić ptaki różnych smakołyków. Do tych celów można zrobić doskonałą podajnik ptak, który umieści ptaków i mieszkańców ogród karmienie doskonale ozdobić przestrzeń w ich domku letniskowym. Dla tych celów, należy wybrać wysoką pojemność, około 5 lub 10 litrów, bo będzie w stanie pomieścić nie tylko najmłodszych gości, ale także średnich zwierząt. Rynna plastikowych butelek muszą być wykonane tak, że ptaki nie boją się latać do niego. Zasada działania na przyszły proste urządzenie i polega na przecięciu ściany butelki w postaci okna z zaokrąglonymi bokami.

Aby nadać estetyczny wygląd „ptaszarnia”, powinno być dodatkowo ozdobić elementy wystroju. Tego rodzaju rynny mogą być ozdobione dowolnego elementu, na przykład nici, suchych pędów, sztuczne kwiaty. jak dobrze będzie wyglądać koryta z plastikowej butelki, malowane kolorami. Jeśli jest to pożądane, można załączyć kilka cienkich drewnianymi deskami ptaków było wygodniej podchodzić do paszy.

Piękno tkwi w szczegółach

Pobytu w tym kraju, nie powinna być ograniczona do momentów roboczych. Dlatego istotne jest, aby wyposażyć swoje terytorium w taki sposób, aby wyglądał zadbane i piękne. Zastosowanie plastikowych butelek w kraju jako materiał do dekoracji domu, zagrodzie i ogród, pomoże wyposażyć terytorium i przekształcić go w doskonały obszar dla rekreacji. Rozważmy kilka oryginalnych pomysłów.

Liczba Pomysł 1: Zawieszenie „nieważkości”

W celu realizacji tej idei w praktyce jest to konieczne dla każdej małej butelki (0,5 l), aby odciąć spód rysunku, tak aby uzyskać foremek w kształcie kwiatów. Następnie należy połączyć wszystkie elementy za pomocą cienkiej żyłki, zapaivaya jego końce. Związek styl może być różny i zależy od pragnienia matrycy. Jeśli, na przykład, zawiesina będzie stosowany jako kurtynę na otwarcie drzwi lub okna, przy czym elementy do połączenia długich łańcuchów. Jeśli używamy go jako dekoracja na drzewie w strefie rekreacyjnej, korzystne jest, aby połączyć elementy do łańcuchów o różnych długościach. Odnowione butelki plastikowe w rzemiośle, tak aby dać własne ręce mogą być w różnych kolorach, ale wyglądają bardziej delikatnie, jeżeli wykonane w jasnych kolorach.

Liczba Pomysł 2: „Rainbow urok”

Butelki z tworzyw sztucznych o różnych rozmiarach, a tym samym obniżyć dół, tak jak w poprzednim przypadku. Gotowe elementy muszą być pomalowane w różnych kolorach, przedstawiające Midway, jak w żywych kolorach. Konieczne jest również, aby na liście kolorów, które można zrobić ze środkowej części pojemnika. Ozdoby powinny być gotowe do dekoracji ogrodzenia, słupy, ściany domu w sposób chaotyczny. Elementy blokujące mogą SuperGlue, paznokcie i przycisków.

Luksusowe łóżko

Pięknie zdobione łóżko może stać się ozdobą każdego ogrodu lub podwórka. Zrób kwiat łóżko z rękami z plastikowych butelek do ogrodu lub w jakimkolwiek innym miejscu nie będzie trudne, nawet dla początkujących. Rozważmy kilka prostych opcji do dekoracji klombów z plastikowych butelek.

opcja numer 1: "The Magic Ribbon"

W plastikowych butelkach o tej samej wielkości ciętych szyi aż zgęstnieje. Liczba pojemników konieczne będzie zależeć od wielkości łóżka. Wzdłuż obwodu klombów lub całym jego obwodzie (jeżeli jest okrągły), aby zrobić małe wgłębienie w ziemi, około 5-7 centymetrów. Następnie trzeba włożyć w wycięcie przygotowany pojemnik pokrojone. Wszystkie butelki muszą być umieszczone blisko siebie i stworzyć mały ogrodzenie. Potem trzeba wypełnić w każdym pojemniku i gleby do roślin kwiaty. Najlepiej jest sadzić w butelce niewymiarowe kwiatów tego samego koloru. Zatem, łóżko będzie jak frędzlami wstążką kwiatów. W razie potrzeby, dokonać kilku takich łóżka wewnątrz felgi.

Wariant № 2 „Pierścień dekoracyjny”

Ten typ projektu kwiat łóżek wymagają pewnych umiejętności i zdolność do pracy z cementem. Jednakże, aby takie wyspy kwiatów może być każdy. Aby to zrobić, potrzebne są następujące materiały: plastikowe butelki pusty (1,5 litra), piaskowego, gotowe zaprawy do układania cegieł i pustych szklanych butelek.

postęp:

 • Pojemnik z tworzywa sztucznego wypełniona piaskiem i zakrętki.
 • Butelki piasku położył na ziemi w kręgu w niewielkiej odległości od siebie. W ramach pierwszego dolnego kręgu powinno wlać trochę piasku. Plastikowy pojemnik do zainstalowania wewnątrz szyjką w taki sposób, że dziewicze miejsca w środku okręgu. Ma to na celu zasypanie gleby pod rośliny. Ponadto cement trzeba umieścić na butelki, a pomiędzy nimi, tworząc pierścień z betonu.
 • Kolejna warstwa w wysokości, trzeba zgasić szklane butelki i położyć je na cemencie.
 • Naprzemienne warstwy przeprowadzić przed końcem formacji łóżek wymaganej wysokości.
 • Po zakończeniu prac należy pozostawić do wyschnięcia cementu, a po tym, można wypełnić je ziemią i obsadzone roślinami.

Takie łóżka świetnie wyglądają w miniaturowej wielkości do dużych. Ich wysokość umożliwia zasadzić w ich długie i kręcone kwiaty, które są piękne łóżka spadek kwiatów wzdłuż ścian. Ponadto, inną zaletą tej konstrukcji jest jej trwałość, które będą cieszyć się piękny krajobraz na długie lata.

Różnorodność produktów z plastikowych butelek na ogrodzie na terenie kraju pozwala znacznie zaoszczędzić na zakupie drogich materiałów budowlanych i innych niezbędnych materiałów eksploatacyjnych. Zatem, powinno być bardziej wrażliwi na ten pozornie nieodpowiednich materiałów. Zamiast wyrzucać plastikowe butelki, to lepiej, aby przekształcić je w użyteczne rzeczy dla życia.